5* Deluxe Nehir Gemisi Amadeus Cara İle Romantik Ren & Mosel Nehri & 4 Ülke
Basel - Strasbourg - Speyer - Mannheim - Rüdesheim - Koblenz - Cochem - Köln - Amsterdam
Tur Kodu: 983
Cruise Turu
7 Gece, 8 Gün
Gemi İle Gidiş Dönüş
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
1849.00 EUR
den itibaren
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
Dış Kabin - Alt Kat (16 m2)
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
1849,00 EUR
(63103.41 TL)
1849,00 EUR
(63103.41 TL)
3348,00 EUR
(114261.88 TL)
Son Odalar
Promo French Balkonlu Kabin - Orta Kat (17,5 m2)
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
1949,00 EUR
(66516.25 TL)
1949,00 EUR
(66516.25 TL)
3648,00 EUR
(124500.40 TL)
Son Odalar
French Balkonlu Kabin - Orta Kat (17,5 m2)
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
1999,00 EUR
(68222.67 TL)
1999,00 EUR
(68222.67 TL)
3698,00 EUR
(126206.82 TL)
Son Odalar
French Balkonlu Kabin - Üst Kat (17,5 m2)
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
2099,00 EUR
(71635.51 TL)
2099,00 EUR
(71635.51 TL)
3798,00 EUR
(129619.66 TL)
Son Odalar
Gerçek Balkonlu Süit Kabin - Üst Kat (26,5 m2)
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
2499,00 EUR
(85286.87 TL)
2499,00 EUR
(85286.87 TL)
4698,00 EUR
(160335.22 TL)
Son Odalar
Fiyata Dahil Hizmetler

► Türk Havayolları ile İstanbul Sabiha Gökçen – Basel / Amsterdam – İstanbul Sabiha Gökçen arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
► 2022 Yapımı 5* Deluxe Nehir gemisinde, 7 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilinde ki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
► Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
► Hoş geldiniz Kokteyli
► Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü
► Geminin biniş ve iniş günü bagaj taşıma servisi
► Havalimanı & Liman vergileri 
► Programda belirtilen tüm transferler
► Tecrübeli Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
► Kişisel harcamalar (Telefon, kuru temizleme, internet vb.)
► Personel Bahşişleri (Gecelik Kişi Başı 11 Euro)
► Seyahat sağlık sigortası
► Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar
► Vize ücreti 
► Yurtdışı çıkış harcı

5* Deluxe Nehir Gemisi Amadeus Cara

Romantik Ren & Mosel Nehri & 4 Ülke

 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 06.00’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK 7852 no’lu seferi ile saat 08.30’da Basel’e hareket. Yerel saat ile 10.40’da varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile ücretsiz olarak düzenlenecek Basel Şehir Turu için hareket ediyoruz. Turumuz sonrası Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından kabinlere yerleşme ve serbest zaman. Gemimiz saat 17.00’de Basel limanından hareket edecektir.

Gemimiz sabah 09.00’de Strasbourg limanına yanaşacaktır. Gemide alınacak kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek Strasbourg & Colmar Turumuz için özel aracımız ile gemimizden hareket ederek Fransa’nın tarih yüklü şehri Strasbourg turumuza başlıyoruz. 1988 yılında Unesco tarafından dünya mirası listesine alınan Strasbourg aynı zamanda Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlementosu’nu barındırır. Nüfus olarak Fransa’nın yedinci büyük kenti olan Strasbourg’da ilk olarak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesini ziyaret ediyoruz. Bina önünde vereceğimiz fotoğraf molası ardından tarihi şehre gelip yürüyüş turumuza başlıyoruz. Bu turda tarihi caddeler, Notre Dame Katedrali, Rohan Sarayı, Kammerzehl, Alışveriş caddeleri ve Kleber Meydanı görülecek yerler arasındadır. Daha sonra dileyen misafirlerimiz ile Petit France (Küçük Fransa) mahallesine yürüyerek gidiyoruz. Strazburg turumuz sonrası Alsas bölgesinin incisi olarak kabul edilen Colmar’a hareket ediyoruz. Özgürlük heykelinin mimarı Frederic Auguste Bartholdi eserleri, Küçük Venedik bölgesi ve Alman, Fransız mimarisi evlerini görüyoruz. Turumuz sonrası gemimize transfer. Gemimiz bu gece saat 23:00’ da limandan hareket edecektir. Geceleme gemimizde.

Gemimiz sabah saat 07.00’de Speyer limanına yanaşacaktır. Gemide alınacak kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek Heidelberg Şehir & Kale Turu ve Panoramik Mannheim Şehir Turumuz için özel aracımız ile gemiden hareket ediyoruz. Şehir merkezinin karelere ayrılarak imar edilmesinden dolayı Quadratestadt (Kareler Şehri) olarak bilinen Mannheim’da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Fernmeldeturm (Televizyon ve Kominikasyon kulesi), Wasser Turm (Su kulesi), Şehir parkı, Türk Bölgesi görülecek yerler arasındadır. Mannheim turu sonrası 20 km uzaklıktaki, Almanya'nın en eski üniversitesinin bulunduğu Heidelberg şehrine gidiyoruz. Heidelberg şehir turunda; Almanya'nın en romantik kenti (Wege der Romantik) diye de anılan, Şehri ikiye bölen Neckar nehri ve sarayı ile birlikte tablo güzelliğine sahip olan, şehir nüfusunun çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu Heidelberg şehrini geziyoruz. Heidelberg aynı zamanda kentin adıyla da anılan matbaa ve baskı makineleri ile ünlüdür. Heidelberg Sarayı, saray mahsenlerinde sergilenen dev boyutlardaki fıçı Grosses Fass, halk arasında eski köprü (Alte Brücke) diye anılan Carl-Theodor Brücke ve Eski şehrin tam ortasında yer alan Heiligegeistkirche(Tarihi Kilise) görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Mannheim limanında demirli gemimize dönüş ve geceleme gemimizde. Tura katılmayacak misafirlerimiz için gemimiz saat 12.00’de Speyer limanından hareket edecek olup saat 14.00’te Mannheim limanına yanaşacaktır.

Gemimiz sabah saat 07.00’de Rüdesheim limanına yanaşacaktır. Gemide alınacak kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Turistik Tren ile Rüdesheim Üzüm Bağları ve Siegfried’s Müzik Aletleri Müzesi turumuz için gemiden hareket ediyoruz. Ren nehrinin kalbinde, Lorelei vadisi’nin güney girişinde yer alan, şarap üretiminde oldukça ileri olan ve güzelliği ile UNESCO Dünya Kültür Mirası parçası olan şirin bir kasabadır. Bu şirin kasaba'da yapılacak Turistik Tren turunda; Kasabanın meşhur üzüm bağları arasından panoramik bir gezinti yapıyoruz. Tren turu sonrası kasaba merkezindeki Siegfried Müzik Aletleri Müzesini rehberlerimiz eşliğinde geziyoruz. Dünyaca ünlü bu müzede eşi benzeri olmayan el yapımı müzik aletlerini görme ve dinleme fırsatı bulabileceksiniz. Gemiye yürüyerek dönüş yolumuz üzerinde Restoran & Barları ile ünlü Drosselgasse görülecek yerler arasındadır. Grosselgasse caddesinde Rüdesheimer caffee içmenizi tavsiye ederiz. Turumuz sonrası gemimizde dönüş. Gemimiz saat 12.00’de Rüdesheim limanından hareket ederek saat 15.30’da Koblenz limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz ile birlikte ücretsiz olarak düzenleyeceğimiz Koblenz Yürüyüş Turumuza katılabilirler. Mosel nehrinin Ren nehrine döküldüğü, Almanların ‘’Deutsches Eck – Alman Köşesi’’ olarak adlandırdıkları, yaklaşık 115.000 nüfuslu ve 2000 yılı aşkın tarihi ile Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Koblenz’de yapacağımız yürüyüş turunda; Eski şehir, Florinsmarkt meydanı, Barok ve Gotik binalar ve alışveriş caddesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası gemimize dönüş ve geceleme Koblenz limanında ki gemimizde.

Gemimiz sabah 06.00’da Koblenz limanından hareket edecek olup saat 13.30’da Mosel Nehri’nin muhteşem manzaraları ile ünlü Cochem limanına yanaşacaktır. Cochem’a varışımız ve gemide alacağımız öğle yemeği sonrasında arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek Muhteşem güzellikte ki Reichburg Kalesini ziyaret ederek turumuza başlıyoruz. Bölgeyi tanıtan kartpostalların hemen hemen tamamında yer alan, Nehir seviyesinden 100 metre yükseklikte, Neo-Gotik mimarisi, yaklaşık 1000 yıllık tarihi, muhteşem Mosel nehri ve üzüm bağları manzarası ile Kale ziyareti esnasında unutulmaz fotoğraflar çekebileceksiniz. Kale ziyaretimiz sonrasında yerel bir şarap üreticisinde; Şarap üretimi ve tarihçesi hakkında bilgiler alıp, bölgenin en güzel şaraplarının tadımını yapabileceksiniz. Daha sonra bu şirin kasabayı rehberlerimiz eşliğindeki yürüyüş turunda keşfedebileceksiniz. Turumuz sonrası gemimize dönüş. Gemimiz saat 18.00’da Cochem limanından hareket edecektir. Geceleme gemimizde.

Gemimiz sabah saat 07.00’de Köln limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte gemide alınacak kahvaltı sonrası özel aracımız ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek Köln Şehir Turu için gemiden hareket ediyoruz. Ren nehrinin ikiye böldüğü ve her iki yakasının 8 köprü ile birbirine bağlandığı, Orta çağ kenti olan Köln’de yapacağımız şehir turunda; ünlü Gotik Köln Katedrali, eski şehir meydanı, alışveriş caddeleri, Roma döneminden kalıntılar ve kiliseler, Kolonya alabileceğiniz dükkanlar görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Köln limanındaki gemimize dönüş. Gemimiz saat 13.00 ‘de Köln limanından hareket edecektir. Geceleme gemide.

Gemimiz sabah saat 07.00’de Amsterdam limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek ve yaklaşık bir saat sürecek Amsterdam kanalları tekne gezimize başlıyoruz.  Kanal turumuz sonrasında Amsterdam şehrini oluşturan ünlü kanallar, tarihi binalar, köprüler ve liman bölgesi görüldükten sonra mutlaka görmenizi önerdiğimiz gerçek Hollanda olarak bilinen Amsterdam’ın kuzeyine gidiyoruz. İlk olarak Hollanda’yı tanıtan tüm kartpostallarda gördüğünüz değirmenleri ile ünlü Zaanse bölgesini ziyaret ediyoruz. 17. ve 18. Yüzyıllardan kalan değirmenler günümüzde de işlevini sürdürmekte buradaki zamanımızda değirmenlerin içini gezebileceğiniz (Ücretli) gibi çok güzel fotoğraflarda çekebilirsiniz. Zaanse sonrası günümüzde 1400 kişinin yaşadığı Marken adasına geçiyoruz. Eskiden bir balıkçı adası olan Marken ellili yıllarda meydana gelen büyük taşkın sonrası ana karaya set ile bağlanmıştır. Kendine özgü mimarisi ile adada çok keyifli bir yürüyüş ardından liman bölgesinde serbest zamanımız oluyor. Limandaki cafeler manzara eşliğinde sizlere güzel anlar yaşatacaktır. 
Marken sonrası Volendam kasabasına gidiş yolu üzerinde Yerel bir peynir çiftliğinde, Hollanda'nın meşgur Gauda peynirlerinden tatma ve satın alma imkanı bulacaksınız. Volendam kuşkusuz Hollanda’ya gelen turistlerin en çok ziyaret ettikleri kasaba olup, çok ucuz hediyelik eşyalar alabileceğiniz gibi Hollanda’nın ünlü Harring balığını veya Fish&Chips ‘sini mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Tur sonrası gemimize dönüş ve geceleme Amsterdam limanında demirli gemimizde.

Gemide alınacak kahvaltı ve çıkış işlemleri sonrası limanda bizleri bekleyen aracımız ile Amsterdam Havalimanı’na transfer. Check-in, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK 7769 no’lu seferi ile saat 12.35’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket. Yerel saat ile 16.55’te varış ve programın sonu.

Tur Kalkış Noktaları
  • 08:30 Türk Hava Yolları (TK7852) l İstanbul Sabiha Gökçen - Basel
  • 12:35 Türk Hava Yolları (TK7769) l Amsterdam - İstanbul Sabiha Gökçen
İptal Şartları

Turun başlamasından 121 gün öncesine kadar kişi başı 200 Euro,
Tur'un başlamasından önceki 120. günden 90. güne kadar ,
Tur'un başlamasından önceki 89. günden 60. güne kadar 5,
Turun başlamasından önceki 59. günden 30. güne kadar P,
Turun başlamasından önceki 29. günden 15. güne kadar ?,
Turun başlamasından önceki 14. günden 0. güne kadar seyahat ücretinin 0,
Uçak bilet iptali ayrı yansıtılacaktır.

Önemli Açıklamalar

► Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

► Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

► Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

► Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.

► Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

► Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Minimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

► Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir. Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.) 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.

► 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.

► Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.

► Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.

► Bağzı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

► Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

► Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.

► 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

► Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

► Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.

► Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

► Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.

► T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.

► Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.

► Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.

► T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Yurtdisitatilim.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.