Antalya Hareketli Prag Viyana Turu - Sömestre Özel (PRG-VIE)
Prag - Viyana
Tur Kodu: 1586
Yurt Dışı Tur
4 Gece, 5 Gün
Sun Express Hava Yolları İle
Antalya Kalkışlı
Antalya Dönüşlü
589.00 EUR
den itibaren
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
3* Viyana İbis Airport vb. (Viyana) / 4* Top Hotel vb. (Prag)
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
589,00 EUR
(21235.16 TL)
589,00 EUR
(21235.16 TL)
709,00 EUR
(25561.51 TL)
150,00 EUR
(5407.94 TL)
589,00 EUR
(21235.16 TL)
589,00 EUR
(21235.16 TL)
Son Odalar
Fiyata Dahil Hizmetler

 SunExpress Havayolları ile Antalya (AYT) – Prag ( PRG ) / Viyana ( VIE)- Antalya (AYT) arası uçak bileti

 Havalimanı vergileri

 Alan – otel – alan transferleri ve şehirlerarası transferler

 Viyana, Prag panoramik şehir turu

 3 ve 4* otel kategorisinde 4 Gece – 5 Gün oda kahvaltı konaklama

 Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 Vize Ücreti

 Yurtdışı çıkış harcı

 Seyahat Sağlık Sigortası

 Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

 Müze ve ören yeri girişleri

 Ekstra turlar ve kişisel harcamalar

 İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri

 Şehir Vergileri kişi başı 3-5 € gecelik olarak değişmektedir. (Direkt Otel Resepsiyonuna Ödenir.)

Antalya Hareketli Prag Viyana Turu

 

(Prag Gidiş - Viyana Dönüş)

 

Sömestre Özel !

 

4 Gece Otel Konaklamalı

 

Sun Express Hava Yolları İle

 

Antalya Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Sun Express Hava Yolları kontuarı önünde uçuştan 3 saat önce buluşma.  Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Sun Express Hava Yollarının XQ320 sefer sayılı uçuşu ile saat 06.55’de Prag’a hareket. Yerel saat ile 08.20’de Prag’a varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen aracımız ile Prag şehir turu. Hradcany Kale Bölgesi, Loretta Kilisesi Cumhurbaşkanlığı Sarayı, ST.Vitüs  Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın evi, üzerinde 30 heykelin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir, Astronomik saat kulesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve Geceleme Otelimizde. Dileyen misafirlerimiz akşam ekstra düzenlenecek olan Orta Çağ Gecesi (70 Euro) Turu’na katılabilirler. Orta Çağ dansları, müzik, şovlar eşliğinde yemek ve sınırsız içecek ile unutulmaz bir Orta Çağ gecesi yaşayacaksınız. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Karlovy Vary (40 Euro) Turu’na katılabilirler.  Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın Göthe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve hediyelik eşyalarının satıldığı dükkanlar da alışveriş için serbest zaman. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Viyana’ya hareket. Dileyen misafirlerimiz güzergah üzerinde ekstra düzenlenecek olan Cesky Krumlov (30 Euro ) Turu’na katılabilirler.  Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir Orta Çağ kasabasıdır. Turumuzun ardından Viyana’ya hareket. Viyana panoramik şehir turunda Opera Binası, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Hofburg Sarayı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer ve otele yerleşme. Geceleme Otelimizde.

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Viyana Ormanları & Seegrotte & Schönbrunn Sarayı (50 Euro) Turu’na katılabilirler.  Liechtenstein Şatosu ve bir Orta çağ keşişhanesi olan Heiligenkreuz’u ardından “Mayerling Faciası”na konu olan Mayerling av köşkünü panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra küçük ve şirin bir kaplıca şehri Baden’i ziyaret ediyoruz ve serbest zaman.  Avrupanın en büyük yeraltı mağara gölünü Seegrotte’i göreceğiz ve son olarak Kraliçe Sisi’nin Sarayı olan Schönbrunn sarayının bahçelerini ziyaret edeceğiz. Dileyen misafirlerimiz akşam ekstra düzenlenecek olan Viyana Opera Konser (70 Euro) Turu’na katılabilirler. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından SunExpress Hava Yollarının XQ191 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.20’de Antalya’ya hareket yerel saat ile 14.05’de varış ve turumuzun sonu.

Tur Kalkış Noktaları
  • 06:55 Sun Express Hava Yolları (XQ320) | Antalya Havalimanı - Prag
  • 09:20 Sun Express Hava Yolları (XQ191) | Viyana - Antalya Havalimanı
Önemli Açıklamalar

► Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

► Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

► Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

► Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.

► Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

► Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Minimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

► Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir. Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.) 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.

► 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.

► Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.

► Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.

► Bağzı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

► Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

► Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.

► 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

► Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

► Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.

► Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

► Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.

► T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.

► Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.

► Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.

► T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Yurtdisitatilim.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.