Avrupa İncileri 6 Ülke Turu
Münih – Landeck – Vaduz – St. Gallen – Bodensee – Konstanz – Zürih – Luzern – Milano – Venedik – Salzburg
Tur Kodu: 986
Yurt Dışı Tur
7 Gece, 8 Gün
Türk Hava Yolları İle
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
1099.00 EUR
den itibaren
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
3* ve 4* Otel Konaklamalı
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
1099,00 EUR
(38581.38 TL)
1099,00 EUR
(38581.38 TL)
1359,00 EUR
(47708.92 TL)
150,00 EUR
(5265.89 TL)
1089,00 EUR
(38230.33 TL)
1089,00 EUR
(38230.33 TL)
Son Odalar
Fiyata Dahil Hizmetler

► Türk Havayolları tarifeli seferi ile IST- MUC / SZG- IST parkurunda uçak biletleri,
► Havalimanı vergileri,
► 3* ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dahil konaklamalar 
► Programda belirtilen panoramik şehir turları,
► Havalimanı -Otel- Havalimanı transferleri,
► Tüm şehirlerarası transferler, 
► Türkçe rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

► Yurtdışı çıkış harcı bedeli
► Vize Bedeli 
► Otel Vergileri
► Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
► Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar,
► Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır)

AVRUPA İNCİLERİ 6 ÜLKE


ALMANYA & AVUSTURYA & LİECHTENSTEİN & İSVİÇRE & SLOVENYA & İTALYA


Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile
Kurban Bayramı Özel!!

 

 

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 04:30’da buluşma. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1629 sayılı uçuşu ile saat 07:25’de Münih’e hareket. Yerel saat ile 09:05’de şehre varışımıza istinaden panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzda Münih Saray’ı, geçmişte suçluların idam edildiği Marienplatz, Münih belediye binası, Frauenkirche kilisesi, Asam kilisesi ve alışveriş caddesi gezilecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası serbest zaman. Ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Füssen & İnnsbruck & Neuschwanstein Şatosu turuna katılabilirler (85 EUR). Turumuzun ilk durağı olan Füssen’de şehrin merkezi olarak bilinen Altstadt, şehrin en büyülk kilisesi St. Stephen, dış duvarıyla ünlenmiş Holy Spirit Kilisesi ve şehrin uğrak noktalarından biri olan Stadtbrunnen meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Disneyland’ın ilham kaynağı olan dünyanın en güzel şatolarından biri olarak gösterilen Neuschwansttein Şato’suna hareket ediyoruz. Uçsuz bucaksız yeşilliklerin gölgesini düşürdüğü gölleri ve gerçek dünyayı bir süreliğine arkanızda bırakacağınız patikalarıyla burası gerçek bir masallar ülkesi adeta… Burada verecek olduğumuz fotoğraf molası sonrası Avusturya’ya doğru yola çıkıyoruz. İnnsbruck’a varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda antik şehir merkezi, Court Kilisesi, Altın çatılı ev, eski Adalet Sarayı, İnssbruck Katedrali ve alışveriş caddesi olarak bilinen Maria-Theresien caddesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası alışveriş için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Ardından Vaduz’a hareket. Vaduz şehrine varışımızın ardından Vaduz şehir turu. Görülecek yerler arasında; Lihtenştayn Sanat Müzesi, Hazine Mücevherleri Müzesi, Parlamento Binası, Hükümet Binası ve Vaduz Katedrali bulunmaktadır. Ardından serbest zaman. Turumuz sonrası Konstanz’a doğru yola çıkıyoruz.  Varışımıza istinaden panoramik şehir turumuz başlıyor. Kontanz Almanya’nın Baden- Württenberg eyaletinde bulunan bir şehirdir ve İsviçre sınırındadır. Konstanz Gölü’ne kıyısı olan şehir, bu gölün kıyısındaki en büyük şehirdir. Panoramik şehir turumuzda görülecek yerler arasında; kendinizi tamamen Orta Çağ kentinde gezintiye gibi hissedeceğiniz Eski Şehir Neiderburg, Imperia Heykeli, Mainau Çiçek Adası, Konsey Binası, Pazar yeri, Münster Katedrali ve Eski Şehir Kapısı bulunmaktadır. Ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Schaffhausen & Ren Şelalesi & Bodensee (60 EUR) turumuza katılabilirler. Milyonlarca turistin, 150 metre genişlikte ve 23 metre derinlikte Ren nehrinin çılgın sularını görmek için Schaffhausen’e akın ettiği müthiş etkileyici Avrupa’nın en büyük şelalesi Ren şelalesindeyiz. Saniyede 700 bin litre su akan bir şelalenin sesi ile büyüleyici ve eşsiz 
bir deneyim yaşadıktan sonra yola devam ediyoruz. Bodensee Gölü’ne varışımızın ardından Bodensee gölü kenarında akşam yemeğinizi yiyebilir, göl etrafında yürüyüş yapabilir ya da tekne turuna çıkabilirsiniz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından check-out işlemlerimizi tamamlıyoruz.  Ardından Zürih’e hareket. Zürih, İsviçre’nin en büyük kenti olmasının yanı sıra ekonomik ve kültürel açıdan da başkent sayılır. Zürih’e varışımıza istinaden panoramik şehir turu. Şehir turumuzda görülecek yerler arasında; Grossmünster Kilisesi, Zürih Sanat Evi, Fraumünster Kilisesi, İsviçre Ulusal Müzesi, St. Peterskirche Kilisesi, Zürih Gölü ve Opera Binası bulunmaktadır. Turumuz sonrası Luzern’e hareket. Luzern’e varışımıza istinaden panoramik şehir turumuz başlıyor. Tarihi 1178 yılına dayanan Luzern önceleri bir balıkçı kasabasıyken zamanla bir ticaret şehri hâline gelmiştir.  İsviçrelilerin “Gururlu Şehir” adını verdikleri Luzern turumuzda görülecek yerler arasında; şehrin simgesi Ahşap Chapelle Köprüsü, Jesuit Kilisesi, Musseg Duvarı ve Luzern Aslanı Anıtı bulunmaktadır. Turumuzun ardından, Milano şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden, panoramik Milano şehir turumuz başlıyor. Turumuzda tamamlanması yaklaşık 500 yılı alan İtalya’nın en büyük 2. Kilisesi olan Milano Duomo’su, Fortezza kalesi, dünyanın en ünlü moda mağazalarına ev sahipliği yapan Vittorio Emmanuele Galerisi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlecek olan Verona-Garda-Como Gölü turuna katılabilirler. (90 EUR) Turumuzda tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo & Juliet’in evi, Verona Arena’sı ve benzersiz mimarisiyle Scaligero Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Daha sonra özel otobüsümüzle İtalya'nın en büyük gölü olan Garda Gölü'ne doğru hareket edeceğiz. Kuzey İtalya'daki göller bölgesinin en gözde örneklerinden biri olan Garda Gölü, doğal güzellikleri ve termal sularıyla ünlüdür. Ardından İtalya’nın en büyük üçüncü gölü olması özelliği ile Como Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Alpler’in eteklerinde bulunan buzul kökenli bu göl “Y” harfine veya lades kemiğine benzetilerek yıl boyunca oldukça fazla turiste ev sahipliği yapmaktadır.  Yeşil ve mavinin buluştuğu bu doğa harikası Como Gölü’nün etrafında kısa bir gezinti yaparak fotoğraf molası veriyoruz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Venedik’e hareket. Venedik’e varışımıza istinaden, panoramik şehir turu. Şehir turumuzda ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkumların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan, Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Murano-Burano Adaları turuna katılabilirler.  (45 EUR) Cam işleme sanatında ustalığını koruyan Murano adasında, cam işleme tekniklerini gördükten sonra, dantel işlemeleri ve rengârenk evleriyle ün yapmış olan, küçük bir balıkçı kasabası olan Renkli Kolye Adası olarak da anılan Burano adasını ziyaret ediyoruz. Turumuz sonrası San Marco meydanına dönüş ve serbest zaman. Ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından Salzburg’a yolculuğumuz başlıyor. Yol üzeri dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Bled Gölü &Villach turumuza katılabilirler. (70 EUR) Eski bir buzul gölü olan Bled, Avrupa jet sosyetesinin ve turistlerin uğrak noktası olma özelliğini her daim korumaktadır.  Doğanın insanlığa armağanı, güzelliği dillere destan Bled gölünde yapacağımız yürüyüşte büyülü güzelliği ve huzuru iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Ardından Villach’a doğru yola çıkıyoruz.  Drau Nehri’nin bumerang şeklini aldığı bir bölgede kurulmuş, tarihi bir şehir olan Villach bizleri adeta büyüleyecek. Villach Şehir Müzesi, Landskron Kalesi, St. Jakop Çan Kulesi ve Kilisesi turumuzda görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Mozart’ın şehri Salzburg’a  doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden panoramik şehir turumuz başlıyor. Turumuzda görülecek yerler arasında; Kentin en önemli simgesi Salzburg Kalesi, İhtişamlı saray ve çevresini saran kusursuz güzellikteki Mirabell Sarayı ve Bahçeleri, Mozart’ın doğduğu ev, mimari açıdan hayranlık uyandıran Salzburg Katedrali, Eski Şehir, Salzburg Müzesi, St. Peter Manastırı ve Chapter Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman. Dilerseniz Getreidegasse Caddesinde alışveriş yapabilir ve hoş vakit geçirebilirsiniz. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Mondsee & Wolfgansee & Hallstatt turumuza katılabilirler. (75 EUR) Göller bölgesinde manzaraya doyamayacağımız bir gün geçirmek üzere turumuzda ilk durağımız Mondsee. Kelime anlamı ay ışığı olan Mondsee, küçük bir kasaba olmasına rağmen her yıl milyonlarca misafir ağırlamaktadır. Salzburg'un bu şirin kasabası ve gölü Portekizli bir aileye aittir. İkinci durağımız Wolfgangsee, bölgenin en ünlü gölü. Göl, ismini bin yıl önce bölgeye bir kilise yaptığı iddia edilen Aziz Wolfgang'dan almaktadır. Göreceğimiz manzaralar bizleri adeta büyüleyecek. Son durağımız ise Hallstatt Gölü. Dağlarla çevrili olan göl, bizlere eşsiz bir ortam sunuyor. Gölün kıyısında geleneksel Avusturya mimarisinin pek çok örneğine ev sahipliği yapan ünlü Hallstatt köyü yer alıyor. Hallstat, bilgisayarlarımızın ve televizyonlarımızın ekran koruyucusu olarak hep karşımıza çıkmıştır. Orta Çağdan günümüze kadar hiçbir değişikliğe uğramadan kalmış bir tarihi köydür. Çin Hükümeti tarafından Çin sınırları içinde 1 Milyar Dolar harcanarak bir kopyası yapılmıştır. Hallstatt’da yapacağımız yürüyüşümüzün ardından serbest zaman. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Ardından Salzburg havalimanına gitmek üzere yola çıkacağız. Bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları’nın TK 1384 sayılı seferiyle 19.10’da İstanbul’a hareket edeceğiz. 22.40’da şehre varış ve turumuzun sonu. Eve hoş geldiniz!

 

Avantajlı Ekstra Tur Paketi:


Füssen & İnnsbruck & Neuschwanstein Şatosu Turu (85 EUR)
Schaffhausen & Ren Şelalesi & Bodensee Turu (60 EUR)
Verona-Garda-Como Gölü Turu (90 EUR)
Murano-Burano Adaları Turu (45 EUR)
Bled Gölü &Villach Turu (70 EUR)
Mondsee & Wolfgansee & Hallstatt Turu (75 EUR)
425 Euro yerine 380 Euro!

 

Ekstra Tur Avantajları:  


• 0-2 yaş ücretsiz
• 02-12 yaş %50 indirimlidir. (İndirim miktarı avantajlı tur fiyatı üzerinden kullanılmamaktadır normal fiyatı üzerinden hesaplanmaktadır)
• Tur esnasında kredi kartı ile ödeme imkânı.

Tur Kalkış Noktaları
  • 07:25 Türk Hava Yolları (TK1629) l İstanbul Yeni Havalimanı - Münih
  • 19:10 Türk Hava Yolları (TK1384) l Salzburg - İstanbul Yeni Havalimanı
Önemli Açıklamalar

► Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

► Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

► Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

► Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.

► Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

► Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Minimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

► Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir. Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.) 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.

► 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.

► Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.

► Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.

► Bağzı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

► Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

► Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.

► 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

► Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

► Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.

► Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

► Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.

► T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.

► Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.

► Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.

► T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Yurtdisitatilim.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.