Adriyatik'in Tarihle Buluştuğu Şehir Budva - Kurban Bayramı Özel
Budva
Tur Kodu: 914
Yurt Dışı Tur
4 Gece, 5 Gün
Türk Hava Yolları İle
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
847.00 EUR
den itibaren
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
4* Hotel Mediteran vb.
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
847,00 EUR
(29860.22 TL)
847,00 EUR
(29860.22 TL)
1077,00 EUR
(37968.67 TL)
150,00 EUR
(5288.12 TL)
827,00 EUR
(29155.14 TL)
827,00 EUR
(29155.14 TL)
Son Odalar
Fiyata Dahil Hizmetler
► Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile IST - TGD - IST parkurunda gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
► Havalimanı Vergileri
► Belirtilen veya benzeri otelde konaklama
► Programda belirtilen sabah kahvaltıları
► Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
► Panoramik Budva şehir turu
► Türkçe Rehberlik Hizmeti
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
► Yurt dışı çıkış harcı (150 TL)
► Dahil olduğu belirtilmeyen tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
► Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler
► Ekstra turlar
► Kişisel harcamalar
► Seyahat Sağlık Sigortası
► Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler
Bahşişler

Adriyatik'in Tarihle Buluştuğu Şehir Budva

 

Kurban Bayramı Özel

 

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 05.00’ta buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1085 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.55’te Podgorica’ya uçuş. Yerel saat ile 08.40’ta Podgorica’ya iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile Budva’ya doğru hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzun ardından panoramik Budva Şehir Turuna başlıyoruz. 2500 yıllık geçmişi ile Adriyatik’in en eski yerleşim yerlerinden birisi olan Budva aynı zamanda çok gözde bir tatil merkezi olarak bilinmektedir. Eski şehrin surları içinde ve kalenin etrafından keyifli bir gezinin ardından otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Budva’daki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Kotor ve Perast Turuna katılabilirler. Gecelememiz Budva’daki otelimizde.
 
→ Kotor ve Perast Turu (öğle yemekli) | 75 EUR Yetişkin - 50 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)
 
Kotor ve Perast turumuzda ilk durağımız Perast olacak. Bu şirin deniz kenarı Karadağ kasabasına hayran kalacaksınız. Perast’ı gezdikten sonra öğle yemeğimizi alacağımız restorana transferimizi gerçekleştireceğiz. Öğle yemeğinin ardından tekne ile Lady of Rocks‘ı göreceğiz. Ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve Jules Verne’nin “Eski kıtanın en çekici köşesi” dediği Kotor’da bir yürüyüş turu gerçekleştireceğiz. Venedik mimarisinin dokusuyla kendinizi bir orta çağ kentinin sokaklarında hissedeceksiniz. Kotor'da kale içinde yapılacak rehber eşliğindeki gezinin ardından aracımızla Budva’ya ve otelimize transfer.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Centinje - Negushi - Lovcen Turuna katılabilirler. Gecelememiz Budva’daki otelimizde.
 
→ Centinje - Negushi - Lovcen Turu | 60 EUR Yetişkin - 30 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)
 
Bu turumuzda önce eski Karadağ krallık başkenti Cetinje’ye gidecek ve buradaki tarihi Sırp Ortodoks Manastırını göreceğiz. Küçük Cetinje meydanında vereceğimiz serbest kahve molası sonrası yola devam. Daha sonra Petrovic Hanedanlığı'ndan piskoposların ve yöneticilerin beşiği olan Lovcen'in taşlık arazisinin derinliklerinde gizlenmiş Smaragdine Vadisi olarak adlandırılan Njegusi Köyü’ne devam edeceğiz. Sizleri ünlü Njegusi peyniri, füme jambon, bal likörü ve şarabı tatmaya davet ediyoruz. Öğle yemeğimizi serbest olarak alacağız. Yemek sonrasında Lovcen’e doğru yola çıkacağız. Bu turumuzda 1600 metre zirveye çıkarak muhteşem Kotor Körfezi, Skadar Gölü, Karadağ'ın kuzeyindeki yüksek dağlar, hatta Arnavutluk manzarasını hayranlıkla izleyeceğiz. Ayrıca iki Karadağlı kadın figürü ile Petar II. Petrovic Njegos'un figür ve mermer lahdini de göreceğiz (Önemli not: Lovcen çıkışı 380 basamaktır. Çıkamayacak olan misafirlerimiz restoranda bekleyebilirler).

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra İşkodra Gölü Turuna katılabilirler. Gecelememiz Budva’daki otelimizde.
 
→ İşkodra Gölü Turu | 75 EUR Yetişkin - 40 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)
 
Bugün ilk olarak flora ve fauna benzersizliği, kültürel ve tarihi mirası ile dünya çapında tanınan Balkan Yarımadası'nın en büyük gölünü ziyaret edeceğiz. İşkodra Gölü Milli Parkı, şüphesiz en güzel milli parklardan ve Karadağ'ın markalarından biridir. Arnavutluk ile Karadağ’ın sınırını oluşturan gölün Karadağ kısmı 1983 yılında milli park ilan edilmiştir. 391 km2'lik büyüklüğü onu Balkan Yarımadası'nın en büyük gölü yapmaktadır. İşkodra Gölü, 100'den fazla çok nadir veya nesli tükenmekte olan tür ile flora ve faunanın tüm zenginliği ile ünlüdür. Pelikanlarında içinde bulunduğu 280 kuş türü, İşkodra Gölü'nü en popüler bitki ve hayvan yaşam alanlarından biri haline getiriyor. Burada yapacağımız 1 saatlik tekne turumuzun ardından turumuzu tamamlayarak otelimize geri dönüyoruz.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, transfer saatine kadar serbest zaman.
Rehberimizin bildireceği transfer saatinde Podgorica havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1088 sefer sayılı uçuşu ile saat 20.30’ta İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 23.15’te İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.
Tur Kalkış Noktaları
  • 07:55 İstanbul Havalimanı - Podgorıca Havalimanı
  • 20:30 Podgorica Havalimanı - İstanbul Havalimanı
Önemli Açıklamalar

► Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

► Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

► Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

► Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.

► Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

► Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Minimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

► Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir. Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.) 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.

► 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.

► Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.

► Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.

► Bağzı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

► Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

► Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.

► 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

► Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

► Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.

► Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

► Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.

► T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.

► Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.

► Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.

► T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Yurtdisitatilim.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.