Barcelona Turu
Barcelona
Tur Kodu: 882
Yurt Dışı Tur
3 Gece, 4 Gün
Pegasus Hava Yolları İle
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
Bilgi Alınız
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
Fiyata Dahil Hizmetler

► Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile SAW-BCN/BCN-SAW parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar
► Havalimanı ve otel vergileri
► 3 (üç) gece Oda Kahvaltı Konaklama 
► Barselona’da yapılacak şehir tanıtım turu
► Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
► Türkçe rehberlik hizmetleri

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

► Yurtdışı çıkış harcı bedeli
► Vize hizmet bedeli
► Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar
► Şoför ve rehber bahşişleri (isteğe bağlıdır)

 

 

Barcelona Turu 

 

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde sabahın saat 07:00'da buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizi tamamladıktan sonra, Pegasus Hava Yolları'nın PC1093 sefer sayılı uçağı ile 10:05’de Barselona'ya doğru keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz. Yerel saatle 11:50'de Barselona'ya varışımızın ardından, havalimanından ayrılarak şehir turumuza başlıyoruz. İspanya'nın en büyük ikinci şehri ve Katalonya'nın başkenti olan Barselona'da görmek isteyeceğiniz birçok önemli nokta var. La Sagrada Familia Kilisesi, Cristof Colomb Heykeli, Montjuic Tepesi, La Ramblas Caddesi, İspanya Meydanı ve Catalunya Meydanı, Endülüs Arenası ve Olimpik Liman, bu güzel şehrin turistik cazibe merkezlerinden sadece birkaçı. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer edilip geceleme otelimizde gerçekleşiyor.

Otelde lezzetli bir sabah kahvaltısının ardından, isteyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenen Katalan Kültür ve Dali'nin Dünyası Turu’na katılma şansı sunuluyor (90 Euro). Turumuz, Onyar, Galligants ve Güell nehirlerinin birleştiği muhteşem Girona şehri ile başlıyor. Bu tarihi şehir, tarihi izleri ve muhteşem mimarisi ile büyüleyici bir deneyim sunuyor. Girona'nın surları, kiliseleri, dar Arnavut kaldırımlı sokakları ve müzeleri keşfedilmeyi bekliyor. Tur sonrası Figueras Kenti'ne hareket ediyoruz. Salvador Dali'nin doğduğu ve büyüdüğü bu şehir, onun eserlerini sergileyen eşsiz bir müze olan Dali Müzesi'ne ev sahipliği yapmaktadır. Müzede, Dali'nin 4000'den fazla eseri bulunmaktadır ve sanatçının yaratıcılığının izlerini takip etmek mümkün. Tur sonrası otelimize dönüş ve serbest zaman. Akşam ise isteyen misafirlerimiz için ekstra Akşam yemekli Flamenco gösterisi izleme fırsatı sunuluyor (75 Euro). Aşk, acı, isyan ve tutkunun dansı olan Flamenco, etkileyici bir gösteri sunacak. Gösterinin ardından serbest zaman, akşam yemeği ve otelimize transfer.

Otelde lezzetli bir sabah kahvaltısının ardından, isteyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenen Barcelona'nın Sanat ve Tarihi Keşfi turuna katılma imkânı sunuluyor (80 Euro). Park Güell, ünlü mimar Antoni Gaudi'nin eserlerinden biri olarak kabul edilen ve Unesco tarafından koruma altına alınmış bir "Masal Parkı"dır. Renkli merdivenleri ve hayal gücünün sınırlarını zorlayan tasarımları ile büyüleyici bir atmosfer sunar. Turumuzun ardından, Gotik Mahalle'ye doğru yolculuğa başlıyoruz. Orta çağ’dan kalma binaları, romantik meydanları, Roma Duvarları, kiliseleri ve labirent gibi sokakları ile Gotik Mahalle, tarih ve kültür severler için cazip bir bölge. Tur sonrası isteyen misafirlerimiz için ekstra Sitges Sanat, Deniz ve Tarih Rüyası Turu düzenlenmektedir (60 Euro). Sitges kasabası, Barcelona'nın güneybatısında yer alır ve Akdeniz kasabası atmosferi ile ünlüdür. Tarihi sokaklarını keşfettikten sonra sahil kasabasının plajında serbest zaman geçirebilirsiniz. Akşam otelimize dönüş ve geceleme.

Otelde kahvaltının ardından, özel aracımızla şehir merkezine transfer oluyoruz. Rehberimiz tarafından belirlenen saatte havalimanına transfer işlemlerimizi tamamlıyoruz. Ardından Pegasus Hava Yolları'nın PC1094 sefer sayılı uçağı ile 15:55’de İstanbul’a doğru keyifli yolculuğumuza başlıyoruz. Sabiha Gökçen Havalimanı'na saat 21:35'de varış ve turumuzun sona erişini kutlamış oluyoruz.

Tur Kalkış Noktaları
  • 10:05 Pegasus Hava Yolları (PC1093) l Sabiha Gökçen - İstanbul
  • 15:55 Pegasus Hava Yolları (PC1094) l Barcelona - Sabiha Gökçen
Genel Bilgiler

Önemli Not: Pandemi sürecinde ziyaret edilecek ülkelerin, giriş protokol için istenen belge, pcr test ve ücretlerinden, ülke giriş–çıkış prosedürlerinden, ülkelerin aşı şartlarından, ziyaret edilecek ülke–bölge tasarrufunda olması dolayısıyla, Yurtdışıtatilim'nin sorumluluğu bulunmamaktadır.
“Bu turumuz da vize hizmeti verememekteyiz, geçerli vizesi olan veya yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz için satışı yapılmaktadır. Vize işlemlerini kendisi yapmak isteyen misafirlerimiz için turun konakladığı programa göre evrak verilecektir.”
Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin aktarılması gerekmektedir.
Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekir.
Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiyedir.
Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.
Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Mimimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlı olmaktadır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market, Alışveriş merkezi Vb.)
3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçük olabilir.
2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak verilmektedir.
Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasında olmaktadır.
Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmakta olup, birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılması mümkün değildir.
18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması kesinlikle zorunludur.
Turlar farklı acente turları ile birleştirilebilir.
Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik yapılabilir.
Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabidir.
Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilememktedir. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise, pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcularımıza aittir.
Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşlara alınmayabilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcularımıza aittir.
Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekir.
T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekir.
Turun iptali durumunda vize ücreti iade yapılmaz. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan yurtdisitatilim.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.
Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.