Baştan Başa Puglia ve Campania Turu
Napoli, Matera, Alberobello, Bari, Taranto, Lecce
Tur Kodu: 1109
Yurt Dışı Tur
4 Gece, 5 Gün
Türk Hava Yolları İle
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
997.00 EUR
den itibaren
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
4* Otel Konaklamalı
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
997,00 EUR
(35103.37 TL)
997,00 EUR
(35103.37 TL)
1297,00 EUR
(45666.07 TL)
150,00 EUR
(5281.35 TL)
977,00 EUR
(34399.19 TL)
977,00 EUR
(34399.19 TL)
Son Odalar
Fiyata Dahil Hizmetler
İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 04.15’te buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1453 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.15’te Napoli’ye uçuş. Yerel saat ile 08.35’te Napoli’ye iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile panoramik Napoli Şehir Turu için hareket. İsmini Kraliçe Margherita’dan alan pizzanın doğum yeri olarak görülen Napoli turumuzda Napoli Limanı, San Carlı Tiyatrosu, I. Umberto Galerisi, San Francesco Di Paola Bazilikası, Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo, Plebiscito Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize varışımızı takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip hazır olma durumuna göre odalarımıza yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Pompei Turuna katılabilirler. Gecelememiz Napoli’deki otelimizde.
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
► Havalimanı vergileri
► Belirtilen veya benzeri otellerde toplam 4 gece konaklama
► Otel şehir vergileri (13 Euro değerinde)
► Programda belirtilen sabah kahvaltıları
► Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
► Programda belirtilen tüm ulaşım
► Panoramik Napoli Şehir Turu
► Panoramik Bari Şehir Turu
► Matera ve Alberobello Turu (110 Euro değerinde)
► Locorotondo, Martina Franca, Taranto Turu (100 Euro değerinde)
► Lecce ve Polignano a Mare Turu (110 Euro değerinde)
► Türkçe rehberlik hizmeti
► Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen sigortadır)
► Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile IST-NAP/BRI-IST parkurunda gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

BAŞTAN BAŞA PUGLİA VE CAMPANİA TURU

 

TÜM ŞEHİR TURLARI DAHİL

 

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 04.15’te buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1453 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.15’te Napoli’ye uçuş. Yerel saat ile 08.35’te Napoli’ye iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile panoramik Napoli Şehir Turu için hareket. İsmini Kraliçe Margherita’dan alan pizzanın doğum yeri olarak görülen Napoli turumuzda Napoli Limanı, San Carlı Tiyatrosu, I. Umberto Galerisi, San Francesco Di Paola Bazilikası, Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo, Plebiscito Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize varışımızı takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip hazır olma durumuna göre odalarımıza yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Pompei Turuna katılabilirler. Gecelememiz Napoli’deki otelimizde.

Pompei Turu | 80 EUR Yetişkin - 60 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)

Otelimizden hareketle başlayacağımız turumuzda Napoli’ye yaklaşık 30 dakika mesafede yer alan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Pompei Antik Kentini ziyaret edeceğiz. MS 79 yılında eteklerine kurulduğu Vezüv Yanardağı’nın patlaması sonucu kayıplara karışan kentin yaşayışına dair bilgiler alırken sokaklarında dolaşarak kazılar ile günümüze kadar çıkarılan evleri, mozaikleri ve taşlaşmış insanları inceleme fırsatı bulacağız. Bu benzersiz deneyim sonrası Napoli’ye ve otelimize dönüş.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Sorrento, Positano ve Amalfi Turuna katılabilirler. Gecelememiz Napoli’deki otelimizde.
 
→ Sorrento, Positano ve Amalfi Turu | 110 EUR Yetişkin - 55 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)
 
Aracımızla ilk durağımız olan Sorrento’ya hareket. Yaklaşık 1,5 saat sürecek yolculuğumuz boyunca göreceğimiz eşsiz manzaralar sonrasında İtalya’nın efsanevi Amalfi sahilinde Akdeniz’den çok yüksekte bir uçurumun tepesine kurulmuş muhteşem güzellikteki Sorrento’yu keşfe başlayacağız. Rivayete göre Sorrento Körfezi cazibesini bir zamanlar bu sularda yaşamış olan denizkızlarından alıyor. Limonlarıyla ünlü kasabada limonlu dondurma veya tatlı yemek eşşsiz bir deneyim olabilir. Ardından Muhteşem fotoğraflar alacağımız Positano’ya hareket. Evlerin birçoğu Antik Roma döneminden kalma olan Positano kasabasında evler kıyıya dik bir şekilde inşa edilmişlerdir ve İtalyan mimarisinin izlerini de taşıyan bu eski evler pastel renklerle bezenmiştir. Amalfi sahillerinin en büyük kumsallarından birisi yine bu eşsiz sahil kasabasında yer almaktadır. Vereceğimiz serbest zamanda şehrin etrafına kurulduğu Santa Maria Kilisesi’ni ziyaret edebilir, sanata ilgi duyanlarımız şehrin merkezindeki şirin sanat galerilerini gezebilirler. Öğle yemeği olarak etrafta bulunan onlarca keyifli restorandan birinde deniz ürünlerini tatmak da oldukça keyifli olacaktır. Serbest zaman sonrasında bu defa Amalfi Kıyılarına ismini vermiş olan Amalfi Kasabası’na doğru yola çıkıyoruz. Kıvrımlı falezlerin dar yollarında yaklaşık 45 dakika sürecek bu yolculuğumuzda aracımızdan muhteşem manzaraları izleyerek keyifli bir yolculuk yapacağız. Kasabaya varışımızın ardından Duomo Meydanı ve nefis kafeleri, rengârenk hediyelik eşyalar satan dükkânlar ve şekerlemeciler, Sant’ Andrea Katedrali ve Chiostro del Paradiso (Cennet Manastırı) görülecek yerlerden bazıları olacak. Vereceğimiz serbest zaman sonrası aracımızla Napoli’ye  ve otelimize dönüş.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip panoramik Matera ve Alberobello Turu için hareket. Yaklaşık 3,5 saat sürecek yolculuğumuz sonrası ilk durağımız olan Matera’ya varış. Matera, UNESCO Dünya Mirası Listesin’de yer alan, taşların üzerinde yükselen, yontma taş devrinden itibaren kullanılan mağaraları, tüf kayalara oyulmuş evleri ve kiliseleri, kendine özgü kent mimarisi ile meşhur, birçok filme plato olmuş Güney İtalya’nın en ilginç şehirlerinden birisidir. Kayalara oyulmuş San Pietro Barisano Kilisesi, Santa Lucia alle Malve Kilisesi ve İdris Santa Maria Kilisesi ziyaretlerimiz sonrası dinlenmek ve öğle yemeği için serbest zaman. Buradaki ziyaretimiz sonrası turumuzun ikinci durağı olan Alberobello’ya yaklaşık 1 saatlik keyifli bir yolculuk ile varacağız. Yine UNESCO Dünya Mirası Listesin’de yer alan, 16. yy. dan kalma kendine özgü mimarisi ile beyaz badanalı Trulli evlerin örneklerini görebileceğimiz Alberobello'da tarihe bir yolculuk yapacağız. Del Popolo Meydanı ve Trulli evlerinin yoğunlukta olduğu Rione Monti ve Aia Piccola caddelerini ziyaretimiz sonrası hem şehri keşfetmek hem de bölgeye has mimari ile inşa edilmiş dükkan, restoran ve kafeleri deneyimlemek için vereceğimiz kısa bir serbest zaman sonrası buluşarak Bari’ye hareket. Yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk sonrası panoramik Bari Şehir Turuna başlayacağız. Turumuzda Liman Caddesi Lungomare di Bari, Eyalet Sarayı Palazzo della Provincia, İtalya’nın en büyük tiyatrolarından birisi olan Teatro Petruzzelli, Eski Bari ve bölgede yer alan Şehir Sarayı, Bari Kalesi, San Sabino Metropolitan Katedrali Bazilikası, Noel Baba diye bilinen Antalya-Demreli Aziz Nikola'ya adanmış San Nicola Bazilikası, Mercantile Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimize transfer. Varışımızı takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Bari’deki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında panoramik Locorotondo, Martina Franca ve Taranto Turu için hareket. Yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk sonrası ilk durağımız Itria Vadisi’nin balkonu olarak anılan, adının kökeni yerleşim merkezinin yuvarlak şeklinden gelen, beyaz badanalı evleri, arnavut kaldırımı sokakları ve taraçalarıyla Locorotondo olacak. Şehirde Morelli Sarayı, Aziz George Kilisesi, Locorotondo panoramik terasını gezdikten sonra ikinci durağımız bölgenin en önemli ticaret merkezi olan Martina Franca olacak. Şehrin meydanına ve dar sokaklarına, korunmuş taş surlar ve barok kapılardan ulaşacağız. Sahip olduğu çok sayıda saray ve kilisesiyle tarihe açılan bir kapı gibi olan şehirde Ducale Meydanı, Roma Meydanı, San Martino Bazilikası ve Plebiscito Meydanı’nı gördükten sonra ferforje balkonların altından yürüyerek şehri keşfetmek ve öğle yemeği için serbest zaman. Buluşma sonrası hareket. Kısa bir yolculuk sonrası, tarih boyunca limanı nedeniyle önemli bir ticaret merkezi ve savunma üssü olmuş Taranto’ya varış. San Angelo Kalesi, San Francesco di Paola döner köprüsü, Taranto Katedrali ve Poseidon Tapınağı göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası Bari’ye ve otelimize dönüş. Gecelememiz Bari’deki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip panoramik Lecce ve Polignano a Mare Turu için hareket. İlk durağımız yaklaşık 2,5 saatlik bir yolculuk ile varacağımız Puglia bölgesinin kiliseler ile dekore edilmiş en iyi barok şehri olan Lecce olacak. Eski Kent, Roma Amfitiyatrosu, muhteşem çan kulesiyle Lecce Katedrali, Antik Yunan Tiyatrosu, Sant'Oronzo Meydanı, şehir surları ve Lecce'nin zafer takı şehir Kapısı Porta Napoli görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrası kartpostalvari resimleri ile tanıdığımız ve herkesin hayatında en az bir kez ziyaret etmesi gereken yerlerden birisi olarak gösterilen Polignano a Mare’ye hareket. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk ile varacağımız şehir, falezler üzerinde yükselen yapısı, denizinin mavisi ve evlerinin beyazı ile etkileyici. Eski Kent, Marchesale Kemeri, Santa Maria Assunta Kilisesi, Adriyatik Denizini seyredebileceğimiz panorama ve San Vito Martire Manastırı’nı gördükten sonra Bari Havalimanı’na hareket. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1466 sefer sayılı uçuşu ile saat 20.35’te İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 23.40’ta İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.
Tur Kalkış Noktaları
  • 04:15 Turk Hava Yolları | İstanbul Havalimanı (TK1453) | İstanbul - Napoli
  • 20:35 Turk Hava Yolları | İstanbul Havalimanı (TK1466) | Bari - İstanbul
Önemli Açıklamalar
► Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
 
► Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
 
► Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 
► Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
 
► Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 
► Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Minimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 
► Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir. Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.) 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.
 
► 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
 
► Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.
 
► Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.
 
► Bağzı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 
► Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
 
► Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
 
► 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 
► Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
 
► Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
 
► Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
 
► Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 
► T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
 
► Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
 
► Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
 
► T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Yurtdisitatilim.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
 
Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.
 
Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.