Vietnam & Kamboçya & Tayland & Sai Han Turu
Hanoi, Halong Körfezi, Ninh Binh, Luang Prabang, Elephant Village, Tad Şelalesi, Vang Vieng - Vientiane, Phimai, SAE KAEO, Poi Pet, Siem Reap, Angkor Wat, Angkor Thom, Siem Reap, İstanbul
Tur Kodu: 1022
Yurt Dışı Tur
10 Gece, 12 Gün
Singapur Hava Yolları İle
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
2990.00 USD
den itibaren
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
3* ve 4* Oteller
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
2990,00 USD
(94196.06 TL)
2990,00 USD
(94196.06 TL)
3390,00 USD
(106797.54 TL)
Son Odalar
3* ve 4* Oteller
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
2990,00 USD
(94196.06 TL)
2990,00 USD
(94196.06 TL)
3390,00 USD
(106797.54 TL)
Son Odalar
3* ve 4* Oteller
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
2990,00 USD
(94196.06 TL)
2990,00 USD
(94196.06 TL)
3390,00 USD
(106797.54 TL)
Son Odalar
3* ve 4* Oteller
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
2990,00 USD
(94196.06 TL)
2990,00 USD
(94196.06 TL)
3390,00 USD
(106797.54 TL)
Son Odalar
Fiyata Dahil Hizmetler
► Luang Prabang / Hanoi arası tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti 16kg bagaj hakkı ile
► OTELLERDE AÇIK BÜFE KAHVALTILAR      
► Hanoi Şehir Turu      
► Luang Prabang Şehir Turu   
► Tam GÜN ANGKOR WAT + ANGKOR THOM Turu     
► Tüm Transferlerler     
► Türkçe Rehberlik     
► Zorunlu Seyahat Sigortası
► Siem Reap (2 gece), Sa Kaeo (1 gece), VIENTIANE (1 gece ), Luang Prabang (2 Gece), Hanoi (3 gece) 9 gece Toplam Otel
► Singapur Hava Yolları ile Singapur aktarmalı İstanbul/ Siem Reap- Hanoi / İstanbul uçuşu- Ekonomi Class Bilet 23kg bagaj hakkı /1 parça ile 
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
► TR ÇIKIŞ PULU -150 TL
► YABANCI PERSONELLERE tip/BAHŞİŞLER-  Kişi  Başı /90$  Turun birinci günü Havalimanında  Rehberimize  teslim edilmektedir.[ tavsiyedir ]
► KİŞİSEL TÜM DİĞER HARCAMALAR.
► VIZE ÜCRETLERİ DAHİL DEĞİLDİR
► Program içinde belirtilen Extra Turlar dahil değildir.
Vize Bilgileri         
Laos ,Vietnam ve Kamboçya Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır.
Vietnam Yeşil Pasaporta vize uygulamamaktadır. Vietnam vizesi alabilmek için C1 Belgesi alınması zorunludur. Bu belgeyi acenteniz size 75 Usd karşılığında karşılığında verecektir. C1 belgesine ilave olarak misafirlerimiz kapıda 25-USD ödeme yaparak vizelerini alacaklardır. Kapıda 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6 cm boyutlarında) gerekmektedir.
Kamboçya Vizesi ise; (Yeşil pasaporta vize gerekmektedir.) Tur bitiş tarihi itibariyle geçerlilik süresinin minimum 6 ay olması ve yeni çipli pasaportlardan olması gerekmektedir. 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6cmboyutlarında) Misafirlerimiz kapıda 30USD ödeme yaparak vizelerini alabileceklerdir. – Kapı vize ücretleri ülke kararı ile değişiklik gösterebilir.)
Laos Vizesi -40 USD karşılığında kapıda ödeme yaparak vizelerini alabileceklerdir  ( 1 Fotoğraf gereklidir. )

Vietnam & Kamboçya & Tayland & Sai Han Turu

Singapur Havayolları İle

 

 

Bugün saat öğlen 09:30 ’da İSTANBUL HAVAALANI’NDA buluşuyoruz. Singapur Hava Yolları tarifeli uçağına işlemlerimizi yapacağız ve uçuş saatimiz 13:30. Singapur aktarmalı olarak, Siem Reap yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

Yerel saat ile 09:50’de Siem Reap’e varıyoruz. Panoramik şehir turumuzu yapacağız. Ardından otelimize transfer oluyoruz. Dileyen misafirlerimiz için ekstra turumuz var. 
EKSTRA TUR – GELENEKSEL MASAJ TERAPİ – AKŞAM YEMEĞİ – [55$]
Otelimizden rehberimiz eşliliğinde ayrılıyoruz. Siem Reap küçük ama canlı bir kent, alışveriş dükkânların olduğu çarşılar caddesine gideceğiz. Bugün geleneksel ayak MASAJ tecrübesini yaşamak için uygun bir gün olacak. Son olarak Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Bayon Tapınağı, Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Phnom Ba Kheng Tapınağı’nı gezdikten sonra efsanevi insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat gezimizi güneşi batırarak tamamlıyoruz. Otelimize döneceğiz.
 
GECE TURU- AKŞAM YEMEKLİ-DANS GÖSTERİSİ 75$    
 
Bu akşam Açık Büfe yemekli geleneksel danslar gösterini izlemek için rehberimiz eşliğinde otelimizden ayrılıyoruz. Dansları izleyeceğimiz ve güzel bir BÜFE yemek yiyeceğimiz bir akşam bizi bekliyor.      

Bugün otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben kara yolculuğumuz ile Poi Pet bölgesine gidiyoruz. Burada panoramik şehir turumuzu yaptıktan sonra Kamboçya – Tayland sınırına giderek ülkeye giriş işlemlerimizi yapacağız. Burada işlemlerimizi yaptıktan sonra yolculuğumuza devam ediyoruz. Tayland’ın Sa Kaeo bölgesine geçiyoruz. Otelimize yerleşme ve serbest zaman.
Geceleme otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında ziyaret edeceğimiz bölge, Khao Yai Milli Parkı olacak.  Öğle yemeği yerel bir restoranda alınacaktır. Milli park ziyaretimiz sonrasında Bangkok havalimanına transfer olacağız. Uçuş saatimiz 20:50. Yerel saat ile 21:50’de Vientiane’ye varıyoruz. Otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Vientiane panoramik şehir turumuzu yapacağız. Daha sonra tren istasyonuna transfer oluyoruz. Vang Vieng kentine doğru alacağımız yolda tren yolculuğumuz bizleri bekliyor. 19. yüzyılda yağan Çinli Ho'ya karşı bir savunma sığınağı olarak kullanılan Tham Jang Mağarası’nı ziyaret edeceğiz. Nam Mağarası Vadisi ve ana mağaradaki kireçtaşı duvarındaki bir açıklıktan güzel bir Vang Vieng kasabası manzarasını izleme imkânımız olacak. Yolumuza karayolu ile devam ediyoruz. Luang Prabang’a varışımızı takiben otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde.

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest saatlerimiz olacak, arzu edenler için extra turumuz var.     
TAM GÜN (YEMEKLİ) Elephant Village – Tad Sae Waterfall [145$]    
Sabah ilk ziyaret noktamız, bozulmamış, doğal yeşil çevrenin ortasında şehir dışından Fil kampı olacak. Akarsu ve nehirler aracılığıyla ormanların ve ormanların içindeki eğlenceli fil sürüşlerinin etkileyici deneyiminin tadını çıkaracağız. Eşi benzeri olmayan bir deneyim. Daha sonra yakındaki bir yerel restoranda öğle yemeği yiyeceğiz. Öğle yemeğinden sonra uzun nehir teknelerine binerek TAD SEA Şelalesi’nin gideceğiz. Burası arzu edenlerin yüzme imkânı bulacağız doğal bir havuz gibi (YANINIZDA HAVLU / MAYO/ YEDEK TSHIRT bulundurun) Şelale gezimizi takiben Akşam erken saatlerde Luang Prabang'a geri döneceğiz. Geceleme otelimizde.      

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası havalimanına transfer. HANOI şehrine gideceğiz. Yerel saat ile 15:50’de Hanoi’ye varışımızı takiben Hanoi ŞEHİR TURU için rehberlimiz eşliğinde harekete geçiyoruz. Hanoi şehir turumuzda Hoan Kiem Gölü, Ly Thai To Büstü, Bgoc Son Tapınağı, Ho Chi Minh Mozalesi, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı, Ba Dinh Meydanı ve Pillar Pagoda’sı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda otelimize dönüyoruz.     
 
AKŞAM YEMEKLİ- SU KUKLASI TİYATROSU   [ EXTRA TURU 55$]   
 
Akşam extra turumuz olacak, Hanoi’de YEREL kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası Tiyatrosu’nu izleyeceğiz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda alacağız, bu gezimizin bitiminde yeniden otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.  

Saat 07:30 Kızıl Delta bölgesindeki Halong Körfezine 3,5 saatlik yolculuk ile turumuza başlıyoruz. Çeltik tarlaları güzergâhını takip ediyoruz, her iki taraftadır. 12:00 öğle saatlerinde Halong Şehrine ulaşıyoruz. Burada bizi bekleyen geleneksel bir bambu tenkeye bineceğiz, Körfez turumuza başlıyoruz. Körfez tekne turumuz esnasında, Tekne süzülürken taze deniz ürünleri öğle yemeği (sebze menüsü mevcuttur) servisi yapılıyor. Egzotik fotoğraflar için hazır olun, küçük adaların uçurumlarını çekin, Dövüş Cocks (Halong Körfezi sembolü), , Parmak, Tütsü Fırını, Ve Taş Köpekler. Turumuzun sonunda başladığımız Halong limanına dönüyoruz.Tekne turumuzun sonunda bizi bekleyen aracımız sizi Hanoi'ye geri dönüyoruz. Saat 20:00 civarında otelimize ulaşıyoruz. Geceleme otelimizde.      

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest saatlerimiz olacak, arzu edenler için extra turumuz var.      
ANTİK BAŞKENT TAM GÜN – ÖĞLE YEMEKLİ TURUMUZ [130$ ]   
Ninh Binh gezisi sizi Vietnam'ın eski zamanlarına götürür, Bu yolculuk Hanoi şehrinin 1000 yıl öncesine sizi götürecektir, tapınaklar, çalışkan ve misafirperver insanlar, sakin çeltik tarlaları ve özellikle inanılmaz karst manzaraları ile Ninh Binh, birçok turist tarafından "Karadaki Halong Körfezi ‘’ olarak adlandırılıyor. Hanoi'nin güneyine 90 km'lik bir otobüs yolculuğu sonrası, 11. yüzyılda Hanoi'nin öncü rolünü üstlenmeden önce antik Vietnam'ın başkenti olan Ninh Binh'e varılıyor.Bu yörede, göreceğimiz yerler arasında , Tam Din Coc Mağaraları ve 10. yüzyılda hüküm süren Kral Dinh & King Le'ye ithaf edilen eski tapınakların bulunduğu çok sayıda güzel manzarlar vardır. Tarihi geleneksel tekneler ile tekne turumuzdan sonra, Öğle yemeğimizi de yerel bir restoranda alıyoruz. Turumuzun sonunda yeniden Hanoi’ye dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben uçuş saatimize kadar serbest zamanlarımız olacak. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyoruz. Havalimanına varışımızın ardından pasaport ve bilet işlemlerimizi yapacağız. Uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Saat 18:25’te İstanbul yolculuğumuz başlıyor. Singapur’a varışımızın ardından kısa bir bekleme.

Yerel saat 08:25’te İstanbul’a varış. Turumuzun ve hizmetlerimizin sonu.

 

 

Extra turlar :

AKŞAM  YEMEKLİ-  SU KUKLASI TİYATROSU   [55$]

HALONG KÖRFEZİ – TAM GÜN- YEMEKLİ-TEKNE İLE KÖRFEZ   [120$]

 ANTİK BAŞKENT TAM GÜN – ÖĞLE YEMEKLİ TURUMUZ  [130$]

 TAM GÜN ( YEMEKLİ )Elephant Village – Tad Sae Waterfall    [ 145$]

GELENEKSEL MASAJ TERAPİ – AKŞAM YEMEĞİ   [55$]

GECE TURU- AKŞAM YEMEKİ-DANS  GÖSTERSİ  [75$]

AKSAM YEMEKLI MEKONG SUNSET CRUİSE  [100$]

Tur Kalkış Noktaları
Önemli Açıklamalar
► Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
 
► Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
 
► Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 
► Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
 
► Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 
► Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Minimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 
► Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir. Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.) 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.
 
► 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
 
► Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.
 
► Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.
 
► Bağzı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 
► Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
 
► Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
 
► 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 
► Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
 
► Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
 
► Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
 
► Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 
► T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
 
► Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
 
► Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
 
► T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Yurtdisitatilim.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.
 
Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.