Patagonya & Paskalya Turu
Buenos Aires, Ushuaia, El Calafate, Puerto Natales, Punta Arenas, Santiago de Chile, Santiago, Isla De Pascua, Valparaiso, Vina Del Mar
Tur Kodu: 1398
Yurt Dışı Tur
15 Gece, 16 Gün
Türk Hava Yolları İle
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
5890.00 EUR
den itibaren
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
4* Otel Konaklamalı
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
5890,00 EUR
(207646.65 TL)
5890,00 EUR
(207646.65 TL)
6600,00 EUR
(232677.06 TL)
1765,00 EUR
(62223.49 TL)
5005,00 EUR
(176446.77 TL)
5005,00 EUR
(176446.77 TL)
Son Odalar
Fiyata Dahil Hizmetler

► İstanbul- Buenos Aires –  İstanbul Türk Hava Yolları ile gidiş/dönüş bilet,
► Yerel havayolları ile şehirler arası yapacağımız ekonomi sınıfı uçuş / ferry biletleri,
► Santiago Chile – Puerto Natales ( UÇAK ),
► Ushuaia - El Calafate (UÇAK ),
► El Calafate – Punta Arenas( UÇAK),
► Punta Arenas-Santiago (UÇAK),
► Santiago Chile – Isla de Pascua – Santiago Chile ( UÇAK ),
► Santiago – Buenos Aires ( UÇAK ),
► Macellan Boğazı geçiş ( Ferry ),
► Programda belirtilen geziler, şehir turları, transferler ve ören yeri giriş ücretleri,
► Tigre Deltası Turu,
► Perito Moreno Tekne Turu,
► Macellan Adası Penguenler Turu,
► Torres Del Paine Milli Park Turu,
► Tierra Del Fuegos Milli Parkı Turu,
► Türkçe rehberlik,
► Valparaiso , Viña Del Mar Şehirleri Turu ve Şarap Bağları Gezisi,
► Isla De Pascua ( Paskalya Adası) Turu ve çevre gezileri,
► Zorunlu Sigortası,
► Konaklamalar, 3/4* ve butik otellerde Standart Odalarda oda-kahvaltı bazında konaklamalar,
► Programda 4 Öğle Yemeği ve 8 Akşam Yemekleri dahildir. Toplam karşılanacak öğün sayısı değişmese de öğle yemeği yerine akşam yemeği veya akşam yemeği yerine öğle yemeği karşılanabilir,
► Santiago De Chile’de 4 Isla De Pascua’da 2 Punta Arenas’da 1 Puerto Natales’de 1Ushuaia’da 2 El Calafate’de 2 Buenos Aires’de 2 gece olmak üzere toplam 14 Gece Oda & Kahvaltı şeklinde 3 – 4 yıldızlı otellerde ve butiklerde konaklama.

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
► Kişisel Harcamalar,
► Yurtdışı Çıkış Harcı 50 TL,
► Tüm yerel servis tipleri ( Tüm yerel rehberler, tüm otobüs şoförleri garsonlar ),
► Komiler, bellboylar içindir. 150 USD kişi başı alanda toplanılacaktır. Tur rehberinize teslim edilir,
► Proğramda açıkça belirtilmeyen yerlerde öğle ve akşam yemekleri ile yemeklerde alınan alkollü-alkolsüz içecekler

PATAGONYA & PASKALYA TURU

 

14 GECE OTEL KONAKLAMALI

 

Türk Hava Yolları İle

 

İstanbul Havalimanında saat 06:30 ’da  Türk Havayolları kontuarında buluşmanın ardından Türk Havayolları tarifeli seferindeki bagaj ve check in işlemlerimizin ardından Buenos Aires’ olan direkt uçuşumuz için uçaktaki yerlerimiz alıyoruz. Yerel saat ile 22:25’te varışımızı takiben havalimanında bizi bekleyen özel aracmız ile Buenoes Aires’teki otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Oteldeki check in işlemlerinin ardından odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

 

Otelimiz : DAZZLER HOTEL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası şehir turu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Yarım gün sürecek bu turumuz esnasında, La Boca Mahallesi, Palermo, Puerto Madero, Eva Peron’un kabri, Mayıs Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası öğle yemeği yerel restoranda alacağız. Öğleden sonra gezimize devam edeceğiz, 3 saatlik Tigre Deltası turuna başlıyoruz. Bu tur Tigre semtine kara yolu ile gidiş, nehir ağzı (delta) bölgesinde turistik tekne ile nehir gezisini kapsamaktadır. Turumuzun sonunda otelimize geri döneceğiz. Geceleme otelimizde.

Sabah erken saatlerde Ushuaia uçuşumuzu yapmak için Buenos Aires havalimanına transfer oluyoruz. Dünya’nın Sonu olarak adlandırılan Ushuaia Arjantin’in en güney noktasında yer alan Liman ve yerleşim kentidir. Daha ilerisinde yaşam yoktur. Yerel havayolları ile gerçekleştireceğimiz uçuşumuzdaki bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Ushuaia’ya varışımızı takiben havalimanında yerel rehberimizi ve özel aracımız ile buluşup otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otele varışımızın ardından odalarımıza yerleşiyoruz ve vakit kaybetmeden Dünya’nın en meşhur Milli Parklarından birinin ziyareti için yola çıkıyoruz.

Tierra del Fuego (Ateş toprakları) olarak adlandırılan bölgede keyifli bir tren yolculuğu gerçekleştireceğiz. Turumuzda Dünya’nın sonu olarak isimlendirilen Fin Del Mundo noktasına 7km lik bir mesafeyi bölgeye getirilen mahkumların taşındığı trenler ile kat ediyoruz.

 

Tierra del Fuego Milli Parkı [ Ateş Toprakları ]:Ateş Toprakları, Güney Amerika'nın güney ucunda aynı adı taşıyan bir büyük adası da olan adalar topluluğu. Macellan Boğazı'nın ötesinde, 53° ile 56° güney enlemleri arasında bulunmaktadır. Milli Parkı ziyaret ettikten sonra otelimize dönüyoruz. Geceleme ve akşam yemeğimiz otelimizde.

 

Otelimiz : WYNDHAM GARDEN EL GLACIAR

Sabah kahvaltımızın ardından bölge turumuza devam ediyoruz. Turumuzda ilk olarak katamaran ile Lighthouse (deniz feneri) ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Ardından Kuş adası’nı ziyaret ediyoruz. Akabinde deniz aslanlarını görme fırsatımız olacak. Turumuzun bitiminde tekrar otelimize geçiyoruz. Geceleme ve akşam yemeğimiz otelimizde.

Sabah kahvaltımızın ardından El Calafate uçuşumuzu yapmak için Ushuaia havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından El Calafate uçuşumuzu yapıyoruz. El Calafate‘ye varışımızın ardından bizi bekleyen aracımıza geçip otelimize transfer oluyoruz, odalarımızı teslim alıp otelimize yerleşiyoruz, akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

Otelimiz : QUIJOTE HOTEL

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, turumuza başlıyoruz. Perito Moreno Buzulu ziyaretini yapmak üzere, otelimizden ayrılıyoruz, dünyanın en önemli buzulları arasında yer alan bu doğa harikası Milli Parkı ziyaret ediyoruz. Milli Parkına ulaşıyoruz. Muhteşem manzarayı daha yakında yaşamak için 1 saat sürecek bir tekne turuna katılacağız ve yeniden El Calafate‘ye döneceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, eşyalarımız ile otelden ayrılacağız ve Puerto Natales’e yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuzu gerçekleştireceğiz. Öğle saatlerinde Puerto Natales kentine ulaşıyoruz. Varışımızı takiben turumuza başlıyoruz.

 

Torres del Paine Mili Parkı Turu:Yaklaşık bir saat boyunca ıssız bir manzaranın güzelliğini izledikten sonra ilk durağımız, 24 km uzunluğundaki, Sarmiento Gölüne bakan bir manzara noktasına ulaşıyoruz, Hava koşullarına bağlı olarak, buradan Paine dağlarını ve meşhur Paine Tower’ı ilk kez görmeniz mümkün olabilir. Ardından, turumuz ‘Laguna Amarga’ (Bitter Lagoon) da devam ediyor. Yeraltı suları ve yağmurlarla beslenen, mineral ve tuz oranı açısından çok zengin olan bu gölün ismi çok tuzlu suyundan gelmektedir. Ayrıca yaz zamanı flamingolara geçici bir süre ev sahipliği yapar. İkinci durağımız buraya özgü bu güzelliğe hayranlık duyacağınız bir manzara noktası.Ardından turumuzla 1961 de yapılan ve şu an 242,242 hektar arazisi bulunan Torres del Paine National Park’ın içine giriyoruz. Parkın içerisinde, buzulların erimesiyle oluşmuş olan, Nordenskjöld Gölünü görebileceğiniz bir manzara noktasında mola veriyoruz. Bu gölün oluşum şekli ona mükemmel turkuaz rengini vermektedir. Burada, aynı sıra dağlarda bulunan, Paine Horns granitini görüyoruz. Yaklaşık 12 milyon yıllık olduğu düşünülen bu granit, bölgedeki dev bir magmatik hareketle meydana gelmiştir. Sonrasında, parkın içerisindeki turumuza devam ediyoruz. Turumuzun sonunda.Geceleme otelimizde Puerto Natales‘de. Akşam yemeği yerel restoranda.

 

Otelimiz : HOTEL COSTAUSTRALİS

Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz, özel aracımız ile Punta Arenas’a doğru 4 saatlik kara yolculuğumuz olacak. Patagonya coğrafyasını geçiş yapıyoruz. Az nüfusun yaşadığı bu bölgeler, sessiz ve oldukça sakin yerlerdir. Punta Arenas‘a liman şehrine ulaşıyoruz, vakit kaybetmeden turumuza başlıyoruz.

 

Macellan Adası - Penguenler Milli Park Turu : Bu turumuz yaklaşık 4 saat sürecektir , kısa br tekne yolculuğu da yaparak Macellan adalarına ulaşıyoruz,Macellan boğazı sularında yer alan bu küçük adalarda on binlerde Güney Patagonya Penguen kolonileri yaşamaktadır. Milli Parkta rehberimiz eşliğinde bu doğa güzelliğini keşfediyoruz. Yürüyüş ve fotoğraflar çekimi yaptıktan sonra, Punta Arenas merkezine döneceğiz. akşam yemeği / geceleme otelimizde.

 

Otelimiz : HOTEL LOS NAVEGANTES

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saate göre lobide buluşuyoruz ve Şili-Santiago uçuşumuzu yapmak için Punta Arenas havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile gerçekleştireceğimiz uçuşumuzdaki bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımız ile buluşup Santiago şehir turumuza başlıyoruz. Yemek için Mercado merkez su ürünleri hali/çarşısına gideceğiz. Yerel bir restoranda balık menü alacağız. Turumuzun sonunda otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde. Not : Ara uçuş saatimizin uygunluğuna bağlı olarak Santa Lucia ya da San Cristobal Tepesi'ni ziyaret edeceğiz.

 

Otelimiz : NODO HOTEL

Bu sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra kısa serbest saatlerimiz olacak.  Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

Bu sabah çok erken saatlerde otelimizden çıkış işlemlerimizi yapmak üzere uyanacağız. Kahvaltımızı paket olarak aldıktan sonra özel aracımız ile Santiago havalimanına transferimiz gerçekleştiriyoruz. Yerel havayollarının tarifeli seferi ile Pasifik okyanusunun ortasında bulunan ve Şili’ye bağlı olan Paskalya Adası’na uçuşumuzu yapmak üzere işlemlerimizi tamamlıyoruz. Bu uçuşumuz yaklaşık olarak 5,5 saat sürecek. Yerel saat ile 09:55’te Paskalya adası havalimanına varışımızın ardından yerel rehberimiz ve özel aracımız bizleri karşılıyor olacak. Hiç vakit kaybetmeden bölgedeki turlarımıza başlıyoruz.

İlk olarak Rano Kau Volkanı’nın bulunduğu kısma doğru gidiyoruz. Burada Rano Kau volkanını ziyaret ederek fotoğraflar çekerken aynı zamanda yerel rehberimizden volkan ve bölge hakkında bilgiler alacağız. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra Orongo bölgesine devam edeceğiz. Burada mistik görünümleri ile adada birçok bölgede yer alan Moai heykellerinden 7 Adamlar olarak bilinen seriyi göreceğiz.  Fotoğraflarımızı çekip, rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra tekrar aracımıza geçerek konaklayacağımız otelimize gitmek üzere yola koyuluyoruz. Giriş işlemlerimizi gerçekleştirerek akşam Yemeğimizi alacağız. Ardından dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

 

Otelimiz : HOTEL ALTIPLANICO

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben çevre gezilerimize devam etmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Mistik tarihi geçmişini daha detaylı tanıyabileceğimiz gezimizde Moai Heykelleri’nin ilk inşa edildiği yer olarak bilinen Ahu Akahanga bölgesine gideceğiz. Bu taşlık alanda yerel rehberimiz bizlere devasa Moai heykellerinin yapımları hakkında bilgiler veriyor. Daha sonra bölgeden ayrılarak doğa içerisinde piknik tarzında öğle yemeğimizi almak üzere mola vereceğiz. Yemeğimizi aldıktan sonra turumuza devam etmek üzere adanın sahil bölgelerinden Anakena plajının bulunduğu kısma geçiyoruz. Burada sıra halinde dizilmiş moai heykellerini görüp fotoğraflarımızı çektikten sonra turumuzu bitirerek otelimize döneceğiz. Geceleme otelimizde.

Bu sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra kısa serbest saatlerimiz olacak. Öğle saatlerine doğru havalimanına giderek ana karaya dönmek üzere uçuş işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Yerel havayollarının tarifeli seferi ile 14:55’te uçağımız hareket edecek. Yerel saat ile 21:25’te Santiago de Chile havalimanına varışımızın ardından özel aracımız ve yerel rehberimiz bizleri karşılayacak. Şehir merkezindeki otelimize giderek giriş işlemlerimizi yapacağız. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

 

Otelimiz : NODO 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından bizleri bekleyen yerel rehberimiz ve tur aracımız ile gezimizi yapmak üzere yola koyuluyoruz. Santiago’nun batısına, Pasifik okyanusu kıyılarına doğru 115 km’lik bir kara yolculuğu yapacağız. Nobel ödüllü şair Pablo Neruda’nın yaşadığı, sanatçılar, bohemler ve romantikler için önemli bir şehir olan Valparaiso şehrine ulaşmadan önce yolda molalarımız olacak.

Valparaiso şehrine varışımızda ilk olarak Pablo Neruda’nın evinde bir mola vereceğiz. Dileyen misafirlerimiz burada vereceğimiz serbest zamanımızda Pablo Neruda’nın müze olan evini ekstra ödemeyle gezebilirler. Buradaki serbest zamanımızın ardından kentin sokak sanatçıları tarafından yapılmış renkli ve sanat eseri değerinde grafitilerle dolu sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. Adeta bir açık hava müzesi olan bu şehir günümüzde turistlerin ve gençlerin mutlaka gelip yaşamak isteyeceği güzellikte bir şehirdir. Valparaiso aynı zamanda UNESCO tarafından Dünya kültür mirası listesinde yer almaktadır. Sonraki durağımız olan Vina Del Mar şehrini görmek üzere tekrar aracımıza geçiyoruz. Yol güzergahımızda fotoğraf molalarımız da olacak.

Öğle yemeğimizi de bu bölgede alacağız. Vina del Mar şehri Şarap üretimi için yetiştirilen üzüm bağlarının kurulduğu ilk yerdir. Fakat Pasifik okyanusunun geceleri olan soğuğu dolayısıyla daha iç bölgelere taşınmıştır. Günümüzde yazlık evlere ve kumarhanelere ev sahipliği yapmaktadır. Vina del Mar ziyaretimizi tamamladıktan sonra tekrar aracımıza binerek Vitacura veya Casa blanca vadilerinde yer alan bağlarda Dünyaca ünlü şili şaraplarının yapıldığı üzüm bağlarını ziyaret edeceğimiz bir molamız olacak. Bu şarapları tatma imkânı da bulabileceğiz. Geceleme Santiago’da.

 

Otelimiz : NODO 

Bu sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltıyı takiben eşyalarımız ile otelden ayırılıp havalimanına gideceğiz. Ardından hiç kaybetmeden havalimanına geçip bilet ve bagaj işlemlerimizi yapıp uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Buenos Aires Jorge Newbery havalimanına varışımızın ardından özel aracımız ile buluşup dönüş uçuşumuz için Ezeiza havalimanına transfer oluyoruz. Varışımızı takiben Türk Havayolları direkt uçuşumuz için işlemlerimizi yapıp uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Kalkış saatimiz 23:50. Geceleme uçakta.

Türkiye yerel saati ile akşam 22:30 sularında Istanbul’a varıyoruz. Anılarla dolu turumuz sona eriyor.

Tur Kalkış Noktaları
  • 00:00 Türk Hava Yolları | İstanbul Havalimanı - Buenos Aires
  • 00:00 Türk Hava Yolları | Buenos Aires - İstanbul Havalimanı
Önemli Açıklamalar

► Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

► Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

► Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

► Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.

► Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

► Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Minimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

► Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir. Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.) 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.

► 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.

► Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.

► Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.

► Bağzı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

► Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

► Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.

► 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

► Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

► Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.

► Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

► Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.

► T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.

► Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.

► Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.

► T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.

Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Yurtdisitatilim.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.

Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.