Büyük Japonya Kore Turu
Singapur - Seul - Tokyo - Fuji Dağı - Hakone - Ashi Gölü - Kamakura - Kobe - Osaka - Kyoto - Nara - Hiroşima - Kitakyushu - Hakata
Tur Kodu: 1412
Yurt Dışı Tur
14 Gece, 15 Gün
Singapur Hava Yolları İle
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
4570.00 USD
den itibaren
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
3* ve 4* Otel Konaklamalı
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
4570,00 USD
(148068.00 TL)
4570,00 USD
(148068.00 TL)
5170,00 USD
(167508.00 TL)
1370,00 USD
(44388.00 TL)
3885,00 USD
(125874.00 TL)
3885,00 USD
(125874.00 TL)
Son Odalar
3* ve 4* Otel Konaklamalı
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
4570,00 USD
(148068.00 TL)
4570,00 USD
(148068.00 TL)
5170,00 USD
(167508.00 TL)
1370,00 USD
(44388.00 TL)
3885,00 USD
(125874.00 TL)
3885,00 USD
(125874.00 TL)
Son Odalar
Fiyata Dahil Hizmetler

► Singapur Havayolları ile İstanbul/ SEUL(ICN)- Hakata/ İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti [Singapur aktarmalıdır] 
► Yerel Havayolları ile Seul- Tokyo- arası ekonomi sınıfı tek yön uçak biletleri 
► 3/4 yıldızlı otellerde- Oda & Kahvaltı Konaklama 
► Tokyo’da 4 gece, Osaka’da 2 gece, Hiroşima 1 Gece, Kitakyushu 1 gece 
► Kahakat 1 gece Seul ‘de 3 gece olmak üzere 12 Gece konaklama 
► Tokyo Yarım Günlük Panoramik Şehir Turu 
► Hakone turu 
► Kobe turu, Nara Turu, Kyoto turu 
► Seul ‘de turları 
► Hiroşima, Hakata turları 
► Programda belirtilen tüm turlar dahildir 
► Alan/Otel/Alan ve Şehirlerarası tüm transferler, 
► Havalimanı Vergileri 
► Zorunlu Sigorta 
► Türkçe Rehberlik Hizmetleri

 

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

► Yurtdışı Çıkış Fonu (150 TL) 
► Her Türlü Otel Ekstraları ve Kişisel Harcamalar, Ekstra turlar ve bu turlara Dahil olan yemeklerde alınan içecekler. 
► Tur bahşişleri / Kişi başı 130$ (Birinci gün havalimanında toplanır)

 

 

 

Büyük Japonya Kore Turu

12 Gece Otel Konaklamalı

 

Asya’nın eşsiz değerlerini içerisinde barından ve birçok kültürel, beşerî ve doğal güzellikleri dünyanın her bir yanından gelen misafirlerine sunmaya hazır olan bu Muhteşem Destinasyonlara en güzel turlarımızla eşlik etme fırsatı Singapur Hava Yolları Konforu ile sizleri bekliyor.

 

Tüm Turlar Dahil !

Saat 10:00’da İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Gidiş Terminalinde buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, Singapur Hava Yolları tarifeli seferi ile saat Güney Kore başkenti Seul’e hareket ediyoruz. Singapore aktarmalı olarak yolculuk edeceğiz. Geceleme uçakta.

 

Yerel saat ile 22:15 varışımızı takiben havalimanında karşılanma ve özel aracımız ile konaklayacağımız otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde. 


Otelimiz : Somerset Palace Seoul vb.

 

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezimize devam ediyoruz. Yarım günlük bir turumuz olacak. 

Kuzey - Güney Kore Hudut Bölgesi - Kore Savaşı Anıtları


Bu sabah Kore tarihinden hepimizin çok yakından bildiği bir hadisenin yaşandığı 
Kuzey-Güney Savaşı bölgesine ‘’Tampon Bölge’’ ye gideceğiz. Birleşmiş 
Milletler kuvvetlerinin halen aktif olarak görev yaptığı ara Bölgeyi, Imjingak Barış Köprüsünü Kore Savaşı Anıtını ziyaret ediyoruz. Yerel rehberimizden sınır ve savaş hakkında detaylı bilgi alıyoruz. Bu bölgeye girilirken halen sıkı güvenlik tedbirleri uygulanmaktadır. 
(Yanınıza pasaportlarınızı alınız.) Turumuzun sonunda yeniden Seul’a döneceğiz.  
[Bilgi: Türk Ordusunun – ÇİN Halk Ordusu ile yaptığı muharebeler (Kore Savaşı) alanı meşhur Kuru- ni bölgesi, bugün Kuzey Kore topraklarında Bulunmaktadır.] 

Otelimiz : Somerset Palace Seoul vb.

Bu sabah kahvaltı sonrası gezilerimize başlıyoruz. Seul şehir turumuzu yapacağız. Turumuzdaki ilk durağımız şehrin Namsan Bölgesi’nde bulunan 7934 metrekarelik içinde Hanok denilen Joseon Hanedanı döneminden günümüze kadar gelen geleneksel Kore evlerinin bulunduğu Namsangol Hanok Köyü, bu ziyaretimiz sonrası 262 metrelik Namsan Tepesi’ne çıkıp, buradan şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Turumuzun son noktası şarkısı ile meşhur olan, Gangnam semti, Seul ‘un hareketli caddelerinden birisi olan bu noktada arzu edenler serbest zamanlarını değerlendirebilirler ya da aracımızla otelimize dönebilirler. Geceleme otelimizde. 

 

Otelimiz : Somerset Palace Seoul vb.

Bu sabah havalimanına geçiyoruz. Japonya uçuşumuzu yapacağız. Varışı takiben Tokyo şehir turumuzu yapacağız. Turumuz yarım gün sürecektir. Tur programımızda, Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrıçalaştırmak için yapılan Meiji Shinju Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Tokyo Tower’dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz. Yol üzerinde panoramik olarak National Diet Building’i göreceğiz, Turumuzun sonunda Tokyo’nun meşhur caddesi Ginza Street de mola veriyor ve turumuzun burada sonlandırıyoruz. Öğleden sonra serbest saatlerimizde Tokyo sokaklarını keşfetmeye devam ediyoruz. Geceleme otelimizde. 

 

Otelimiz:  Villafontaine Hotel Kayabacho vb.

Otelimizdeki kahvaltı sonrası çevre gezilerimize başlıyoruz. 


Hakone - Fujı Yanardağı - Ashi Gölü Turu - Öğle Yemekli (Japon Mutfağı) 

Turumuz sabah 07:30 da otelimizden özel otobüsümüz ile başlıyor. Tam gün sürecek bu gezimizde Hakone / Fuji dağı istikametine doğru yolculuğumuz başlıyor. Rehberimizden Japonya hakkında bilgiler alıyoruz, Fuji yanardağı eteklerine ulaşıyoruz, 5.İstasyon olarak bilinen noktaya çıkacağız, buradan Fuji manzarasını izliyoruz. Daha sonra öğle yemeği molası veriliyor, bugün menüde Japon Mutfağının özel lezzetleri var. Yemekten sonra Ashi Gölü kıyısına geçiyoruz.  Japonya’nın kutsal göllerinden olan ve UNESCO koruması altına olan bu güzel yörede bir tekne turuna katılıyoruz. Turumuzun bitiminde akşam saatlerinde Tokyo ‘ya döneceğiz. Geceleme otelimizde.

 

OTELİMİZ: VILLAFOUNTAINE HOTEL KAYABACHO VB. 

Otelimizdeki kahvaltı sonrası turumuza devam edeceğiz.


Kamakura Dev Budha - Hokoku-ji Tağınağı Bambu Bahçeleri Turu 


Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, otelimizden rehberimiz ile ayrılıyoruz. Kamakura Tokyo Körfezi bölgesine geçiyoruz, burada dev Budha Heykelini ziyaret edeceğiz, Ziyaretimiz sonrası, yine Japon inanışında çok önemli yer tutan Hokoku Tapınağına ziyaretimizi yapacağız, Geleneksel mekânda Japon Çayını tadıyoruz, turumuzun son bölümünde Kamakura Bambu Bahçesini ziyaret ediyoruz ve turumuzu tamamlayarak otelimize döneceğiz. 


OTELİMİZ: VILLAFOUNTAIN HOTEL KAYABACHO VB. 

Otelimizdeki kahvaltının ardından güzel bir gün bizleri bekliyor. Serbest günümüz olacak. Tokyo şehrinde. Geceleme otelimizde. 


OTELİMİZ: VILLAFOUNTAIN HOTEL KAYABACHO VB. 

 

Bu sabah Tokyo’dan ayrılacağız. Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası eşyalarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Tren istasyonuna geçiyoruz, Japonya’nın dünyaca ünlü Hızlı Treni yani yerel ismi ile ‘’ Shinkansen ‘’deneyimi yaşayacağız. Saatte 300 km hıza ulaşabilen bu teknoloji harikası trenleri kullanarak, Tokyo’dan Kobe yolculuk edeceğiz. [Dikkat: Bagajlarımızı kendimiz istasyon içerisinde taşıyoruz, Trene binişte, Bagajların önde ve arka bölümde toplandığı bölümlere bizler yerleştiriyoruz] Yolculuğumuz 2,5 saat kadar sürecektir. Varışımızı takiben, Kobe Ikuta tapınağını ziyaret edeceğiz. Daha sonra Osaka ‘ya geçiyoruz. Geceleme Osaka otelimizde. 


OTELİMİZ: NOKU OSAKA VB. 

 

Bu sabah kahvaltıdan çok özel bir gün, güzel bir gezimiz olacak.

 

Kyoto - Nara Turu - Osaka 

Bu sabah 07:30 da otelimizden ayrılıyoruz, tur otobüsümüz ile Osaka şehrinin çevresinde yer alan üç önemli kenti ziyaret edeceğiz. Yolculuğumuzun ilk durağı Kyoto şehir olacak, Kyoto’ya varışımızda şehri panoramik olarak geziyoruz. Shogun Ashiaga Yoshimitsu için Zen inancına göre inşa edilmiş Kinkakuji  Mabedibir diğer adı ile Altın Tapınak ziyaretimizi yapacağız. Daha sonra Japon Mutfağı Açık Büfe bir öğle yemeği bizleri bekliyor gezimizin devamında, ikinci durağımız Nara kenti olacak ve UNESCO Mirasları listesindeki Todaji tapınağını ziyaret ediyoruz, burada bahçesinde Nara geyiklerini de görüyoruz, serbestçe çevrede gezinmekteler. Turun sonunda Osaka’ya dönüyoruz. Geceleme otelimizde. 


OTELİMİZ: NOKU OSAKA VB. 

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam edeceğiz, adını yakında tarihte çokça duyduğumuz Hiroşima şehrine doğru devam ediyoruz. Hiroşima Kalesi ziyaretini yapacağız. Hiroşima Kalesi, Japonya'nın Hiroşima kentinde bulunan bir kaledir. Kale, 1590'larda inşa edilmiş olup 6 Ağustos 1945'te atılan atom bombası ile tahrip edilmiştir. 1958'de yeniden inşa edilmiştir olup günümüzde Hiroşima tarihi müzesi olarak hizmet vermektedir. Geceleme Otelimizde. 

 

OTELİMİZ: APA HOTEL HIROSHIMA 3* vb. 

Bu sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılacağız. Japonya ‘nın en sonundaki 
FUKUOKA adasına doğru yolumuza devam edeceğiz. Kitakyuşu, Japonya'nın Fukuoka prefektörlüğünde bulunan bir şehirdir. Kitakyuşu, 940,978 kişilik nüfusu ile Kyushu adasında ve Fukuoka prefektörlüğündeki en büyük ikinci kentti varışımızı takiben ziyaretlerimiz olacak; Kokura kalesi ve Mojiko Retro göreceğimiz yerler arasındadır. Geceleme bu şehirde otelimizde. 

 

OTELİMİZ: APA HOTEL 3* vb. 

Bu sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Fukuoka’nın en büyük şehri ve Limanlar kenti Hakata ‘ya geçiyoruz.  Panoramik çevre gezilerimizi yapacağız. Öğle yemeği yerel bir restoranda alınacaktır. Dazaifu Tenman-gu tapınağı ziyaret ediliyor. Son olarak kushida-jinja ziyaretimizi yapıyoruz. Geceleme otelimizde. 

OTELIMIZ: FUKUOKA BAY 3* vb.

Otelimizdeki kahvaltının ardından havalimanına gideceğiz. Dönüş yolculuğumuz Singapur aktarmalı olarak başlıyor. 09:55 hareket saatimiz. Geceleme uçakta.

İstanbul’a varış ve turumuzun sona ermesi. 


[ÖNEMLİ BİLGİ: Tur içerisinde belirtilen ekstra turların, öğle ve akşam yemekleri Japonve Kore Mutfağından lezzetlerdir. Katılımcıların farklı menü talebi karşılanması mümkün değildir.] 

Vize: Japonya; T.C. Vatandaşlarına vizesiz


Güney Kore; T.C. K-ETA 


Güney KORE için yeni bir online giriş onayı gerekmektedir. Misafirler K-ETA isimli bu uygulamadan girişlerinin yapılması ve onay alınması lazım. Bunu bireysel yapabiliyorsunuz, Şirketimizde destek olmaktadır. Onay verilmeyen yolcular için acentemiz sorumlu tutulamaz. 

 

Tur Kalkış Noktaları
  • 13:30 Singapur Havayolları l İstanbul Havalimanı - Singapur Havalimanı
  • 09:55 Singapur Havayolları l Singapur Havalimanı - İstanbul Havalimanı
Önemli Açıklamalar

► Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

► Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

► Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

► Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.

► Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

► Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Minimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

► Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir. Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.) 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.

► 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.

► Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.

► Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.

► Bağzı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

► Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

► Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.

► 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

► Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

► Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.

► Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

► Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.

► T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.

► Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.

► Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.

► T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Yurtdisitatilim.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
►Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.