Yılbaşı Özel Görkemli Rüya Üçgeni - İsviçre & Fransa & Almanya (BSL-BSL)
İsviçre - Fransa - Almanya
Tur Kodu: 1527
Yurt Dışı Tur
4 Gece, 5 Gün
Türk Hava Yolları İle
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
599.00 EUR
den itibaren
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
3* Ibis Strasbourg Aeroport vb. (Yılbaşı Özel)
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş
599,00 EUR
(21117.21 TL)
0, EUR
(0.00 TL)
749,00 EUR
(26405.32 TL)
150,00 EUR
(5288.12 TL)
Son Odalar
Fiyata Dahil Hizmetler

 Türk Hava Yolları ile İstanbul – Basel – İstanbul arası uçak bileti

 Havalimanı Vergileri

 Alan – otel – alan transferleri ve şehirlerarası transferler

 Basel, Strasbourg, Freiburg şehir turları

 3* otellerde 4 gece – 5 gün oda kahvaltı konaklama

 Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Vize Ücreti

 Yurtdışı Çıkış Harcı (15 Euro)

Seyahat Sağlık Sigortası

 Müze ve ören yeri girişleri

 Ekstra turlar ve kişisel harcamalar

 İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri

 Şehir Vergisi – 7 Euro (Resepsiyona ödenmek üzere turun ilk günü rehbere ödenir.)

Görkemli Rüya Üçgeni - İsviçre & Fransa & Almanya

 

29 Aralık - Yılbaşı Özel !

 

(Basel Gidiş - Basel Dönüş)

 

Basel, Strasbourg ve Freiburg Şehir Turları Dahil !

 

4 Gece 5 Gün

 

Türk Hava Yolları ile

 

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde uçuştan 3 saat önce buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1925 sefer sayılı uçuşu ile 15.45’te Basel’e hareket. Yerel saat ile 17.10’da Basel’e varışın ardından alanda bizleri bekleyen aracımız ile Strasbourg otelimize transfer. Geceleme otelde.

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Fransa’nın en güzel şehirlerinden olan ve Alsace bölgesinin incisi Strasbourg şehir turumuz başlıyor. Strasbourg’u gezerken Avrupa’nın en büyük Arnavut kaldırımlı Orta Çağ mahallerinde tarihte yolculuk yapıyor hissine kapılacaksınız. Masallar diyarından kalma doğası ve tarihi yapıları, ahşap evleri, Orta Çağdan kalma tarihi kiliseleri, katedralleri ve birçok sanat eserleri ile fazlasıyla görülmeye değer bir yerdir. Ayrıca Fransız Milli marşı “La Marseillaise”in yazıldığı yer olmasıyla tarihi bir öneme sahip olan Strasbourg, Alsace Kültürüyle Fransız mimarisinin harmanlandığı bir şehir olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca yapacağımız şehir turu esnasında Strasbourg Katedrali, Rohan Sarayı, Kleber Meydanı ve geleneksel Alsace Evleriyle süslenmiş Petit France bölgesi görülecek yerler arasındadır.

 

Turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Görkemli Alsace’ın Masal Köyleri (Eguisheim & Colmar & Kaysersberg & Riquewihr) turuna katılabilirler. (100 Euro) Baştan sona her fırsatta fotoğraf çekmek isteyeceğiz turumuzda ilk ziyaret edeceğimiz yer Egusheim. 2013 yılında ‘’Favori Fransız Köyü’’ unvanını alan Egusheim tarih ve doğanın dans ettiği bir köydür. Alsace bölgesinin tipik mimarisini yansıtan renkli evleri, Equesheim’ın kart postal görünümünü oluşturur. Turumuzun ardından Orta Çağ’dan kalma tarihi binaları, gotik tarzdaki kiliseleri, rengarenk evleri ile ünlü Colmar’a hareket ediyoruz. Colmar’ın günümüze dek oldukça iyi korunmuş sokaklarında gezinirken tamamen pembe taşlardan inşa edilmiş St.Martin Katedrali, küçük kanallarıyla İtalya’nın Venedik şehrini anımsatan Küçük Venedik, Colmar’ın en eski evlerinden Maison Pfister ve yüzlerle süslenmiş bir Rönesans binası olan Maison des Tetes görülecek yerler arasındadır.  

 

Turumuzda üçüncü durağımız Kaysersberg. Kayserberg, Fransa'nın Orta Çağ'dan kalma bir kasabası olarak Alsace bölgesinin büyüleyici bir parçasıdır. Renkli evleri, dar sokakları ve tarihi dokusuyla ünlüdür. Özellikle 13. yüzyıldan kalma Château de Kaysersberg kalesi, kasabanın en belirgin simgelerindendir. Şehrin merkezinde yer alan Sainte-Croix Kilisesi ise Gotik mimarisiyle dikkat çeker. Turumuzun ardından son durağımız Alsace’ın en büyüleyici şehirlerinden, şehre cazibesini veren çok sayıda yarı ahşap evlerin bulunduğu Riquewihr’e geçiyoruz. Bu tarihi köy, renkli çiçeklerle süslenmiş eski evleri, dar sokakları ve surlarla çevrili Orta Çağ dokusuyla ziyaretçilerini büyülemektedir. Gerçekleştireceğimiz turumuzda Riquewihr Kalesi'nin kalıntılarını da görecek ve köyün eski surları boyunca yürüyerek Orta Çağ atmosferini hissedeceğiz. Turumuzun ardından Strasbourg’daki otelimize transfer. Geceleme otelde.

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Görkemli Almanya İkilisi (Baden Baden & Heidelberg) turuna katılabilir. (85 Euro) Turumuzda ilk durağımız doğayla iç içe oksijen deposu, kültür sanat merkezi, kaplıcaları ve hatta Avrupa’nın en meşhur kumarhanesi gibi sayısız olanakları olan Baden Baden. Birçok ünlü yazar ve bestecinin ilham aldığı eşsiz bir yurt dışı seyahat rotası olan Baden Baden’ı gezdikten sonra Almanya’nın bir diğer muhteşem şehri olan Heidelberg’e hareket. Bu şehrin sokakları, meydanları, yapıları her köşesinde Orta Çağ’ı hissettirirken sizleri zamanda yolculuğa çıkaracak. Dingin, şık ve nezih bir şehir olan Heidelberg, sizi mimarinin ve renklerin uyumuyla karşılayacak. Burada yapacağımız şehir turunda Hauptstrasse, Marktplatz Meydanı, Eski Köprü, Heidelberg Kalesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Görkemli Schaffhausen Ren Şelalesi ve İsviçre Şehirleri (Ren Şelalesi & Zürih & Luzern) turuna katılabilirler. (110 Euro) Turumuzda ilk durağımız olan doğa harikası Ren Şelalesi, 150 metre genişliği ve 23 metrelik yüksekliği ile Avrupa’nın en büyük şelalesi unvanını taşır. Ren nehrinin kuvvetli kollarının kucakladığı bu yer, masmavi suların dansını izlerken huzur bulacağınız bir cennettir. Suyun gücü ve etkileyici manzarasıyla yapacağımız büyüleyici yürüyüşün ardından 2. durağımız İsviçre’nin en büyük şehri olan Zürih, tarihi merkezi, göz alıcı gotik tarzı kiliseleri ve tarihi binaları ile her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Grossmünster ve Fraumünster Kiliseleri’ni ve Avrupa’nın en büyük saat kulesi olan St. Peterskirche Kilisesi’ni gördükten sonra şehrin alışveriş merkezi kabul edilen Bahnhofstrasse’yi turluyoruz. Turumuzun ardından İsviçre’nin orta kesiminde, Alplerin eteklerinde yer alan tarihi bir şehir olan Luzern’e gidiyoruz. Bu büyüleyici şehirde, Kral 16. Louis ve ailesini korurken şehit olan 800 İsviçre askeri anısına yapılmış Aslan Anıtı, Şapel Köprüsü ve Luzern Gölü’nün muhteşem manzarasını gördükten sonra turumuzu bitiriyor ve otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelde.

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Freiburg’a hareket. Almanya’nın dördüncü büyük şehri olan Freiburg, Kara ormanların yakınında yer alan ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini büyüleyen Orta Çağdan kalma tarih kokan bir şehirdir. Burada yapacağımız şehir turunda şehrin sembolü ve gotik mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Münster Katedrali, Markthalle (Kapalı Pazar), Münsterplatz (Büyük Meydan), Rathausplatz, Kaiser Joseph Caddesi, Augustiner Platz, Adelhauser Platz, Gerberau görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Basel’e hareket. İsviçre’nin Zürih ve Cenevre den sonra üçüncü en kalabalık şehri olan Basel hem modern hem de tarihi dokuları bünyesinde barındıran, yüzölçümü küçük olsa da içinde birçok hazineye sahip muhteşem bir şehirdir. Bu şehirde yapacağımız şehir turu esnasında Ünlü Rönesans yazarı Hollandalı Erasmus’un mezarının bulunduğu Basel Katedrali, şehrin ana meydanı Marktplatz, Hükümet Binası ve Hotel Les Trois Roi görülecek yerler arasındadır. Ardından Basel havalimanına hareket. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1926 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.05’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23.10’da varış ve turumuzun sonu.

 

Önemli Not:

Bu turumuzda triple oda müsaitliği sınırlı olup, triple ya da 2 yetişkin + 1 çocuk satışları sor – sat olarak ilerleyecektir.

 

 

Extra Turlar

 

Ekstra Tur Paketi: 295 Euro yerine 240 Euro

 

 Görkemli Alsace’ın Masal Köyleri (100 Euro)- Fransa

 Görkemli Almanya İkilisi (85 Euro) – Almanya

 Görkemli Schaffhausen Ren Şelalesi ve İsviçre Şehirleri (110 Euro)- İsviçre

(0 – 12 yaş çocuklar indirimsiz fiyat üzerinden %50 indirimlidir.)

Tur Kalkış Noktaları
  • 15:45 Türk Hava Yolları (TK1925) | İstanbul Havalimanı - Basel
  • 18:05 Türk Hava Yolları (TK1926) |Basel - İstanbul Havalimanı
Önemli Açıklamalar

► Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

► Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

► Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

► Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.

► Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

► Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Minimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

► Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir. Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.) 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.

► 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.

► Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.

► Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.

► Bağzı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

► Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

► Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.

► 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

► Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

► Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.

► Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

► Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.

► T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.

► Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.

► Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.

► T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
► Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Yurtdisitatilim.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
► Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.