Ermenistan Turu
Erivan, Garni, Geghard, Vernissage, Tsaghkadzor
Tur Kodu: 1362
Yurt Dışı Tur
3 Gece, 4 Gün
FlyOne Havayollar İle
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
Bilgi Alınız
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
Fiyata Dahil Hizmetler
► İstanbul-Erivan-İstanbul gidiş Dönüş uçak Bileti Ekonomi 20 kg valiz hakkı FLYONE 4 Gece Yerevan ‘da konaklama 3* otelde
► Tüm kahvaltılar 2 ÖĞLE Yemeği
► Programda belirtilen TÜM geziler ve giriş ücretleri Türkçe Rehberlik Hizmeti Yerel Rehberlik hizmeti
► Tam gün Garni- Geghard "Taşlar Senfonisi" turu Tam gün Vernissage- Sevan Gölü – Tsaghkadzor turu Seyahat Sağlık Sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
► 150TL çıkış harcı Vize ücreti
► Yerel Bahşişler, tavsiye edilen, Kişi Başı 50 USD
► Programda açıkça belirtilmemiş tüm diğer aktiviteler ve yemekler

ERMENİSTAN TURU

 

3 GECE OTEL KONAKLAMALI

 

Fly One Hava Yolları İle

 

İstanbul Havalimanı’nda saat 16:30’da buluşma, check in işlemlerini takiben FLYONE Ermenistan hava yolları tarifeli seferi Ermenistan’ının başkenti Erivan’a uçuş. Erivan’a Varış. Daha sonra şehir turumuz var. Şehir merkezi, Cumhuriyet meydanı, Devlet Üniversitesi, Şehir panoraması, Mother Ermenistan Anıtı, Parlamento, Başkanlık Sarayı, Opera, Viktory Park, Güney caddesi, Spor ve Konser Kompleksi dahil olmak üzere Erivan‘da göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun sonunda Havalimanına transferimiz yapılıyor. 18:00’da uçuşumuz var. İstanbul havalimanına varış saatimiz 19:30 turumuzun sona ermesi. Geceleme Otelimizde.
 
Otelimiz: PRIMER HOTEL 3* VB.

Bu sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam edeceğiz.Ermenistan'da Güneş Tanrısı'na adanmış kalan tek pagan tapınağı GARNI ‘ye gidiyoruz. Garni'de MS 77'de Kral Trdat (Arşakid Hanedanı) tarafından inşa edilen Myrth-. Charentc Arc'ta (antik kemer) fotoğraf çekimi için duruyoruz. Tapınak, karakteristik sütunlarla Greko- Romen tarzındadır. Güzel bir manzara sunan derin bir kanyon ile kayalık bir sırtın üzerinde gururla duruyor. Tapınak, Arsak hanedanının yazlık konutuydu. Yakındaki Kraliyet Sarayı ve Kraliyet hamamı kalıntılarını da ziyaret ediyoruz. Garni Kanyonu, düşen kayalıkların görüntüsünü yaratan muhteşem ve seçkin bir manzaradır. Manzarasından dolayı "Taşlar Senfonisi" adını almıştır. Garni kanyonunun güzel manzarası içinde tarihi ve doğayı keşfediyoruz.Daha sonra ise, adı "kutsal mızrak" anlamına gelen, çarmıha gerilmiş Mesih'in vücudunu delen aynı mızrak olan uzun süredir korunan mızrağın onuruna yapılmış benzersiz mağara Tapınağı St. Geghard'a (12/13. YY.) gidiyoruz. Geghard Manastırı, UNESCO Dünya Mirası Listesindedir.Öğle Yemeği; Yerel Bir Köyde alınacak. Köylülerin kendi imkanları ile sunduğu bir öğün olacak. “Lavaş” yapımı sürecini izleyerek, otantik Ermeni yemeklerini deneyerek, yerel köy yaşamıyla tanışıyoruz. Turumuzun sonunda Erivan2a döneceğiz. Geceleme otelimizde.
 
Otelimiz: PRIMER HOTEL 3* VB.

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam ediyoruz. Vernissage pazarını göreceğiz. (Sanat, geleneksel halıların, mücevherlerin, eski madeni para ve madalyon koleksiyonlarının, müzik aletlerinin, elektronik eşyaların eşsiz örneklerini bulabileceğiniz bir açık hava sergi pazarı). Daha sonra, Avrasya’nın en büyük yüksek dağlık tatlı su göllerinden biri olan Sevan'a gidip, gölün büyüleyici manzarasının açıldığı Akhtamar yarımadasına tırmanış gerçekleştiriyoruz. Yüzyıllardır göle hâkim bir yarımada üzerinde ihtişamıyla ayakta duran Sevanavank Manastırını ziyaret ediyoruz.
 
Sevan Gölü’nde Öğle Yemeği (Balık restoranı)
 
Turumuzun devamında, Tsakhkadzor kasabasına gideceğiz.Ormanlık dağların büyülü yeri (“çiçek vadisi” anlamına geliyor), bu küçük kasaba çevresinde kısa bir yürüyüş turu yapıyoruz.Burası kış ayında kayak merkezi olarak kullanımaktadır. Bu sebeple teleseyijler var. Arzu edenler biletini alarak daha yükseğe bu yolla çıkıp, manzarayı izleyebilir. (Yaklaşık 6 USD) Bugün son olarak Kecharis Manastırını ziyaret ediyoruz. Turumuzun sonunda Erivan’a geri döneceğiz. Geceleme otelimizde.
 
Otelimiz: PRIMER HOTEL 3* VB.

Bu sabah Erivan’dan ayrılıyoruz. Havalimanına transferimiz yapılıyor. 09:00’da  uçuşumuz  var. İstanbul havalimanına varış saatimiz 10:30 turumuzun sona ermesi.

Tur Kalkış Noktaları
  • 00:00 Fly One Hava Yolları | İstanbul Havalimanı - Erivan
  • 00:00 Fly One Hava Yolları | Erivan - İstanbul Havalimanı
Önemli Açıklamalar
► Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
 
► Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
 
► Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 
► Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
 
► Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 
► Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Minimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 
► Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir. Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.) 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.
 
► 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
 
► Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.
 
► Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.
 
► Bağzı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 
► Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
 
► Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
 
► 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 
► Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
 
► Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
 
► Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
 
► Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 
► T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
 
► Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 
Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
 
► Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 
Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
 
► T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
 
Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Yurtdisitatilim.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
 
Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.
 
Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.