Balkan Resitali ( TGD - TGD )
Podgoritsa, Mostar, Saraybosna, Belgrad, Budva
Tur Kodu: 1312
Yurt Dışı Tur
4 Gece, 5 Gün
Tailwind Hava Yolları İle
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
Bilgi Alınız
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
Fiyata Dahil Hizmetler
► Havalimanı vergileri
► 4 (dört) gece Oda Kahvaltı Konaklama
► Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
► 1 Akşam Boşnak Gecesi
► Sveti Stefan adası turu
► Kapsamlı Şehir Tanıtım Turları: Mostar, Saraybosna, Belgrad, Budva, Podgoritsa
► Tailwind Havayolları özel seferi ile IST-TGD/TGD-IST parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
► Otel vergileri
► Yurtdışı çıkış harcı vergisi
► Şoför ve rehber bahşişleri (isteğe bağlıdır)
► Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar

BALKAN RESİTALİ

 

4 GECE OTEL KONAKLAMALI

 

Tailwind Hava Yolları İle

 

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 14.00’da buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Tailwind Hava Yolları’nın özel TWI941 seferi ile 16.00’da Podgorica Havalimanı’na hareket. Yerel saat ile 16.45’de varış. Varış sonrası bizleri bekleyen özel otobüsümüzle Mostar’a hareket. Mostar'a varışımızla birlikte, Neretva Nehri'nin serin sularının eşliğinde Eşsiz Mostar Şehir Turumuza başlıyoruz. Duygusal bir an olarak, Bosna Savaşı sırasında yıkılan ve Türkiye'nin katkılarıyla yeniden inşa edilen tarihi Mostar Köprüsü'nden geçeceğiz. Bu köprünün hikayesi, Arnavut kaldırımlı sokaklarda ve sardunyalarla süslü evlerin pencerelerini izlerken neşe ve huzura dönüşecek. Dileyen misafirlerimiz Mostar’ın renkli gece hayatını, şık restoranları ve canlı eğlence  mekanlarında zaman geçirebilirler. Geceleme otelimizde.

Erken kahvaltının ardından, tarih ve kültür şehri Saraybosna'ya doğru yola çıkıyoruz. Saraybosna'ya varışımızla birlikte şehrin zengin tarihini ve kültürel dokusunu yansıtan şehir turumuzu başlatıyoruz. İlk durağımız, şehrin tarihi hakkında derinlemesine bilgi sunan Savaş Müzesi olacak. Daha sonra, Osmanlı'dan günümüze uzanan Başçarşı'da bir gezinti yaparak, tarihi Kurşunlu Medresesi'ni ziyaret edeceğiz. Kanuni Sultan Süleyman'ın akrabası tarafından inşa ettirilen görkemli Hüsrev Bey Camii'ni keşfedeceğiz. Turumuzda, şehrin farklı dinlere ait ibadethanelerini; Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu'nu göreceğiz. I. Dünya Savaşı'nın başlangıcına tanıklık eden Latin Köprüsü'nü ziyaret edeceğiz ve Fatih Sultan Mehmet'in şehre giriş yaptığı kapıdan geçip, Osmanlı Çeşmesi'nden su içeceğiz. Günümüzü, Fatih Sultan Mehmet Han'a adanan Fatih Camii'nin ziyaretiyle tamamlayacağız. Turumuzun ardından otelimize transfer. Aksam saatlerinde misafirlerimizle birlikte unutulmaz bir Boşnak Gecesi Turu gerçekleştireceğiz, yerel lezzetlerin tadını çıkaracağız. Geceleme otelimizde.

Erken kahvaltının ardından, Sırbistan'ın tarihi ve kültürel zenginlikleriyle dolu başkenti Belgrad'a doğru yola çıkıyoruz. “Beyaz Şehir” olarak bilinen Belgrad, Kanuni Sultan Süleyman döneminde Osmanlı İmparatorluğu'na katılmış bir kenttir. Şehir turumuzda, Osmanlı'nın ve eski Yugoslavya'nın izlerini takip edeceğiz. Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği noktada yer alan Belgrad'ın kalbinde, Kale Meydanı ve tarih sahnesinde önemli bir yere sahip Belgrad Kalesi'ni ziyaret edeceğiz. “Mora Fatihi” Silahdar Damat Ali Paşa'nın türbesi, Askeri Müze ve etkileyici Roma Kuyusu gibi tarihi noktaları keşfedeceğiz. Aynı zamanda, Ruzica Kilisesi ve kale kapıları gibi dini ve tarihi öneme sahip yerleri göreceğiz. Yugoslavya'nın dağılması sırasında zarar gören Taş Meydan ve Aziz Markos Katedrali de ziyaret edilecek yerler arasında. Şehrin canlı sokaklarından Knez Mihaliova Caddesi'nde yürüyüş yaparak, Cumhuriyet Meydanı, tiyatro binası, müze binası ve Prens Mihailo anıtı gibi önemli noktaları göreceğiz. Turumuzun ardından otele transfer olacak ve serbest zamanımız olacak. Geceleme otelimizde. 

Erken kahvaltının ardından, tarih ve kültürün büyüleyici şehri Podgoritsa’ya doğru yola çıkıyoruz. Balkanların İncisi Podgoritsa Şehir Turu. Surlarla çevrili eski şehir bölgesinde dolaşırken, Osmanlı ve Avusturya-Macaristan etkilerini görebilirsiniz. Şehrin kalbinde yer alan Kraliçe Victoria Meydanı, tarihi binaları ve heykelleriyle adeta bir açık hava müzesi gibidir. Podgoritsa Kalesi'nin görkemli silueti ise şehre hükmeden tarihi bir mirası temsil eder. Şehir turu boyunca, Türk hamamları ve nehir kenarındaki keyifli kafeler gibi gizli hazineleri göreceğiz. Turumuzun ardından otele transfer olacak ve serbest zamanımız olacak. Geceleme otelimizde.

Erken kahvaltının ardından, Karadağ’ın sıcak kumsalları ve tarihi zenginlikleriyle donatılmış benzersiz şehri Budva’ya doğru yola çıkacağız. Orta Çağ’dan günümüze uzanan tarihi dokusu ve surlarıyla büyüleyici bir atmosfere sahiptir. Burada, her köşede tarih kokan dar sokaklarda dolaşırken, Aziz Ivan Katedrali ve Budva Kalesi göreceğimiz yerler arasında. Budva şehir turunun ardından tarihi atmosferi, nefes kesici deniz manzarası ve mimarisiyle Sveti Stefan Turu için hareket. Sveti Stefan manzarası, fotoğrafçılar ve romantik molası sevenler için idealdir. Turumuzun ardından Podgorica Havalimanı'na transfer. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Tailwind Hava Yolları’nın özel TWI948 seferi ile 17.45’de İstanbul Havalimanı'na hareket. Yerel saat ile 20.20’de İstanbul Havalimanı'na varış.

Tur Kalkış Noktaları
  • 17:45 Tailwind Hava Yolları (TWI947) | Sabiha Gökçen – Podgoritsa
  • 17:45 Tailwind Hava Yolları (TWI948) | Podgoritsa - Sabiha Gökçen
Önemli Açıklamalar
► Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
 
 
► Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
 
 
► Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 
 
► Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
 
 
► Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 
 
► Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Minimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 
 
► Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir. Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.) 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.
 
 
► 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
 
 
► Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.
 
 
► Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.
 
 
► Bağzı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 
 
► Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
 
 
► Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
 
 
► 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 
 
► Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
 
 
► Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
 
 
► Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
 
 
► Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 
 
► T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
 
 
► Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 
Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
 
 
► Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 
Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
 
 
► T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
 
Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Yurtdisitatilim.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
 
 
Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.
 
 
Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.