Büyük Japonya Turu - 9 Gece Konaklamalı
Tokyo, Asakusa, Fuji Dağı, Hakone, Nagoya, Kyoto, Nara Turu, Osaka, Kobe, Hiroşima, Fukuoka, Nagasaki
Tur Kodu: 1310
Yurt Dışı Tur
10 Gece, 11 Gün
Türk Hava Yolları İle
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
4600.00 EUR
den itibaren
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
4* Otel Konaklamalı
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
4600,00 EUR
(165843.34 TL)
4600,00 EUR
(165843.34 TL)
5200,00 EUR
(187475.08 TL)
1380,00 EUR
(49753.00 TL)
3910,00 EUR
(140966.84 TL)
3910,00 EUR
(140966.84 TL)
Son Odalar
4* Otel Konaklamalı
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
4600,00 EUR
(165843.34 TL)
4600,00 EUR
(165843.34 TL)
5200,00 EUR
(187475.08 TL)
1380,00 EUR
(49753.00 TL)
3910,00 EUR
(140966.84 TL)
3910,00 EUR
(140966.84 TL)
Son Odalar
Fiyata Dahil Hizmetler

► Türk Hava Yolları ile İstanbul / Tokyo / İstanbul Uçak Bileti

► Nagazaki Tokyo Yerel Hava Yolu Tek Yön Bileti

► 3 Yıldızlı Otellerde - Oda Kahvaltı Konaklama

► Tokyo (3 Gece), Nagoya (1gece), Osaka (2 Gece), Hiroşima (1 Gece), Fukuoka (1gece), Nagazakı (1 Gece) - Toplam 9 Gece

► Tokyo Yarım Günlük Panoramik Şehir Turu

► Alan / Otel / Alan Ve Şehirlerarası Tüm Transferler

► Havalimanı Vergileri

► Türkçe Rehberlik Hizmetleri

► Osaka / Nagoya / Hiroşima / Panoramik Şehir Turu / Fuji Dağı Turu + Kyoto – Nara + Kobe Turu

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

► Yurtdışı Çıkış Fonu (150 TL)

► Kişisel Harcamalar

► Bu Turun Yabancı Personeller Tamamı İçin Hizmet Bahişleri Toplamı = 110 USD’dir. İlk gün Havalimanında toplanır.

Büyük Japonya Turu

 

9 Gece Otel Konaklamalı

 

Türk Hava Yolları İle

 

İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Gidiş Terminali, THY kontuarında buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, 15:50 ‘de Türk Hava Yolları tarifeli saferi ile Japonya’nın başkenti Tokyo (Narita)'ya hareket ediyoruz. Bugün Tokyo uçuşumuzu yapacağız, geceleme uçakta.

Varışımızı takiben, Tokyo şehir turumuzu yapacağız. Turumuz yarım gün sürecektir. Tur programımızda, Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrıçalaştırmak için yapılan Meiji Shinju Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz, sonrasında Tokyo Tower’dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz. Yol üzerinde panoramik olarak National Diet Building’i göreceğiz, turumuzun sonunda Tokyo’nun meşhur caddesi Gınza Street de mola veriyor ve turumuzun burada sonlandırıyoruz. Öğleden sonra serbest saatlerimizde Tokyo sokaklarını keşfetmeye devam ediyorsunuz.

 

OTELİMİZ: MONDAY PREMIUM TOYOSU VB.

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, çevre gezilerimize devam edeceğiz. Asakusa bölgesine gideceğiz ve Asakusa Tapınağını ziyaret edeceğiz. Geceleme otelimizde.

 

OTELİMİZ: MONDAY PREMIUM VB.

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz.

 

Hakone - Fujı Yanardağı / Gölü Turu Tam Gün Turu yapacağız.

 

Turumuz sabah 07:30 da otelimizden Özel Otobüsümüz ile başlıyor. Tam gün sürecek bu gezimizde Hakone / FUJİ dağı istikametine doğru yolculuğumuz başlıyor, rehberimizden Japonya hakkında bilgiler alıyoruz, Fuji Yanardağı eteklerine ulaşıyoruz, 5.İstasyon olarak bilinen noktaya çıkacağız, buradan Fuji manzarasını izliyoruz. Daha sonra ÖĞLE YEMEĞİ molası veriliyor, bugün menüde JAPON Mutfağının özel lezzetleri var. Yemekten den GÖL kıyısına geçiyoruz, Japonya’nın kutsal göllerinden olan ve UNESCO koruması altına olan bu güzel yörede bir Tekne turuna katılıyoruz. Turumuzun bitiminde Nagoya’ya hareket edeceğiz. Geceleme otelimizde.

 

OTELİMİZ: TOYOKO INN NAGOYA MEIEKI MINAMI VB.

Bu sabah Nagoya’dan ayrılacağız, Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası eşyalarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüsümüz ile turumuza Osaka’ya doğru devam edeceğiz. Kyoto - Nara turu dahildir. Bu sabah 07:30 da otelimizden ayrılıyoruz, Yolculuğumuzun ilk durağı Kyoto şehir olacak, Kyoto’ya varışımızda şehri panoramik olarak geziyoruz. Shogun Ashiaga Yoshimitsu için Zen inancına göre inşa edilmiş Kinkakuji Mabedi bir diğer adı ile Altın Tapınak ziyaretimizi yapacağız. Daha sonra Japon Mutfağı bir öğle yemeği bizleri bekliyor gezimizin devamında, ikinci durağımız Nara kenti olacak ve UNESCO Mirasları listesindeki Todaji tapınağını ziyaret ediyoruz, burada bahçesinde Nara geyiklerini de görüyoruz, serbestçe çevrede gezinmekteler. Turun sonunda Osaka’ya varıyoruz. Dönüyoruz. Osaka Panoramik bir şehir gezisi yapacağız. 1,5 saat sürecek. Geceleme otelimizde.

 

OTELİMİZ: NOKU OSAKA VB.

Osaka ‘da çevre gezimiz olacak.

 

Kişimoto Turu- Ertuğrul Fırkateyni

 

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, güneye doğru ilerliyoruz. Kişimoto kasabasını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeği turumuz esnasında Japon yemeği olarak alınacaktır. Osmanlı tarihinde dramatik bir hikayesi olan Ertuğrul Fırkateyni ‘nin battığı Kushimoto kayalıklarına gideceğiz. Burada Ertuğrul Şehitliği, Kushimoto ziyaret edeceğiz. Yola çıkılacağı gün Japon Deniz Kuvvetlerinin tayfun uyarısına rağmen, Ertuğrul Fırkateyni planlandığı gibi 15 Eylül 1890 tarihinde Yokohama Limanı'ndan ayrıldı. Kuşimoto açıklarında tayfuna yakalanan Ertuğrul Fırkateyni 16 Eylül 1890'da kayalara çarparak battı. 16 Eylül saat 21.30 civarında Ertuğrul Fırkateyni, Kuşimoto yakınlarındaki kayalara çarpıp battı. Kazadan sadece 69 denizci kurtuldu, 550 Osmanlı leventi ise şehit oldu.

 

OTELİMİZ: NOKU OSAKA VB.

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam edeceğiz. Kobe ‘ye ulaşıyoruz. Kobe ziyaretlerimizi yapacağız. Kobe turumuz sonrasında, adını yakında tarihte çokça duyduğumuz Hiroşima şehrine doğru devam ediyoruz. Hiroşima Kalesi ziyaretini yapacağız. Hiroşima Kalesi, Japonya'nın Hiroşima kentinde bulunan bir kaledir. Kale, 1590'larda inşa edilmiş olup 6 Ağustos 1945'te atılan atom bombası ile tahrip edilmiştir. 1958'de yeniden inşa edilmiştir olup günümüzde Hiroşima tarihi müzesi olarak hizmet vermektedir. Geceleme Otelimizde.

 

OTELİMİZ: TOYOKO INN HIROSHIMA STUDIUM MAE VB.

Bu sabah 06:00 da otelimizden ayrılacağız. Japonya ‘nın en sonundaki Fukuoka adasına doğru yolumuza devam edeceğiz. Fukuoka ‘ya varışımızı takiben, panaromik çevre gezilerimizi yapacağız. Öğle yemeği yerel bir restoranda alınacaktır. Dazaifu Tenman-gu tapınağı ziyaret ediliyor. Son olarak kushida-jinja ziyaretimizi yapıyoruz. Geceleme otelimizde.

 

OTELIMIZ: COMFORT HOTEL HAKATA VB.

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yolculuğumuza devam ediyoruz. Japonya’nın ana karasının en ucunda yer alan Nagazaki şehrine devam ediyoruz. Varışı takiben çevre gezilerimiz, Nagasaki Atomic Bomb Museum ziyareti yapılacak. Tarihteki en acı hatıralar arasında yer alan nükleer savaşı hatırlıyoruz. Son olarak Nagasaki Shinchi Chinatown Çin mahallesinde kısa bir yürüyüş yaparak turumuzu tamamlıyoruz. Ve Geceleme otelimizde.

 

OTELİMİZ: HOTEL MONTEREY NAGASAKI VB.

Bu sabah otelimizde kahvaltı aldıktan sonra, havalimanına transferimiz yapılacaktır. TOKYO uçuşumuzu yapıyoruz. Son gecemizi Japonya’da Tokyo şehrinde geçireceğiz. Otelimize transferimiz yapılıyor serbest günümüz olacak. Geceleme otelimizde.

 

OTELİMİZ: ILFLORE KASAI VB.

Otelimizde kahvaltı sonrası havalimanına geçiyoruz. Uçuş saatimiz 10:35 Türk Hava Yolları  uçağına Check-in işlemlerimizi yapıyoruz. Varış 17:50 turumuzun sona ermesi.

Tur Kalkış Noktaları
  • 00:00 İstanbul Havalimanı - Tokyo
  • 00:00 Tokyo - İstanbul Havalimanı
Önemli Açıklamalar
► Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
 
► Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
 
► Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 
► Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
 
► Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 
► Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Minimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 
► Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir. Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.) 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.
 
► 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
 
► Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.
 
► Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.
 
► Bağzı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 
► Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
 
► Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
 
► 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 
► Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
 
► Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
 
► Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
 
► Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 
► T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
 
► Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 
Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
 
► Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 
Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
 
► T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
 
Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Yurtdisitatilim.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
 
Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.
 
Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.