Yılbaşı Bari Turu
Bari - Lecce
Tur Kodu: 549
Yurt Dışı Tur
3 Gece, 4 Gün
Freebird Havayolları
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
599.00 EUR
den itibaren
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
4* Parco Dei Principi Hotel Bari vb.
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
599,00 EUR
(18901.27 TL)
599,00 EUR
(18901.27 TL)
759,00 EUR
(23950.02 TL)
150,00 EUR
(4733.21 TL)
599,00 EUR
(18901.27 TL)
599,00 EUR
(18901.27 TL)
Son Odalar
4* HI Hotel Bari vb.
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
649,00 EUR
(20479.00 TL)
649,00 EUR
(20479.00 TL)
809,00 EUR
(25527.75 TL)
150,00 EUR
(4733.21 TL)
649,00 EUR
(20479.00 TL)
649,00 EUR
(20479.00 TL)
Son Odalar
Fiyata Dahil Hizmetler

► Pegasus Havayolları ile İstanbul – Bari – İstanbul arası uçak bileti
► Havalimanı Vergileri
► Bari’ye varışın ardından otel ya da restoranda kahvaltı
► Alan – otel – alan transferleri
► Seçilen otelde 3 Gece – 4 Gün kahvaltı dahil konaklama
► Seyahat Sigortası
► Bari şehir turu
► Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

► Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
► Schengen Vize Ücreti
► Seyahat Sağlık Sigortası Covid-19 kapsamlı, (15 Euro)
► Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her turlu hizmet
► Müze ve ören yeri girişleri
► İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri
► Şehir Vergileri (Günlük 3 Euro civarında) 

 

YILBAŞI BARİ TURU

 

Freebird Hava Yolları ile 3 Gece

 

29 Aralık-1 Ocak 2024

 

BARİ ŞEHİR TURU DAHİL

 

 

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Freebird Havayolları kontuarı önünde saat 02:00’da buluşma. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Freebird Havayollarının özel seferi ile saat 06:00’da Bari’ye hareket. Yerel saat ile 05.55’te varışımızın ardından tur fiyatına dahil olarak kahvaltı alınacak otel ya da restorana transfer kahvaltının ardından şehir turumuzu yapmak üzere Bari’ye hareket. Bari’ye varışımızın ardından şehir turumuz başlıyoruz. Görülecek yerler arasında; Eski şehir merkezi içerisinde antik surları, Saint Sabina Katedrali, Saint Nicolas Kilisesi ve Castello Svevo görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Matera turuna katılma imkanı (45 Euro).  Unesco Dünya Mirası listesinde bulunan kayaya kazılarak inşa edilmiş kilise ve evlerden oluşturulan, Carlo Levi’nin sürgünden önce uğradığı Matera ziyaret edilecektir. Tur sonrasında otele transfer geceleme otelde.

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan  Alberolbella & Ostuni turuna katılabilir. (90 Euro). Bu turumuzda ilk olarak Ostuni’ye uğruyoruz. Tarihle, küçük dar sokaklarla ve muhteşem deniz manzarasıyla ünlü Ostuni’yi keşfediyoruz. Burada bir serbest zaman verdikten sonra Alberobello’ya geçiyoruz. Alberobello’ya varışımızın ardından Unesco Dünya Mirasları listesinde olan Alberobello Kasabasında kilit taşlı mantar evler (Trullo Evleri) göreceğiz. Tur sonrasında otele transfer geceleme otelde.

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirler Lecce turuna katılabilir. (60 Euro) Güney’in Floransa’sı olarak adlandırılan Barok mimari ile ünlü Lecce’de Barok binalar, Porta Napoli, tarihi binaları ile Palmieri caddesi ve Piazza Dumo gezilerini yaptıktan sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından eski şehir merkezinin kalbinde yer alan Piazza Sant Oronzo’yu keşfediyoruz içerisinde Lecce azizin resmi ve Roma amfi tiyatrosunu görüyoruz. Ardından Barok sanatının en büyük örneği olan Santa Croce Bazilikasını keşfettikten sonra serbest zaman. Tur sonrasında otele transfer geceleme otelde. Dileyen misafirler yeni yıl akşamı için süslenmiş olan kent meydanında ve sokak sanatçıları eşliğinde keyifli bir yeni yıl geçirebilirler.

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayarak Bari şehir merkezinde serbest zaman. Dileyen misafirler kendileri keşif yapabilir ya da alış veriş yapabilirler. Serbest zamanın ardından havalimanına transfer. Freebird Hava Yolları’nın özel seferi ile saat 19.35’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23:25’te İstanbul Sabiha Gökçen’e varış. Başka bir turda görüşmek üzere.

*** AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETİ***

Matera ( 45 Euro ) + Alberobella & Ostuni ( 90 Euro ) + Lecce ( 60 Euro ) = 195 €
Tur kayıt esnasında tamamı satın alındığında kişi başı 195 € yerine 180 €

Tur Kalkış Noktaları
  • 06:00 Freebird Hava Yolları (FH 9900) | Sabiha Gökçen - Bari
  • 19:35 Freebird Hava Yolları (FH 9901) | Bari - Sabiha Gökçen

Genel Bilgiler

Pandemi sürecinde ziyaret edilecek ülkelerin, giriş protokol için istenen belge, pcr test ve ücretlerinden, ülke giriş–çıkış prosedürlerinden, ülkelerin aşı şartlarından, ziyaret edilecek ülke–bölge tasarrufunda olması dolayısıyla, Yurtdışıtatilim'in sorumluluğu bulunmamaktadır.

“Bu turumuz da vize hizmeti verememekteyiz, geçerli vizesi olan veya yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz için satışı yapılmaktadır. Vize işlemlerini kendisi yapmak isteyen misafirlerimiz için turun konakladığı programa göre evrak verilecektir.”

Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin aktarılması gerekmektedir. Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekir.

Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiyedir. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutmaktadır. Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Mimimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir. Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlı olmaktadır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market, Alışveriş merkezi Vb.) 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçük olabilir. 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak verilmektedir. Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasında olmaktadır. Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmakta olup, birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir. Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılması mümkün değildir.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması kesinlikle zorunludur. Turlar farklı acente turları ile birleştirilebilir. Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik yapılabilir. Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabidir.

Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilememktedir. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.

T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise, pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcularımıza aittir.

Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşlara alınmayabilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcularımıza aittir. Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekir.

T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade yapılmaz. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan yurtdisitatilim.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.