Büyük Romanya & Transilvanya ve Bulgaristan Turu
Bükreş - Braşov - Cluj - Varna - Burgas
Tur Kodu: 232
Yurt Dışı Tur
7 Gece, 8 Gün
Lüks Otobüsler ile Ulaşım
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
Bilgi Alınız
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
Fiyata Dahil Hizmetler

► Lüks otobüsler ile ulaşım
► Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
► 3 ve 4* Otellerde 2 Gece Bükreş, 1 Gece Braşov, 1 Gece Cluj, 1 Gece Sibiu, 1 Gece Varna ile toplam 6 Gece Oda Kahvaltı Konaklama 
► Veliko Trnova, Bükreş, Braşov, Sighişoara, Targu Mureş, Cluj, Sibiu, Köstence, Mangalya, Varna, Burgas Panoramik Şehir Turları
► Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
► Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
► Şehir Vergileri
► Gümrük Vergileri
► Programda belirtilen panoramik şehir turları
► Araç içi su ikramı

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

► Müze ve ören yeri giriş ücretleri 
► Ekstra Turlar (Toplam 225 Euro paket alınması halinde 160 Euro’dur)
► Otelde alınan ekstralar 
► Tüm kişisel harcamalar 
► İlk gün sabah kahvaltısı
► Öğle ve Akşam yemekleri
► Şöför ve rehber bahşişleri
► MULTİ SCHENGEN VİZESİ, ROMANYA VİZESİ VEYA BULGARİSTAN VİZESİ (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR) 
► Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
► Yurtdışı seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

Büyük Romanya & Transilvanya ve Bulgaristan Turu

 

Veliko Trnova – Bükreş - Bükreş – Brasov – (Sinai – Bran)

 

Braşov – Sighisoara – Targu Mureş – Cluj - Cluj – (Turda) – Sibiu - Sibiu

 

Bükreş (Hunedoara) - Bükreş - Köstence – Mangalia

 

Varna (Balchik) - Varna – (Nessebar) - Burgas

 

Akşam ilk kalkış noktamız olan Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı önünden saat 20:00’da ardından Mecidiyeköy Eski Ali Sami Yen Stadı Karşısı – Polat Holding (Ege Seramik) önü 20:30’da ve son olarak İncirli Ömür otobüs duraklarından 21:00’da siz değerli misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Selimpaşa, Silivri ve Tekirdağ üzerinden İpsala sınır kapısına varıyoruz. Burada yapacağımız pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından gece yolculuğu ile yolumuza devam ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Dahil Değil
Öğle Yemeği : Dahil Değil
Akşam Yemeği : Yol üzerinde tesiste serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Rota : İstanbul – Kapıkule Sınır Kapısı (265 km)

Sabah saatlerinde ilk olarak bölgenin en büyük şehirlerinden biri olan eski Bulgar Krallığı başkenti, Yantra nehrinin vadisinde dört tepe üzerine kurulu Veliko Trnova’ya varıyoruz. Varışımızın ardından yapacağımız turumuzda Ortaçağ Bulgar devletinde siyasi, iktisadi ve kültürel hayatın merkezi olan bu şehir tanımaya başlıyoruz. Eski şehirde yapacağımız panoramik şehir turumuz sırasında Ulusal müze ve Kırk Azizler müzesi ve Tsarevets Kalesi'ni göreceğiz. Turumuzun ardından vereceğimiz serbest zamanda şehrin muhteşem manzaralı restaurantlarında birer kahve içebilir veya eski şehirde alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zaman sonrası Rusçuk’u üzerinden, küçük Paris diye nam salmış Romanya’nın başkenti Bükreş’e varıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir turu sırasında Bükreş'in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi Binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesi göreceklerimizden bağzılarıdır. Panoramik turun ardından yapacağımız yürüyüş turu sırasında da başta Mustafa Kemal Atatürk’ün büstü olmak üzere, devrim meydanı ve şehrin hareketli sokaklarını görüp sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan yemekli ve müzikli Romen Gecesi turuna katılabilirler. (40 Euro) Gecenin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Yol üzerinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Öğle Yemeği : Veliko Trnova’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği : Yol üzerinde tesiste serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri : Bulgar Levası – Romen Lei
Rota : Kapıkule Sınır Kapısı – Veliko Trnova (214 km), Veliko Trnova – Bükreş (181 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe : 395 km
Otele Giriş Saati : Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 21:30

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi yapıp otelden ayrılıyoruz ve Brasov'a doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımız ile yapacağımız panoramik şehir turunda günümüzde hala Orta Çağ görüntüsünü koruyan şehrin eski sokaklarında yürüyoruz, Piata Sfatului, Mureşelinor Evi Müzesi, Braşov Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surlarını gördükten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Sinai (Peles Şatosu) ve Bran (Drakula Şatosu) Turu'na katılabilirler. (45 Euro) Şatoları ve vampirleri hakkında anlatılan dilden dile dolaşan hikayeleri ile masal dünyası olan Transilvanya’da ilk durağımız Sinaia’da bulunan 1.Carol tarafından yaptırılmış Peles Şatosu olacak. Mobilyaları, silah koleksiyonu, kütüphanesi, avizeleri, birbirinden şaşalı odaları ile sizleri bambaşka dünyalara götürecek olan bu şatoyu rehberimizin anlatımı ile gezdikten sonra bir sonraki durağımız Bran Şatosu olacak. Drakula Şatosu olarak da anılan bu muazzam şatoyu gezdikten sonra hemen yanı başında kurulan pazarda hediyelik eşya alabilir, yöresel peynirlerin tadına bakabilir, restaurantlarında oturup keyifli bir yemek yiyebilirsiniz. Rehberimizin vereceği saat ve yerde buluştuktan sonra Brasov’a dönüyoruz ve geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde dahil olarak alınacaktır
Öğle Yemeği : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği : Brasov’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri : Romen Lei
Rota : Bükreş – Brasov (186 km), Brasov – Sinaia (48 km), Sinaia – Bran (51 km), Bran – Brasov (29 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe : 314 km
Otele Giriş Saati : Yol durumuna bağlı olarak tahmini : 21:30

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp bagajlarımız ile otelden ayrılıyoruz ve Transilvanya’nın en önemli şehirlerden biri olan Sighişoara’ya doğru hareket ediyoruz. Alman mimarisinden örnekler ile bilinen Sighişoara uzun süre bölgenin en önemli askeri şehri olmuştur. Panoramik şehir turumuz sırasında saat kulesi, Lonca Kulesi, 13. Yüzyılda Yapılmış Venedik Evi, hali hazırda restoran olarak kullanılan Dracula’nın evi, boynuz ev göreceklerimizden bağzılarıdır. Turumuzun ardından vereceğimiz serbest zaman sonrası bölgenin bir diğer büyük şehri olan Targu Mureş’e hareket ediyoruz. Varışımız sonrası yapacağımız panoramik şehir turunda kültür meydanı , Targu Mureş kalesi ve Sinagog göreceklerimizden bağzılarıdır. Şehir turumuz sonrasında Transilvanya’nın başkenti Cluj’a doğru hareket ediyoruz. Romanya’nın en çok ziyaret edilen şehirleri arasında olan Cluj, Macar etkisi taşıyan mimarisi, genç nüfusu ve atmosferi ile büyüleyicidir. Panoramik şehir turumuz sırasında, Unirii Meydanı , St. Michael Kili Kralı Matthias Corvinus heykeli, Avram İancu Meydanı, St.Michael Klisesi, Transilvanya tarih müzesi, dikilitaş ve Someşul Nehri göreceklerimizden bağzılarıdır. Turumuzun ardından vereceğimiz serbest zamanda bu şehri büyük bir keyifle keşfedebilirsiniz. Serbest zamanın ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde dahil olarak alınacaktır
Öğle Yemeği : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği : Cluj’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri : Romen Lei
Rota : Brasov – Sighisoara (117 km), Sighisoara – Targu Mures (54 km), Targu Mures – Cluj (112 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe : 283 km
Otele Giriş Saati : Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 21:30

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp otelden ayrılıyoruz. İlk olarak 2007 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilen Sibiu’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Star Wars’ın çekildiği Turda (Tuz Madeni) turuna katılabilirler. (35 Euro) 1992 yılında ziyarete açıldığı günden beri iki milyondan fazla turistin ziyaret ettiği eşsiz güzelliği ile bilinen ve turistlerin uğrak yeri olan tuz madenini ziyaret ettikten sonra Sibiu’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Sibiu Transilvanyan Saksonsları tarafından 12. yüzyılda yapılmış dönemin en pahalı kalesi ile ünlüdür. Panoramik şehir turumuzda Sibiu Kilisesi, Brukenthal Sarayı, Büyük Meydan, katedral görülecek yerlerden bağzılarıdır. Serbest zamanın ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde dahil olarak alınacaktır
Öğle Yemeği : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği : Sibiu’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri : Romen Lei
Rota : Cluj – Turda (36 km), Turda – Sibiu (143 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe : 179 km
Otele Giriş Saati : Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 21:30

Sabah kahvaltısı sonrası Bükreş transfer saatine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Dünya’nın en iyi 10 kalesi arasında gösterilen Hunedoara Kalesi Turu'na katılabilirler. (40 Euro) Bu turumuzda, Hunedoara kalesi olarak bilinen Hunedoara şehrinde bulunan Corvin Kalesi'ne hareket gidiyoruz. Drakula’nın, John Hunyadi tarafından uzun süre bu kale de esir edilmesinden dolayı Bam Stoker’in kitabındaki Drakula Şatosunun burası olduğu da söylenir. 15.yy da büyük oranda Gotik tarzda inşa edilmiş Corvin Kalesi ziyaretimiz sonrası Sibiu üzerinden Bükreş’e gidiyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde dahil olarak alınacaktır
Öğle Yemeği : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği : Yolda serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri : Romen Lei
Rota : Sibiu – Hunedoara (128 km), Hunedoara – Bükreş (404 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 532 km
Otele Giriş Saati : Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 22:30

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında check out işlemlerimizi tamamlayıp Köstence’ye doğru hareket ediyoruz. Köstence'ye varışımız ile birlikte dünyaca ünlü Mamaia sahili ve Köstence şehir turuna başlıyoruz. Mahmudiye Camii, Ortodoks Katedrali, Roman Katolik Kilisesi, Ion Jalea Müzesi, Saligny Anıtı, Deniz Feneri ve surları panoramik olarak görüyoruz. Turumuz sonrası vereceğimiz kısa süreli serbest zamanın ardından sahil yolunu takip ederek Dobruca bölgesinin en eski camisi olan sahil şehri Mangaliada bulunan Mangalia camisini ziyaret ediyoruz. 1525’te Esmahan Sultan'ın yaptırdığı cami ziyaretimiz sonrası Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Bulgaristan’ın en büyük üçüncü şehri Varna’ya doğru hareket ediyoruz. Varışımızı müteakip panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi ve katedral göreceğimiz yerlerden bağzılarıdır. Panoramik şehir turumuz sonrası kordon da yürüyüş ve kısa süreli serbest zaman sonrası, otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Balchik Turu'na katılabilirler. (25 Euro) Balchik'a varışımızın ardından, bünyesindeki 2000 farklı bitki çeşidiyle Avrupa'nın en büyük 2. Botanik Bahçesi'ni gezdikten sonraki durağımız, söylentiye göre gönlünü balıkçı bir Türk'e kaptıran Romanya Prensesi Marie'nin mimarisi bir camiyi andıran yazlık sarayı panoramik olarak görülecektir. Turumuzun ardından otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Bulgar Tavernası Gecesi turuna katılabilirler. (30 Euro)

Sabah Kahvaltısı : Otelde dahil olarak alınacaktır
Öğle Yemeği : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği : Bulgar Tavernası turunda ekstra olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri : Romen Lei – Bulgar Levası
Rota : Bükreş – Köstence (228 km), Köstence – Mangalia (44 km), Mangalia – Varna (119 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 391 km
Otele Giriş Saati : Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 21:30

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında check out işlemlerimizi tamamlayıp Burgas’a hareket ediyoruz. Burgas’ı panoramik olarak gördükten sonra yolumuza devam ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Nessebar Turu'na katılabilirler. (10 Euro) Burgas’a bağlı olan dar bir geçit ile anakaraya bağlı romantik, kayalık bir yarımadanın üzerinde yer alan ve 1983 yılında da eşsiz bir tarihe ve kültüre sahip olması nedeniyle Dünya Kültür Mirası Anıtı olarak seçilen Nesseber Antik Kenti'ne geçiyoruz. Tarihi yarımadada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunur. Kent 13.yy ve 14.yy lardan kalma kiliseleri ile ünlü iken kiliselerin özellikle cephe tasarımları ile ilgi çekicidir. Bizlere görkemli antik atmosfer sunan Nessebar’da ziyaretlerimiz sonrası Dereköy sınır kapısına varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Kırklareli üzerinden akşam saatlerinde İstanbul’a varıyoruz ve siz değerli misafirlerimizle vedalaşarak gezimizi tamamlıyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde dahil olarak alınacaktır
Öğle Yemeği : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği : Yol üzerinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri : Bulgar Levası
Rota : Varna – Nessebar (101 km), Nessebar – Burgas (35 km), Burgas – Dereköy Sınır Kapısı (94 km) – Dereköy Sınır Kapısı – İstanbul (285 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe : 515 km

Ekstra Turlar Hakkında: Tüm turlara katılım halinde ekstra tur paket fiyatı kişi başı 225 € yerine 160 €’ dur.

Tur Kalkış Noktaları
  • 20:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı
  • 20:30 Mecidiyeköy Eski Ali Sami Yen karşısı
  • 21:00 İncirli Ömür Plaza Önü
Genel Bilgiler

Pandemi sürecinde ziyaret edilecek ülkelerin, giriş protokol için istenen belge, pcr test ve ücretlerinden, ülke giriş–çıkış prosedürlerinden, ülkelerin aşı şartlarından, ziyaret edilecek ülke–bölge tasarrufunda olması dolayısıyla, Yurtdışıtatilim'nin sorumluluğu bulunmamaktadır. “Bu turumuz da vize hizmeti verememekteyiz, geçerli vizesi olan veya yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz için satışı yapılmaktadır. Vize işlemlerini kendisi yapmak isteyen misafirlerimiz için turun konakladığı programa göre evrak verilecektir.”

Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin aktarılması gerekmektedir.
Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekir. Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiyedir.
Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Mimimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir. Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlı olmaktadır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir. Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market, Alışveriş merkezi Vb.)

3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçük olabilir. 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak verilmektedir.
Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasında olmaktadır.

Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmakta olup, birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir. Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılması mümkün değildir.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması kesinlikle zorunludur.
Turlar farklı acente turları ile birleştirilebilir. Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik yapılabilir. Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabidir. Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilememktedir. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.

T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise, pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcularımıza aittir.
Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşlara alınmayabilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcularımıza aittir.
Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekir.

T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade yapılmaz. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan yurtdisitatilim.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.