Bangkok & Pattaya & Phuket Tayland Üçlüsü
Bangkok - Pattaya - Phuket
Tur Kodu: 733
Yurt Dışı Tur
8 Gece, 9 Gün
Salam Air Havayolları İle
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
Bilgi Alınız
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
Fiyata Dahil Hizmetler
► Ekonomi Sınıfı Uçuşlar Salam Air (İST-MCT-BKK) (HKT-MCT-SAW)
► İç Hat Bağlantı Uçuşu (BKK-HKT Uçak Biletleri)
► Panoramik Şehir Turları (Bangkok Şehir Turu)
► Yüzen Çarşı Turu
► Alan- Otel / Otel- Alan Transferi ve Şehirlerarası Transferler
► 3* Pattaya Travelodge Vb. 3 Gece (Oda Kahvaltı Konaklama)
► 4* Citrus Patong Vb. 4 Gece (Oda Kahvaltı Konaklama)
► Türkçe Rehberlik Hizmetleri
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
►  Yurtdışı çıkış harcı
►  Seyahat sağlık sigortası
►  Öğle Yemekleri
►  Akşam Yemekleri
►  Kişisel Harcamalar
►  Ekstra Turlar

Bangkok & Pattaya & Phuket Tayland Üçlüsü

 

İstanbul Yeni Havalimanı'ndaki Salam Air kontuarı önünde Saat 11:00'de buluşma. Check-in Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından saat 14:10'da Muscat’a hareket ediyoruz. Yerel saatle 19:50'de Muscat'a varışımızın ardından 01:00'de Bangkok’a hareket ediyoruz.

Yerel saat ile 10:00’da Bangkok'a varışımızın ardından havalimanında bekleyen aracımız ile buradan hareket edip otobüs yolculuğundan sonra Tay stili teknelerin kalktığı iskeleye geliyoruz. Buradan teknelere binip nefis egzotik Uzakdoğu manzaraları eşliğinde yaklaşık yarım saatlik zevkli bir yolculuktan sonra dergilere kapak, belgesellere jenerik olmuş meşhur Yüzen Çarşı’ya geliyoruz. Nehir üzerindeki kanoların içinde kurulan açık pazarı görecek ve alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Tur bitiminde Patttaya’a dönüş yolunda rehberinizin alacağı Tayland’ın en meşhur tropik meyvelerinin tadına bakacaksınız. Pattaya’a olan yolculuğumuz yaklaşık 2 saat sürecektir. Varışımıza istinaden otele transfer ve geceleme otelimizde.

Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan Nong Nooch Tropical Garden turumuza katılabilirler. Geceleme otelimizde.
 
NONG NOOCH TROPİCAL GARDEN TURU: 35 €
Tayland’da yıllarca en iyi düzenlenmiş bahçe ödülü olan bu tropik bahçede çok sayıda fotoğraf çekeceğinizi garanti ediyoruz. 
Önce Tay kültürünü yakından tanıyacağımız kültürel şov izleyeceğiz. Tay dansları, Tay boksu gösterisi, tarihi savaşların canlandırılmasını izledikten sonra ikinci bölüme geçecek ve burada fillerin yaptıkları harika gösteriyi izleyeceğiz. Tayland’ın simgesi bu sevimli hayvanların marifetlerine inanamayacaksınız. Daha sonra büyüleyici bahçeyi gezecek ve farklı çeşit orkidelerin bulunduğu özel bölümü göreceğiz.

Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Mercan Adası turumuza katılabilirler. Geceleme otelimizde.
 
MERCAN ADASI TURU: 50 €
Sınırsız güneş ve okyanus manzarası eşliğinde, Pataya sahilinden özel surat teknelerimizle, palmiye ağaçları arasında mercan tozlarından oluşmuş beyaz kumsalı ile bütün gün turkuaz sularında yüzebileceğimiz Mercan adasına gidiyoruz. Öğle yemeği balık çoban salata ve tropik meyvelerden oluşuyor.

Sabah kahvaltısının ardından Check-out işlemlerimizi tamamlayıp bizleri bekleyen özel transferimiz ile Bangkok havalimanına transfer. Yerel havayolları tarifeli seferi ile Phuket’e uçuş. Tayland’ın bu güzel adasına varışın ardından pasaport bagaj ve gümrük işlemlerinden sonra yetkili personelimiz tarafından Havaalanında karşılanma özel transfer aracımız ile otelimize transfer ve yerleşme.
Geceleme otelimizde.

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirler rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Phuket Şehir Turu ve Fil Safari Turu'na katılabilirler.
ŞEHİR TURU & FİL SAFARİ TURU: 60 €
Kısa sürede çok şey yapabileceğiniz çok keyifli bir tur Phuket Turu. Güzel manzara noktalarının yanında Tayland'ın en meşhur tapınaklarından biri olan Wat Chalong Tapınağı'nı gezip muhteşem fotoğraflar çekme imkânı bulacaksınız. Kaju fabrikasında bölgenin meşhur kajularını ve kuru meyvelerini hem tadım hem de alışveriş yapma imkânınız olacak. Teak ağacı el oymalarını da yakından görebileceksiniz. Ayrıca arzu eden misafirler için yol üzerinde durulacak Fil Safari kamplarında filleri yakından görebilirsiniz.

Otelimizde alınacak kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirler ekstra olarak düzenlenecek tam günlük  Phi Phi Adası Turu programına katılabilirler.
 
PHI PHI ADASI TURU (YEMEK İÇECEK DAHİL): 60 €
Yeryüzündeki Cennet olarak tabir edilen Tayland’ın en egzotik adasına sürat teknesi ile tam günlük bir gezi düzenliyoruz. Sürat teknemizle Phuket’in yakınındaki iki cennet mercan adasından ilki olan Phi Phi Don’a hızlı bir şekilde ulaşıyoruz. Maymun Plajı’nda Makak maymunlarını görüyor ve binlerce renkli balık ile yüzme imkanı buluyoruz. Palmiye ağaçları ile bezenmiş kumsalı ve tertemiz turkuaz rengi deniziyle Hollywood yıldızı Leonardo Di Caprio’nun The Beach filminin bazı bölümlerinin çekildiği Maya Bay’de denize girmek ve güneşlenmek için vaktimiz olacak. Daha sonra Viking Mağarası’nı ziyaret ediyoruz ve öğle yemeğimizi Phi Phi Adası’nda alıyoruz. Akşam sürat teknelerimizle otele dönüş.
 
07:30 - 07:45 Otelinizden araçla alınış ve iskeleye hareket.
09:00 Khai Adası'nda şnorkel, yüzme ve dinlenme.
10:15 Khai Adası'ndan Phi Phi Adalar grubuna hareket.
Phi Phi Leh Adası'nın eşsiz güzellikteki doğa manzarası ve fotoğraf çekme imkanı.
Maya Bay'de şnorkel, yüzme ve Maya Bay'i keşif için mola.
Loh Samah Bay'de mola.
Viking Mağarası gezisi.
Pileh Cove'da fotoğraf çekmek için mola
13:00 Phi Phi Don Adası'na hareket ve plajda öğle yemeği. Uzun plajda dinlenme ve yüzme için mola.
14:30 Maymun Plajı'na hareket. Doğal ortamdaki maymunları besleme ve fotoğraf çekme imkanı.
16:30 Phuket iskelesine varış ve otelinize transfer.

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirler tam günlük James Bond Adası Turu programına katılabilirler. Geceleme otelimizde.
 
JAMES BOND ADASI TURU (YEMEK İÇECEK DAHİL): 60 €
07:30 - 07:45 Otelinizden araçla alınış ve iskeleye hareket.
09:00 Panak Adası ziyareti.
10:15 Hong Adası'na varış ve kano gezintisi 
Hong Adası'nın yeşille kaplı dev kayalarının 
arasındaki gizemli mağaralarda kano gezintisi
Panyee Adası'na varış ve adada ki restoran da öğle yemeği
Tapu ve James Bond Adası ziyareti
Ice Cream Adası ziyareti
Naka Adası'na varışın ardından ve yüzme ve dinlenme.
16:30 Phuket iskelesine varış ve otelinize transfer.

Otelimizde alınacak kahvaltının ardından, tüm gün serbest zaman. Otelden çıkış işlemleri sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte özel araçlarımız ile Phuket Havalimanı'na transfer. Salam Air 03:20 uçuşuyla Muscat'a haraket. 07:00’de varışın ardından, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na 10:05’de hareket edeceğiz. Seyahatimiz, saat 14:30'da İstanbul Sabiha Gökçen  Havalimanı'na varışımızla sona erecektir. Bir sonraki turumuzda tekrar görüşmek dileğiyle.
 
► Tur programı için yanınızda bulunması gerekenler; Mayo, şort, şapka, Güneş kremi, Güneş gözlüğü, Şnorkel, Plaj havlusu, Hafif ayakkabı.
Tur Kalkış Noktaları
  • 14:10 İstanbul Havalimanı - Bangkok Havalimanı
  • 03:20 Phuket havalimanı - İstanbul Havalimanı
Genel Bilgiler
GENEL ŞARTLAR
 
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır.Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Yurtdışıtatilim  gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Yurtdışıtatilim alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Yurtdışıtatilim bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Yurtdışıtatilim tarafından iptal edilmesi durumunda Yurtdışıtatilim herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Yurtdışıtatilim sorumlu tutulamaz.
Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde Yurtdışıtatilim iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır. 
 
Misafirin Paket Tur Düzenleyicisi veya Paket Tur Aracısına yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmek kaydıyla sözleşmeyi tek taraflı fesih hakkı bulunmaktadır. Bu feshin paket turun başlamasından en az 30 (otuz) gün önce bildirilmesi halinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel misafire aynen iade edilir. Ancak bu feshin paket turun başlamasına 30 (otuz) günden daha az bir süre kala bildirilmesi halinde misafire hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
 
Misafirin gerekli tüm özeni göstermesine rağmen ön göremediği ve engelleyemediği bir durum veya Misafir veya birinci derecede akrabaları için; Misafirin paket tur sözleşmesinin hükümlerinden herhangi birinin yerine getirilmesine engel olacak derecedeki 10 (on) günden uzun süre hastanede kalınmasına neden olan ve hastane raporları ile belgelenen ağır kaza, tedavi gerektiren ağır hastalık, ölüm halleri nedenleri ile paket turun başlamasına 30 (otuz) günden daha az bir süre kala, yazılı veya kalıcı veri saklayıcısı ile fesih bildiriminde bulunması halinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç vb. yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın 
 
Misafirin ödemiş olduğu bedel fesih bildiriminin Paket Tur Düzenleyicisi veya Paket Tur Aracısına ulaşmasından itibaren 14 (on dört) gün içinde misafire iade edilir. Misafir, bu maddede sayılan hallerin varlığını resmi kurumlardan alınacak geçerli belge ile ispatlamakla yükümlüdür.
 
Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda turların yapılamamasından Yurtdışıtatilim sorumlu değildir.
 
Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ilave turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
 
UÇUŞLAR
 
Yurtdışıtatilim hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. Yurtdışıtatilim, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür
Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler. Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan Yurtdışıtatilim sorumlu değildir.
 
Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir. Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. 
Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 
KONAKLAMA
 
Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası veya Puset kapasitesi 1 adettir.3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve Ekstra bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. 
 
Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda ve yaş grubuna uyması durumunda geçerlidir.
 
PASAPORT VE VİZE
 
 T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır. Misafirlerimizin pasaportlarının seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. 
Bu turdaki ülkelere giriş için vizeden muaf olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Yurtdışıtatilim sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Yurtdışıtatilim sorumlu olmayacaktır. Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur