Büyük İskandinavya ve Fiyordlar Turu (TLL-CPH)
Tallinn - Helsinki - Stockholm - Örebro - Karlstad - Hamar - Sognefjord - Oslo - Kopenhag
Tur Kodu: 585
Yurt Dışı Tur
11 Gece, 12 Gün
Türk Hava Yolları İle
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
Bilgi Alınız
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
Fiyata Dahil Hizmetler

► Ekonomi sınıfı uçuşlar
► Havalimanı vergileri
► 3*& 4* otellerde 11 gece oda & kahvaltı konaklama
► Geilo otellerinde yarım pansiyon konaklama
► Forde Town otellerinde yarım pansiyon konaklama
► Hamar otellerinde yarım pansiyon konaklama
► DFDS Cruise’da 1 gece yarım pansiyon iç kabin konaklama
► Silja Line Cruise’da 1 gece yarım pansiyon iç kabin konaklama
► Havalimanı-Otel-havalimanı transferleri
► Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri
► Kopenhag-Oslo ve Stockholm-Helsinki arası gemiyle, Helsinki-Tallin arası feribot yolculukları
► Kopenhag Panoramik Şehir Turu
► Oslo Panoramik Şehir Turu
► Bergen Panoramik Şehir Turu
► Stockholm Panoramik Şehir Turu
► Helsinki Panoramik Şehir Turu
► Tallin Panoramik Şehir Turu
► Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
► Turist şehir vergileri
► TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

► Seyahat sağlık sigortası (Covid-19 Kapsamlı)
► İç hat bağlantı bileti
► Vize ücreti, servis bedeli
► Yurt dışı çıkış harcı bedeli
► Programda belirtilmeyen Öğle ve Akşam yemekleri
► Her türlü kişisel harcamalar ve Otel ve Gemide yapılacak ekstra harcamalar
► Müze ve ören yerleri girişleri
► Şoför tipleri 5 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

BÜYÜK İSKANDİNAVYA ve FİYORDLAR TURU

 

Tallin & Helsinki (1) & Silja Line Cruise (1) & Stockholm (2) & Örebro & Karlstad & Hamar (1)

 

Aurlandsfjord & Sogndalsfjora & Leikanger  & Førde Town (1) & Songefjord

 

Gudvangen & Bergen (1) & Geilo (1) & Oslo (1)

 

Dfds Cruise (1) & Kopenhag (1)

 

5 ÜLKE - 9 ŞEHİR | THY : Tallinn - Helsinki | 11 Gece

 

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan iki buçuk saat önce buluşuyoruz Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayolları tarifeli seferi ile Tallinn’e gerçekleşecek uçuşumuzun ardından havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyoruz. Ardından Tallinn panoramik şehir turumuz için hareket. Eski şehir surları ve gözetim kuleleri, Aleksandr Nevsky Katedrali, Tall Herman Kulesi, Parlamento Binası, en güzel panoramik Tallinn fotoğraflarının çekildiği Tompea Tepesi, Dome Katedrali, St. Nicholas Kilisesi, Belediye Meydanı, Avrupa’nın en eski eczanesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından, Helsinki’ye  doğru yapacağımız feribot yolculuğu ve varışımıza istinaden, Helsinki panoramik şehir turumuz için hareket. Sibelius Anıtı’nın da bulunduğu Senato Meydanı, Tempellaukkio Rock Kilisesi, Parlamento Meydanı ve Kraliyet Opera Binası görülecek yerler arasındadır.Ardından, Helsinki’deki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek tarihi Porvoo Kasabası (55 Euro) turumuz için hareket. “Büyüleyici Anların Şehri” olarak anılan ortaçağ kasabasının sokaklarında keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Turumuzun ardından, bizi Stockholm’e götürecek Silja Line Cruise’a gitmek üzere limana hareket ediyoruz. Kabinlere yerleştikten sonra dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

Gemide alacağımız kahvaltının ardından Stockholm panoramik şehir turumuz için hareket. Turumuz esnasında; Fjallgatan Tepesi, ortaçağdan kalma Gamla Stan, Djurgarden Parkı, Belediye binası, yedi tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro binası, borsa binası ve Kunqsrad Parkı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından alışveriş için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek tarihi Vasa Gemi müzesi (50 Euro) turumuz için hareket. XVII. yy’da yapılmış olan Vasa gemisi, 1628’de çıktığı ilk seferinde Stockholm’de alabora olup batmıştır. Deniz dibinde geçirdiği 333 yıldan sonra bu devasa savaş gemisi kurtarılmış ve dönemin tek savaş gemisi olarak müzede sergilenmeye başlanmıştır. Turumuzun ardından otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek Uppsala & Sigtuna (65 Euro) turumuz için hareket. Gezimizde yarı gotik, yarı ortaçağ tarzını göreceğiniz, bir üniversite şehri olan Uppsala ve İsveç tarihinde kurulan ilk kent olan Sigtuna görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından ,otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Otelde alacağımız kahvaltının ardından erken saatlerde muhteşem güzellikte fiyordlar eşliğinde Örebro ve Karlstad üzerinden Hamar’a uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Hamar’daki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Leikanger’e doğru hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde Sogndalsfjora, Aurlandsfjord ve muhteşem Kaupanger manzarası bizlere eşlik ediyor. Ardından Fodnes’ten -Mannhellere geçmek üzere feribota biniyoruz. Ardından, Forde Town bölgesindeki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Sognefjord üzerinden, Gudvangen’e doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek Fiyord Tekne (100 Euro) turumuz için hareket. Turumuzda Gudvangen ve Flam arasında bulunan Aurlandsfjord’un arasında iki saatlik muhteşem bir Fiyord gezisi yapacağız. Sonrasında Flam’a transfer, alışveriş ve kişisel aktiviteleriniz için serbest zamanımız olacak. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek tarihi Flam Treni  (100 Euro) turumuz için hareket. Bu güzel turumuzun ardından Borgund Stave Kilisesi’ni görecek ve Bergen’e hareket edeceğiz. Turumuzun ardından Bergen’deki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Bergen şehir turumuz için hareket. Bergen şehir merkezinde yapacağımız gezimizin ardında,  Geilo’ya hareket ediyoruz. Yolculuğumuzda Geilo Ulusal Parkı Hardangervidda Doğal Parkı’ndan geçiyor ve Geilo’daki otelinize transfer oluyoruz. Dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Otelde alacağımız kahvaltının ardından,Oslo’ya transfer ve panoramik şehir turumuz için hareket. Turumuzda Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Nobel ödüllerinin dağıtıldığı ve dünyadaki en mükemmel yapılardan birisi olarak bilinen Belediye Sarayı, Folk Müzesi, Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Residance Müzesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek Vigeland (30 Euro) turumuz için hareket. Dünyanın en büyük açık hava heykel müzesi olan Frogner Parkı Vigeland Sergisi aynı zamanda tüm heykellerin aynı kişi tarafından yapıldığı tek sergi olmasıyla da ilk ve tek. Serginin asıl önemli özelliği ise birkaç istisna haricinde tüm çalışmaların insan figürü olmasıdır. Frogner Parkı’nda bulunan daimi Vigeland Sergisi’nde bütün eserler Gustav Vigeland’ın tüm hayatı boyunca hazırladığı 214 adet granit ve bronz insan heykeli ve 13 adet dökme demir kapıdan oluşuyor. 320 bin metrekarelik bu serginin hazırlanması ise Vigeland ve asistanlarının 10 yıllık bir çalışmasının ürünü. Birbirinden özel heykellerle süslenmiş bu güzel parktaki gezimizin ardından Oslo’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yol üzerinde , Norveç'in başkenti Oslo'da bulunan bir Ortaçağ kalesi olan Akershus Kalesi’ni panoramik olarak görme şansı elde edeceğiz. 13. yüzyılın sonlarında Oslo'yu korumak amacıyla inşa edilmiş olan kale, aynı zamanda kraliyet ikametgâhı ve hapishane olarak da kullanılmıştır. Tur bitiminde, Oslo’daki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp bizleri Kopenhag’a götürecek olan DFDS Cruise gemisine geçiyoruz. Kabinlere yerleştikten sonra serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

Gemide alacağımız kahvaltının ardından Kopenhag’a varış ve panoramik şehir turumuz için hareket. Christianborg Kalesi, Amelienborg Kalesi (Kraliyet Sarayı), Küçük Denizkızı, Avrupa’nın en uzun yaya yolu olan Stroget, Nyhavn Kanalı, ortaçağ borsa binaları ve belediye binası meydanı görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek Kronborg Kalesi & Frederisburg Sarayı (80 Euro) turumuz için hareket. Rönesans akımının olağanüstü örneklerinden biri olan ve Kuzey Avrupa bölgesinin tarihinde önemli bir role sahip olan kaleyi dışarıdan görecek, ardından Danimarka kraliyet ailesinin yazlık sarayı olarak kullanılan sarayı ve özel olarak dizayn edilmiş bahçesini gezeceğiz. Turumuzun ardından Kopenhag’daki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Otelde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin belirteceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. İstanbul Yeni Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

AVANTAJLI EKSTRA GEZİLER 480 Euro Yerine 380 Euro

*** 0-2 yaş ücretsiz ,3-10 yaş %50 indirimlidir.
***Kronborg Kalesi & Frederisburg Sarayı (80 Euro) +  Vigeland Turu (30 Euro) + Flam Tren turu ( 100 Euro) + Vasa Gemisi turu (50 Euro) + Fiyord Tekne Turu (100 Euro) + Uppsala ve Sigtuna (65 Euro) + Porvoo Kasabası Turu (55 Euro)

Tur Kalkış Noktaları
  • 08:00 THY (TK1421) | İstanbul Havalimanı - Tallin
  • 10:35 THY (TK1784) | Kopenhag - İstanbul Havalimanı
Genel Bilgiler

Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir. Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Fly Express sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.
Promosyon ve Erken Rezervasyon kampanyalı turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. 
Fly Express, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Fly Express, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.