Özbekistan Turları

Özbekistan Turları (Bu aramaya ait 1 Tur Bulunmuştur)
Sıralama
Tur Adı/Kodu
Ziyaret Edilecek Yerler
Tur Türleri
Ulaşım Türleri
Kalkış Noktaları
5 Gece, 6 Gün
Bir Doğu Masalı Özbekistan Turu
Bir Doğu Masalı Özbekistan Turu
İstanbul Kalkışlı (Tur Kodu: 977)
5 Gece / 6 Gün
Yurt Dışı Tur
Türk Hava Yolları İle
1249,00 EUR (45.473,84 TRY)
Turu İncele

Özbekistan Turları 2024

 

Özbekistan turları sizi İpek yolunun en büyük şehirleri olan Semerkant, Hive ve Buhara’yı yakından görme imkânı sunar. Özbekistan turlarının bir parçası olarak, tarihi yerleri ziyaret etmenin yanı sıra çok çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz. Antik tarihi, mimarisi, zanaatı ve misafirperverliği keyifli bir tatil geçirmenizi sağlar. Semerkant, Buhara ve  Hive şehirleri, etkileyici mimarileri, girift kiremitli kubbeleri, hareketli çarşıları, çay evleri ve ara sokakları ile ülkenin ışıltılı geçmişine bir bakış sunar. Burada, halı dokuma ve seramik gibi Özbekistan'ın yüzyıllardır ünlü olduğu eski ipek üretim tekniklerine ve diğer el sanatlarına da tanık olabilirsiniz.

 

Özbekistan Tur Fiyatları

 

Orta Asya'nın güzelliğini sergileyen Özbekistan, çiftler, aileler ve gezginler için ideal bir tatil yeridir. Taşkent'in eski yolları, Buhara'nın tarihi köşeleri, gölleri ve milli parkları ile eşsiz bir tatil deneyimi sunar. Özbekistan’ın tüm güzelliğini görmek için seyahatinizi nisan, mayıs veya sonbahar aylarına planlayabilirsiniz. Fiyatların yüksek olduğu yoğun sezon dönemine, çeşitli indirim ve kampanyalardan faydalanarak rezervasyon yaptırmak mümkündür. Yurtdışıtatilim Özbekistan turu fiyatları ve destinasyonlarını inceleyerek kendinize uygun seyahat programını bulabilirsiniz. Dilerseniz hemen rezervasyon yaptırabilir veya tur ile ilgili aklınıza takılan sorular için seyahat danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Semerkand Turu

 

Camileri ve türbeleriyle ünlü Semerkand, Özbekistan'ın en büyük ikinci şehridir Ticaret yolu olan ünlü İpek Yolu üzerinde yer alır. Şehrin simgesi, bir zamanlar İslami ilimlerin öğretildiği okullar olan üç medresenin sıralandığı Registan Meydanı'dır. Çin ile Akdeniz'i birbirine bağlayan Registan meydanı, Bibi Hanım ve Gür Emir Türbeleri, Shahi-Zinda kompleksi, Afrosiab ve Ulugbek Rasathanesi görülmesi gereken önemli yerler arasındadır. Şehir sadece etkileyici bir mimariye sahip olmakla kalmayıp gelenek ve görenekler açısından da zengindir. Aynı zamanda mistik ve misafirperver Özbek kültürünü de yakından görebilirsiniz.

 

Özbekistan’da Neler Yapılır?

 

Semerkand, Taşkent gibi şehirlerde yerel ve uluslararası mutfaklardan lezzetler sunan çok sayıda restoran bulunur. Restoranlar, Avrupa'dan Asya'ya kadar farklı yemek çeşitlerini sunar. Özbekistan turları , kültürel ve mimari cennetin kalbinde yerel pazarları, restoranları ve çeşitli açık hava aktivitelerine sahiptir. Çarşılar geleneksel dokumalar, eserler ve mücevherlerle doludur. Sokak pazarlarında ise çeşitli hediyelik eşyalar bulunur. Sadece geleneksel kıyafetleri değil, aynı zamanda modaya uygun giysileri bulabileceğiniz butikler ve pazarlar da vardır. Geleneksel tablolar, el dikişli yatak örtüleri ve Özbekistan’a özgü eşyalar için yerel pazarları gezebilirsiniz. Alışveriş ve şehir turunun yanı sıra uçsuz bucaksız uzanan bozkırlarını ziyaret edebilirsiniz. Çöldeki ve diğer bölgelerdeki vahşi yaşamı doğa severler ve farklı tatil deneyimi yaşamak isteyenlere hitap eder.

 

Özbekistan’da Gezilecek Yerler

 

Efsanevi İpek yoluna ev sahipliği yapan Özbekistan görülmesi gereken birçok turistik destinasyona sahiptir. Başlıca yerler ise şu şekilde sıralanabilir:

 

Taşkent: Ülkede siyasi, ekonomik, kültürel olarak büyük bir yere sahiptir. Cam binaları, çok çeşitli restoranları ve alışveriş merkezleriyle modern bir şehirdir.

 

Shahrisabz: Semerkand'ın güneyinde küçük bir kasabadır. Bu kasaba tarihi eserler, camiler, saray külliyeleri ve heykeller bulunur.

 

Fergana Vadisi: Fergana Vadisi, Özbekistan, güney Kırgızistan ve kuzey Tacikistan sakinleri tarafından paylaşılır. Fergana Vadisi, eşsiz ve usta işçiliğinin yanı sıra Kumtepe Çarşısı, İpek Fabrikası, asırlık saraylar ve müzeler gibi birçok turistik cazibe noktasına sahiptir.

 

Hiva: İlk UNESCO Dünya Mirası alanı kabul edilen şehirde, müzeler ve mimarisiyle öne çıkan minare,camiler, şehir surlarını görebilirsiniz. Hiva ayrıca sahip olduğu tarihi eserleri çok iyi koruduğu için müze şehir olarak adlandırılır.

 

Yurtdışıtatilim'in Özbekistan turlarını inceleyerek detaylı bilgi edinebilir ve kendinize uygun tur programını seçebilirsiniz.