Büyük Britanya Adası İngiltere & Galler & İskoçya Turu
Londra, Windsor, Bath, Cardiff, Birmingham, Chester, Liverpool, Glasgow, Edinburgh
Tur Kodu: 1136
Yurt Dışı Tur
6 Gece, 7 Gün
Türk Hava Yolları İle
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
Bilgi Alınız
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
Fiyata Dahil Hizmetler
► Havalimanı vergileri
► Belirtilen veya benzeri otelde 6 gece konaklama
► Otellerde şehir vergisi (21 EUR değerinde)
► Programda belirtilen sabah kahvaltıları
► Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
► Tüm Panoramik Şehir Turları (programda belirtilen)
► Panoramik Kuzey İskoçya Turu (100 Eur değerinde)
► Türkçe rehberlik hizmeti
► Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen sigortadır)
► Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile IST-LHR/EDI-IST parkurunda gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
► Yurt dışı çıkış harcı
► Birleşik Krallık vize bedeli
► Dahil olduğu belirtilmeyen tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
► Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler
► Ekstra turlar
► Kişisel harcamalar
► Seyahat sağlık sigortası
► Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler
► Bahşişler (kişi başı günlük 2 EUR, rehber tarafından toplanacaktır)

BÜYÜK BRİTANYA ADASI TURU

 

İNGİLTERE, GALLER, İSKOÇYA

 

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 07.00’ta buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1989 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.00’ta Londra’ya uçuş. Yerel saat ile 12.05’te Londra Heathrow Havalimanı’na iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile panoramik Londra Şehir Turuna başlamak üzere hareket ediyoruz. Şehir turumuzda Knights Bridge, Hyde Park, Natural History Museum, Thames Nehri, Buckingham Palace, Palace of Westminster, Big Ben, Trafalgar Meydanı, Amiral Nelson Anıtı, National Galery ve Picadilly Circus görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize varışımızı takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Londra’daki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra London Eye, Westminster ve Thames Nehri Turuna katılabilirler. Gecelememiz Londra’daki otelimizde.
 
→ London Eye, Westminster ve Thames Nehri Turu | 120 GBP Yetişkin - 90 GBP Çocuk (06-11,99 yaş)
 
Metro ile ulaşımını sağlayacağımız bu turumuzda Londra’nın ikonik yapılarından birisi olan ve yerden 135 metre yüksekliği ile Avrupa’nın en yüksek dönme dolabı olma özelliğini taşıyan London Eye’ı deneyimleyeceğiz. Daha sonra Westminster bölgesindeki gezimizin ardından Thames Nehri üzerinde yapacağımız tekne gezisi ile Londra'yı farklı bir açıdan görme imkânı yakalayacağız. Turumuzun devamında Londra’nın meşhur alışveriş ve yeme-içme bölgelerinden olan Covent Garden’da serbest zaman vereceğiz. Rehberimizi bildireceği saatte toplanarak otelimize döneceğiz.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, aracımızla Windsor’a doğru hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk sonrası William the Conqueror tarafından inşa ettirilen İngiltere’nin başlıca kraliyet konutlarından birini de bünyesinde barındıran Windsor’a varacağız. Yürüyerek yapacağımız panoramik Windsor Şehir Turunun ardından Bath’a doğru yola çıkacağız. Yaklaşık 2 saatlik keyifli bir yolculuk sonrası varacağımız şehirde panoramik Bath Şehir Turuna başlayacağız. Roma hamamlarıyla ünlü şehirde Bath Manastırı, Pulteney Köprüsü ve The Royal Crescent görülecek yerlerden bazıları. Bu gezimiz sonrası Galler’in başkenti Cardiff’e hareket. İngiltere ile Galler’i birbirine bağlayan Galler Prensi Köprüsü’nü geçerek yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk ile Cardiff’e varış. Panoramik Cardiff Şehir Turumuzda Deniz Kızı İskelesi, sanat ve müzik etkinliklerin yapıldığı Millennium Binası, birçok etkinliğe ve konferansa ev sahipliği yapan Pierhouse görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimize transfer ve check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Cardiff’deki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Stratford-upon-Avon’a yaklaşık 2,5 saat sürecek yolculuk için hareket. İngiliz edebiyatının en ünlü yazarı William Shakespeare'in memleketi olan Stratford-upon-Avon, küçük bir Orta Çağ kasabasıdır. İngiltere'ye gelen ziyaretçilerin en çok görmek istedikleri ve ziyaret ettikleri yerlerin başında gelmektedir. Panoramik Stratford-upon-Avon Turumuz sonrası isteyenlerin William Shakespeare'in evini ziyaret etmesi, birbirinden keyifli cafelerde zaman geçirebilmemiz ve alışveriş yapabilmemiz için verilecek serbest zamanın ardından buluşarak Birmingham’a hareket. Kısa bir yolculuk ile varacağımız şehirde panoramik Birmingham Şehir Turumuzu gerçekleştireceğiz. Tur sonrası öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrası Chester’a hareket. Varışımızla başlayacağımız panoramik Chester Şehir Turunda İngiltere’nin en çok fotoğraflanan saatine olan Eastgate Saati, Chester Katedrali ve Grosnevur Caddesi görülecek yerlerden bazıları olacak. Turumuz sonrası otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Chester’daki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Liverpool’a hareket. Kısa bir yolculuk ile varacağımız şehirde panoramik Liverpool Şehir Turu sırasında The Beatles, ABBA gibi müzik dehalarının çıktığı şehir olarak anılan Liverpool’da Albert Dock Limanı, The Beatles Story ve Liverpool Katedrali görülecek yerlerden bazıları olacak. Buradan sonra yolculuğumuza İngiltere’nin en büyük gölü olan Windermere’ye doğru devam edeceğiz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası varacağımız bu sevimli göl üzerinde Bowness ile Ambleside arasında kısa bir tekne yolculuğu ile keyifli bir zaman geçireceğiz. Yolculuğumuza en çok düğünleriyle ünlü Gretna Green’a doğru devam edeceğiz. 1753 tarihli Gizli Evlilik Yasası, 21 yaşın altındaki çiftlerin İngiltere veya Galler'de ebeveynlerinin izni olmadan evlenmesini engellemişti. İskoçya'da bu tür bir rıza olmadan evlenmek hâlâ yasal olduğundan, çiftler evlenmek için İskoçya sınırını geçmeye ve bu kasabaya gelmeye başladı. Bu dönemden başlayarak yüzyıllar içinde bu kasaba evlilik konusunda ünlenmeye başladı. Kasabada yürüyerek yapacağımız kısa bir gezinti sonrası Glasgow’a hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk sonrası varışımızı takiben panoramik Glasgow Şehir Turuna başlayacağız. Turumuzda Glasgow Katedrali, George Meydanı ve City Chambers görülecek yerlerden bazıları olacak. Turumuz sonrası Edinburg’a ve otelimize hareket. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Edinburgh’daki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında panoramik Kuzey İskoçya (Highlands) Turu için hareket. Tam bir günümüzü alacak ama bir o kadarda hafızalarımıza kazınacak turumuzda üç güzel Highland İneğine (Hamish Dubh, Honey ve Holly) ev sahipliği yapan Kilmahog’da Trossachs Woollen Mill, fotoğraf molası vereceğimiz Glencoe, İskoç folklöründa Nessie olarak bilinen yaratığın yaşadığı yer olarak inanılan Loch Ness Gölü, doğal güzellikleri ile Inverness ve Pitlochry görülecek yerler olacak. Gecelememiz Edinburgh’daki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, panoramik Edinburgh Şehir Turuna başlayacağız. Büyük Britanya adasının en güzel şehirlerinden birisi, İskoçya’nın başkenti Edinburgh’u tanıyacağımız turumuzda Edinburgh Kalesi (dışarıdan), Calton Hill, Scott Anıtı ve Royal Mile görülecek yerlerden bazıları olacak. Tur sonunda Edinburgh Havalimanı’na doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1346 sefer sayılı uçuşu ile saat 16.50’te İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 23.15’te İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

Tur Kalkış Noktaları
  • 10:00 Turk Hava Yolları | İstanbul Havalimanı (TK1989) | İstanbul - Londra
  • 16:50 Turk Hava Yolları | İstanbul Havalimanı (TK1346) | Edinburgh – İstanbul
Önemli Açıklamalar
► Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
 
► Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
 
► Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 
► Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
 
► Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 
► Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Minimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 
► Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir. Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.) 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.
 
► 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
 
► Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.
 
► Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.
 
► Bağzı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 
► Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
 
► Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
 
► 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 
► Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
 
► Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
 
► Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
 
► Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 
► T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
 
► Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
 
► Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
 
► T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Yurtdisitatilim.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
 
Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.
 
Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.