Görkemli Fas Krallığı & Mistik Şehirler - 6 Gece Konaklamalı & Tüm Turlar Dahil (CMN-CMN)
Fas
Tur Kodu: 1522
Yurt Dışı Tur
6 Gece, 7 Gün
Air Arabia Hava Yolları İle
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
799.00 EUR
den itibaren
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
4* Otel Konaklamalı (29 Ekim Özel)
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
799,00 EUR
(28168.03 TL)
799,00 EUR
(28168.03 TL)
999,00 EUR
(35218.85 TL)
150,00 EUR
(5288.12 TL)
799,00 EUR
(28168.03 TL)
799,00 EUR
(28168.03 TL)
Son Odalar
4* Otel Konaklamalı (Ara Tatil Özel)
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
799,00 EUR
(28168.03 TL)
799,00 EUR
(28168.03 TL)
999,00 EUR
(35218.85 TL)
150,00 EUR
(5288.12 TL)
799,00 EUR
(28168.03 TL)
799,00 EUR
(28168.03 TL)
Son Odalar
4* Otel Konaklamalı (Yılbaşı Özel)
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
849,00 EUR
(29930.73 TL)
849,00 EUR
(29930.73 TL)
1049,00 EUR
(36981.55 TL)
150,00 EUR
(5288.12 TL)
849,00 EUR
(29930.73 TL)
849,00 EUR
(29930.73 TL)
Son Odalar
Fiyata Dahil Hizmetler

 Air Arabia Hava Yolları ile İstanbul (Saw) – Casablanca – İstanbul (Saw) arası uçak bileti

 Havalimanı Vergileri

 4* otellerde 6 gece 7 gün yarım pansiyon konaklama (Sabah Kahvaltıları ve Akşam Yemekleri dahildir.)

 Alan – otel – alan transferleri

 Marrakech, Chez Ali, Essaouira, Atlas Dağları, Meknes, Fes, Şafşavan, Rabat, Casablanca Turları

 Türkçe rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 Yurtdışı Çıkış Harcı (150 TL)

 Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)

 Majorelle Bahçeşi + Bahia Sarayı Girişi + Şehir Vergileri + Local Rehberler: 80 Euro (Turun ilk günü rehbere ödenecektir.)

 İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri

Görkemli Fas Krallığı & Mistik Şehirler

 

27 Ekim (29 Ekim Özel) & 10 Kasım (Ara Tatil Özel) & 28 Aralık (Yılbaşı Özel)

 

(Casablanca Gidiş - Casablanca Dönüş)

 

Tüm Turlar ve Akşam Yemekleri Dahil !

 

6 Gece 7 Gün

 

Air Arabia Hava Yolları ile

 

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Air Hava Yolları kontuarı önünde uçuştan 3 saat önce buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Air Arabia Hava Yollarının 3O438 sefer sayılı uçuşu ile 00.20’de Casablanca’ya hareket. Yerel saat ile 03.25’te Casablanca’ya varışın ardından alanda bizleri bekleyen aracımız ile Marrakech’e hareket. Marrakech’e varışımızın ardından dar sokakları ile size yüzyıllar öncesine götürecek olan, adını Kuzey Afrika’nın en eski yerli halkı olan Berberiler’in dilinde “Tanrı’nın Ülkesi” anlamına gelen “mur akush” kelimesinden alan Marrakech’i keşfetmeye başlıyoruz. Ülkenin en önemli turistik merkezlerinden olan Marrakech, ünlü kırmızı duvarları sebebiyle “Kızıl Şehir” olarak da bilinmektedir. Gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda Fas'ta 19. yüzyıldan kalma bir asilzade olmanın nasıl bir şey olduğuna dair harika bir izlenim sunan Bahia Sarayı, şehrin en önemli simgelerinden Koutoubia Minaresi, Dünya’nın dört bir yanından bitki koleksiyonuna ev sahipliği yapan Majorella Bahçeleri, “Souklar ve Mucizeler Avlusu” olarak adlandırılan şehrin kalbi Djemaa El Fna meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Otelde alacağımız akşam yemeğinin ardından Chez Ali’nin Görkemli Gecesi turuna katılıyoruz. Fas’ın büyüleyici geleneksel atmosferini deneyimleyebileceğimiz Chez Ali’de gerçekleşen Bin Bir Gece Masallarını andıran gösterilerde Arap atlarının üzerindeki Showlarıyla süvarileri ve at sırtındaki akrobatik hareketlerini izlerken yerel dans ve müzikler eşliğinde alacağınız içeceğinizle gecenin tadını çıkaracaksınız. Gösterilerin ardından otelimize hareket. Geceleme otelde.

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Unesco Dünya Mirası Görkemli Essaouira Turu’na katılıyoruz. Tarih öncesi çağlardan beri uygarlıklara ev sahipliği yapan Essaouira, Atlas okyanusu kıyısında yer alan, beyaz renkli eski şehir duvarlarıyla çevrili medinası (şehir merkezi), dar sokakları ve geleneksel pazarlarıyla tanınmaktadır. Şehir merkezi Unesco tarafından ‘’Dünya Mirası’’ listesinde yer alan  Essaouira, bir balıkçı limanı olma özelliğinin yanı sıra sanat ve kültürün iç içe geçtiği dingin bir sahil kasabasıdır. Şehirde ziyaretçilerine dinlendirici bir kaçış imkânı sunan, Marrakech'e kıyasla oldukça sakin bir atmosfer hakimdir. Bu atmosfer yıllar içinde Cat Stevens, Jimi Hendrix ve Orson Welles gibi dünyaca ünlü birçok sanatçıyı da cezbederek şehri bir sanat ve kültür merkezi haline getirmiştir. Kasaba son olarak ünlü Game Of Thrones dizisinin çekimlerine de ev sahipliği yapmıştır. Gerçekleştireceğimiz turumuzda Essaouira surları ve Essaouira Kalesi, balık pazarının bulunduğu Essaouira Limanı ve dünyaca ünlenmiş Medina göreceğimiz yerler arasındadır.  Geleneksel Fas mimarisinin zarafetiyle modern yaşamın izlerini taşıyan Essaouira’da şehri keşfederken keyifle alışveriş yapma imkânı da bulacaksınız. Tur sonrası Marrakech’teki otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Görkemli Atlas Dağları ve Ourika Vadisi turuna katılıyoruz. Kuzeybatı Afrika’nın Akdeniz kıyılarını Sahra Çölü’nden ayıran bir duvar niteliğindeki sıradağların en yüksek zirvesi Marrakech yakınlarındaki, Toubkal’dır.  Sıradağlar aynı zamanda büyük bir kısmı nesli tükenme riskiyle karşı karşıya olan çok sayıda bitki ve hayvanı da kapsayan doğal yaşama ev sahipliği yapmaktadır. Bölgede esas olarak nüfus yoğunluğunu oluşturan Kuzey Afrika’nın bilinen en eski yerli halkı Berberiler ’in kendine özgü kültürleri ve yaşam biçimleri, dağların ihtişamlı görüntüsüyle ziyaretçilerine farklı bir deneyim sunmakta. Turumuz ardından Atlas dağları eteklerinde Ourika Vadisi’nde vereceğimiz molada doğal güzelliklerin büyüsü etkisinde huzur bulacağız. Gezimizden sonra Marrakech e dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Meknes’e doğru yola çıkıyoruz. Kıyı ovaları ile Atlas Dağları'nın zirveleri arasında yer alan kent, Antik Çağ'dan bu yana ticari ve kültürel bir kavşak noktası olmuştur. “Yüz minareli şehir” Meknes birçok yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Ülkenin dört kraliyet şehrinden biri olma özelliğine sahip Meknes’te gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda şehrin en önemli sembollerinden Mavri tarzı mimarisiyle göz alıcı Bab Mansour şehir kapısı, Molla İsmail tarafından inşa edilmiş Agdal Havzası, Lahdim Meydanı ve Dar El Makhzen (Kraliyet Sarayı) göreceğimiz yerler arasındadır.  Turumuzun ardından Fas Krallığı’nın eski başkenti Fes’e hareket ediyoruz. Berberi ülkelerinin başkentlerine göre isimlendirilme geleneğine uygun olarak Tunus ve Cezayir örneklerinde olduğu gibi Fas ülkesi de ismini Fes şehrinden almıştır. Batıdan doğuya akan Fez Nehri etrafında kurulmuş olan surlarla çevrili şehir, “Batı’nın Mekke’si” olarak da anılmaktadır.  Fes şehir merkezi, Dünya Mirası Alanı olarak listelenmiş olup, dünyanın en büyük ve en eski kentsel yaya bölgelerinden biridir.  Gerçekleştireceğimiz eski şehir turumuzda İslam mimarisinin eşsiz örneklerinden Bou İnania ve Al Attarine Medreseleri, Endülüs Camii, Dünya’nın eski yüksek öğretim kurumu Karaouine Üniversitesi, Nejjarine Meydanı ve zanaatkarlar çarşısı görülecektir. Medina’daki derilerin işlendiği tabakhanelerde Orta Çağ'dan bu yana değişmeyen teknikler kullanılmaktadır. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası ‘’Görkemli Şehir Mavi Şafşavan’’ turuna katılıyoruz. Fas'ın kuzeybatısında, Rif Dağları'nın eteklerinde yer alan bu büyüleyici kasaba, mavi boyalı binalarıyla ünlüdür ve bu özelliğiyle "Mavi Şehir" olarak da bilinmektedir. Her köşesi ve sokağı mavinin farklı tonlarıyla boyanmış olan Şafşavan, doğal güzelliklerinin yanı sıra kendine özgü atmosferiyle ziyaretçileri cezbetmektedir. Şehrin dar sokaklarında dolaşırken, geleneksel çarşıları, el sanatları dükkanları ve yerel restoranları keşfedebilirsiniz. Şehir ayrıca yerel kültür ve yaşam tarzının da izlerini taşır; Berberi geleneğini yaşatan yerel halk, ziyaretçilere samimi bir karşılama sunmaktadır. Şafşavanın, eşsiz mavi atmosferi ve doğal güzellikleri, bu şehri Fas'ın en çekici ve unutulmaz destinasyonlarından biri haline getirmiştir. Turumuzun ardından Fes’te bulunan otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Fas’ın başkenti Görkemli Başkent Rabat’a hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yapacağımız panoramik şehir turunda Hassan Kulesi ve Fas’ın bağımsızlığının öncüsü mevcut kralın büyükbabası anısına inşa edilmiş Muhammed V Anıt Mezarı, Kraliyet Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır.  Turumuzun ardından Casablanca’ya hareket. Varışımızla birlikte şehir turumuz başlıyor. Fas’ın ana limanı, 1942 Hollywood yapımı adını şehirden almış Casablanca filmi ile ünlü şehir ülkenin ekonomik merkezi olmasının yanı sıra nüfusun en yoğun olduğu şehridir. Şehrin sokaklarında dolaşırken zengin kültürel geçmişine ilişkin İslam, Fransız ve Berberi etkilerini görebilirsiniz. Casablanca’nın kalbi Muhammed V. Meydanı, Fas’ın geçmişi ve bugününün muazzam bir şekilde harmanlandığı Birleşmiş Milletler Meydanı, görkemli yapısı ve dünyanın en uzun 2. minaresine sahip olmasıyla ünlü Hassan II Camii (dışarıdan) Eski Medina, açık hava pazarlarıyla ünlü Hobus semti, Atlas okyanusu kıyısında yer alan sahil şeridindeki Ain Diab ve Corniche göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

Otelde alınacak sabah kahvaltısı ve çıkış işlemlerinin ardından serbest zaman. Ardından rehberimizin bildireceği saatte havalimanına hareket.  Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Air Arabia Hava Yollarının 3O437 sefer sayılı uçuşu ile saat 16.50’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23.20’de varış ve turumuzun sonu.

 

Otel Örnekleri :

► Casablanca: 4* Oum Palace vb.

► Fes: 4* Volubilis vb.

► Marrakech: 4* Imperial vb.

Tur Kalkış Noktaları
  • 00:20 Air Arabia Hava Yolları (3O438) | Sabiha Gökçen Havalimanı - Casablanca
  • 16:50 Air Arabia Hava Yolları (3O437) | Casablanca - Sabiha Gökçen Havalimanı
Önemli Açıklamalar

► Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

► Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

► Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

► Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.

► Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

► Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Minimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

► Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir. Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.) 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.

► 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.

► Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.

► Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.

► Bağzı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

► Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

► Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.

► 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

► Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

► Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.

► Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

► Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.

► T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.

► Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.

► Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.

► T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
► Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Yurtdisitatilim.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
► Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.