Ara Tatil Özel - Görkemli İspanya ve Endülüs Şehirleri (BCN-MAD)
İspanya - Barselona - Valencia - Granada - Sevilla - Cordoba - Madrid - Toledo & Segovia - Las Rozas
Tur Kodu: 1524
Yurt Dışı Tur
7 Gece, 8 Gün
Türk Hava Yolları İle
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
649.00 EUR
den itibaren
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
3*/4* Oteller / Ara Tatil Özel (Merkeze 20 – 30 Km)
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
699,00 EUR
(25200.98 TL)
699,00 EUR
(25200.98 TL)
939,00 EUR
(33853.67 TL)
150,00 EUR
(5407.94 TL)
699,00 EUR
(25200.98 TL)
699,00 EUR
(25200.98 TL)
Son Odalar
3* ve 4* Otel Konaklamalı
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
649,00 EUR
(23398.33 TL)
649,00 EUR
(23398.33 TL)
889,00 EUR
(32051.03 TL)
150,00 EUR
(5407.94 TL)
649,00 EUR
(23398.33 TL)
649,00 EUR
(23398.33 TL)
Son Odalar
Fiyata Dahil Hizmetler

 Türk Havayolları ile İstanbul – Barcelona // Madrid – İstanbul arası uçak bileti

 Havalimanı vergileri

 3* / 4* Otellerde 7 Gece – 8 Gün oda – kahvaltı konaklama

 Alan – otel – alan transferleri ve şehirlerarası transferler

 Panoramik Barcelona, Valencia, Granada, Sevilla, Madrid şehir turları

 Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 Vize Ücreti

 Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)

 Seyahat Sağlık Sigortası

 Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

 Müze ve ören yeri girişleri

 Ekstra turlar ve kişisel harcamalar

 İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri

 Turist Vergileri (Direkt otel resepsiyonuna ödenecektir.)

Görkemli Barselona & Mimari Harikalar

 

Ara Tatil Özel !

 

(Barselona Gidiş - Madrid Dönüş)

 

7 Gece 8 Gün

 

Türk Hava Yolları ile

 

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde uçuştan 3 saat önce buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1467 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.45’te Barcelona’ya hareket. Yerel saat ile 13.35’te varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen aracımız ile panoramik şehir turumuz başlıyor.

 

Barselona, İspanya’nın en büyük ikinci şehri ve Katalonya bölgesinin canlı ve büyüleyici başkenti olarak dünya çapında ün kazanmış bir şehirdir. Akdeniz'in sıcak sularıyla yıkanan bu muhteşem şehir, tarih, sanat, kültür ve eğlencenin eşsiz bir birleşimini sunmaktadır. Görkemli mimarisi, renkli sokakları, lezzetli mutfağı ve canlı gece hayatıyla Barselona, her yıl milyonlarca ziyaretçiyi kendine çekmektedir. Şehir, Antoni Gaudi'nin benzersiz eserleriyle süslenmiş bir açık hava müzesi gibidir. Bu güzel şehirde yapacağımız şehir turu esnasında La Sagrada Familia Kilisesi, Cristof Colomb Heykeli, Montjuic Tepesi, La Ramblas Caddesi, İspanya ve Catalunya Meydanı, Endülüs Arenası, Olimpic Liman’ı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelde.

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Görkemli Kuzey Katalonya’nın İncileri (Girona & Figueras & Dali Müzesi) turuna katılabilirler. (70Euro) Turumuzda ilk durağımız Girona. Katalonya'nın kuzeydoğusunda, Barcelona'nın yaklaşık 100 kilometre kuzeyinde bulunan tarihi bir şehir olan Girona, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, tarihi yapıları, müzeleri, kiliseleri ve surlarıyla ünlüdür. Burada yapacağımız turda Aslan Heykeli, Katedral Meydanı ve ünlü Yahudi Mahallesi (El Call) görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Figueras kentine doğru yola çıkıyoruz. Figueres, Girona'nın kuzeydoğusunda yer alan ve Salvador Dali’nin doğum yeri olarak bilinen bir şehirdir. Şehir, ünlü İspanyol ressam Salvador Dali’nin hayatı ve eserleriyle yakından ilişkilidir. Figueres'teki en önemli turistik yer, Salvador Dali Müzesi'dir. Dali doğduğu bu yere bir şeyler bırakmak ve eserlerini sergilemek için burada bir müze kurmuştur. Bu müze günümüzde en büyük Dali koleksiyonuna sahip ve her yerini Dali tasarladığı için Dali’nin en büyük yapıtı olarak anılmaktadır. Müzede, Dali’nin farklı teknikler kullanarak yaptığı 4000’den fazla eser bulunmaktadır. Turumuz sonrası Barselona’ya dönüyoruz.

 

Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Gaudi’nin Görkemli Yapıtı (Park Guell) & Gotik Mahalle turuna katılabilirler. (50 Euro) Turumuzda ilk durağımız Park Guell. Antoni Gaudi’nin muhteşem eserlerinden biri olan Park Guell, Unesco Dünya Mirası listesinde yer almaktadır. Masal parkı olarak adlandırılan bu park, renkli merdivenleri ve hayali köşkleri ile masalsı bir hava yaratmaktadır. Gaudi’nin bu muhteşem eserini gördükten sonra ikinci durağımız Gotik Mahalle. Gotik Mahallede, Orta Çağ’dan kalma dar ve labirentli sokakları, gotik kiliseleri, romantik meydanları, Roma duvarları ile Orta Çağ’ın büyüleyici atmosferini hissedebilir ve tarihi dokuya hayranlıkla bakabilirsiniz. Mahalledeki en önemli yapılar arasında Barselona Katedrali, Plaça Reial (Kraliyet Meydanı), Plaça del Rei (Kral Meydanı) ve La Rambla bulunmaktadır. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Valencia ya doğru yola çıkıyoruz. Valencia, İspanya'nın doğu kıyısında, Akdeniz'in turkuaz sularıyla çevrili, tarihi ve modern bir şehirdir. İspanya'nın üçüncü büyük şehri olan Valencia, zengin tarih, kültür ve sanatıyla ziyaretçilerini buraya çekmektedir. Varışımızla birlikte yapacağımız şehir turunda Belediye Sarayı, Gotik Katedral, Arena, Sanat ve Bilim Müzesi, Tarihi Pazar Mercado Central ve Eski İpek borsası görülecek yer arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelde.

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Granada ya doğru yola çıkıyoruz. Granada, Endülüs bölgesinin kalbinde yer alan tarih ve kültür dolu bir şehirdir. Granada, tarihi mirası, müzik ve dansı, nefes kesen manzaraları ve Alhambra Sarayı ile ünlüdür. Şehir, İspanya'nın en önde gelen turistik destinasyonlarından biri olup her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Burada yapacağımız şehir turu esnasında Gran Via Caddesi, BibRambla ve Belediye Meydanları, Granda Katedrali (dışarıdan), Granada’nın ilk üniversitesi Madraza, İpek Çarşısı ve eski Nasri Kervansarayı görülecek yerler arasındadır.

 

Turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Görkemli Alhambra Sarayı Turu’na katılabilirler. (70 Euro) (Al Hambra sarayında günlük ziyaretçi limiti bulunmaktadır. Bu sebeple rezervasyon esnasında bu tura katılıp katılmayacağınızı acentenize söylemeniz önemle ricamızdır.) Granada'nın en büyük hazinelerinden biri olan Alhambra Sarayı, Endülüs İslam mimarisinin en göz alıcı ve etkileyici örneklerinden biridir. İspanya'nın en çok ziyaret edilen tarihi mekanlarından biri olan Alhambra, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alır ve dünya çapında ün kazanmıştır. Bu ünlü eser Gırnata’ya hâkim Sabika tepesi üzerindeki düzlükte, savunma kalesi ve saray olarak 13.yüzyılda yapılmaya başlanmış olup, inşaatı 15. yüzyıla kadar sürmüştür. Yapımında kullanılan kırmızı topraktan dolayı aldığı kırmızı rengi sebebi ile Alhambra yani ‘’Kızıl’’ denmiştir. Turumuzun dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Görkemli Mahalleler (Albaicin ve Sacromonte Çingene Mahallesi) turumuza katılabilirler. (45 Euro) Albaicin, Granada'nın tarihi ve büyüleyici bir mahallesidir. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan bu bölge, dar sokakları, beyaz badanalı evleri ve manzaralı tepeleriyle ünlüdür. Endülüs İslam kültürünün ve mimarisinin izlerini taşır ve Granada'nın tarihini yansıtmaktadır. Burada yapacağımız turun ardından tamamen el el işi olan mağaralarda bir içecek eşliğinde, Çingene şovunu ve onların yaşam tarzlarını izleyeceğiz. Turumuzun ardından otelimize dönüş. Geceleme otelde.

Otelde alacağımız erken kahvaltı sonrası Sevilla’ya doğru yola çıkıyoruz. Andalucia’nın başkenti Sevilla sıradaki durağımız. Sevilla, İspanya'nın Endülüs bölgesinde bulunan tarihi ve kültürel zenginliği ile ünlü bir şehirdir. Guadalquivir Nehri'nin kıyısında yer alan Sevilla’da yapacağımız şehir turu esnasında ilk olarak Plaza de Espana’nın da yer aldığı Maria Luisa Parkı ve Plaza America, Cristof Colomb’un mezarı da yer alan, dünyanın en büyük üçüncü katedrali Sevilla Katedrali (dışarıdan) katedralin hemen yanı başında ise Endülüs Emevî Devleti’nin hatırasını taşıyan, katedralin üzerine inşa edildiği camiden günümüze ulaşabilen son parça Hiralda Minaresi, Kastilya krallarının sarayı Alcazar (dışarıdan) görülecek yerler arasındadır. Daha sonra keşiften 19.yy. a kadar Amerika kıtasına yapılan tüm deniz seferlerinin kayıtlarının tutulduğu Hint Arşivleri'nin arasından geçerek "eski" Sevilla olarak adlandırılan Santa Cruz mahallesinin eski dar sokaklarına ulaşacağız. Yürüyüşümüzün sonunda Sevilla Üniversitesinin merkez kampüsü olarak kullanılan, eski tütün fabrikası ve günümüzde deniz müzesi olan Torre del Oro yani Altın Kule’yi gördükten sonra dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Görkemli Cordoba turuna katılabilirler. (55 Euro) Cordoba, İspanya'nın Endülüs bölgesinde bulunan tarihi bir şehirdir. Tarihi ve kültürel zenginlikleri, etkileyici mimarisi ve Endülüs İslam kültürünün izlerini taşıyan yapılarıyla ünlüdür. Cordoba, İspanya'nın en eski ve en güzel
şehirlerinden biridir.1,5 saatlik bir yolculuk ile ulaşacağımız Cordoba’da da bizi ilk olarak Guadalquivir nehri karşılayacak. Tarihi Roma köprüsünün üzerinden yürüyüp, Roma kapısını geçerek kente giriş yapacağız. 2000 yıllık kentin, en görkemli yapısı, dünyanın en büyük camilerinden olan, 850 adet sütun üzerinde yükselen Kurtuba Ulu Camii’ne girerek, rehberimiz eşliğinde bu muhteşem eserin görkemine tanıklık ederken, etkileyici bilgiler alacağız. Kurtuba Camii’ndeki turumuzdan sonra yürüyerek devam edeceğimiz turda tertemiz eski sokakları ve Endülüs mimarisinin tüm inceliğini yansıtan eski hanı ve Cordoba’nın evlerini göreceğiz. Burada yapacağımız turun ardından Sevilla’daki otelimize transfer.

 

Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Görkemli Flamenco Ateşi Turu’na katılabilirler. (55 Euro) Sevilla, flamenkonun doğum yerlerinden biridir ve İspanya'nın flamenko kültürü açısından en önemli merkezlerinden biri olarak kabul edilir. Şehir, geleneksel flamenko performansları, dans stüdyoları ve flamenko festival ve etkinlikleriyle ünlüdür. Yapacağımız Flamenko gecesinde Flamenko dansçılarını izlerken adeta büyüleneceksiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Görkemli Toledo Turu’na (65 Euro) ve Görkemli Segovia & Las Rozas Outlet Turu’na (60 Euro) katılabilirler. (Bu turlarımız rehberimizin uygun gördüğü sıralama ile yapılacaktır.) Madrid'e yaklaşık 70 kilometre uzaklıkta yer alan Toledo; İber Yarımadası’nın farklı kültürlerine ev sahipliği yapmış, Roma, Visigoth, Müslüman ve Hristiyan medeniyetlerinin izlerini barından Unesco tarafından koruma altına alınmış tarihi bir şehirdir. Orta Çağ’dan kalma muhteşem mimarisi ve kültürel mirasıyla tanınır. Bu açık hava müzesi şehirde yapacağımız turda tarihi dar sokaklarda, İspanya’nın en eski katedrali Toledo Katedrali’ni (dışarıdan), Endülüs camilerinden dönüştürülmüş kiliselerini ve daha sayısız birçok harikayı göreceğiz. Turumuzun ardından ikinci durağımız Segovia olacak. Tagus Nehri'nin kıyısında konumlanmış olan Segovia, Orta Çağ’dan kalma etkileyici mimarisi ve zengin kültürel mirasıyla bilinmektedir. Burada yapacağımız şehir turu esnasında iki bin yıllık mühendislik harikası 15 km uzunluğu ve 28 metre yüksekliği ile Segovia Su Kemeri, Segovia Katedrali, Disneyland logosuna ilham kaynağı olmuş kuleleri, Alcazar Sarayı (dışarıdan), eski sokakları ve Yahudi mahallelerini göreceğiz. Turumuzun ardından kısa bir yolculuk ile İspanya'nın ve dünyanın önde gelen moda markalarının indirimli ürünlerini bulabileceğiniz Las Rozas’a gidiyoruz. Turumuzun ardından Madrid’deki otelimize transfer. Geceleme otelde.

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından rehberin belirleyeceği saatte havalimanına hareket. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1858 sefer sayılı uçuşu 12.00’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18.15’te varış ve turumuzun sonu.

 

Otel Örnekleri :

 Barcelona: 4* Catalonia Sabadell vb.

 Valencia: 3* Olympia Ronda II vb.

 Granada: 3* Don Juan vb.

 Sevilla: 3* Torre de los Guzmanes vb.

 Madrid: 3* Holiday Inn Express Alcorcon vb.

 

 

Extra Turlar

 

Ekstra Tur Paketi: 470 Euro yerine 380 Euro

 

 Görkemli Kuzey Katalonya’nın İncileri (Girona & Figueras & Dali Müzesi) (70 Euro)

 Gaudi’nin Görkemli Yapıtı (Park Guell) & Gotik Mahalle (50 Euro)

 Görkemli Alhambra Sarayı (70 Euro)

 Görkemli Mahalleler (Albaicin ve Sacromonte Çingene) (45 Euro)

 Görkemli Cordoba (55 Euro)

 Görkemli Flamenco Ateşi (55 Euro)

 Görkemli Toledo Turu’na (65 Euro)

 Görkemli Segovia & Las Rozas Outlet (60 Euro)

(0 – 12 yaş çocuklar indirimsiz fiyat üzerinden %50 indirimlidir.)

Tur Kalkış Noktaları
  • 11:45 Türk Hava Yolları (TK1467) | İstanbul Havalimanı - Barselona
  • 12:00 Türk Hava Yolları (TK1858) |Madrid - İstanbul Havalimanı
Önemli Açıklamalar

► Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

► Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

► Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

► Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.

► Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

► Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Minimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

► Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir. Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.) 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.

► 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.

► Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.

► Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.

► Bağzı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

► Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

► Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.

► 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

► Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

► Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.

► Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

► Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.

► T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.

► Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.

► Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.

► T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Yurtdisitatilim.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.