Baltık Hazineleri Estonya & Letonya & Litvanya Turu
Tallinn – Riga – Vilnius
Tur Kodu: 695
Yurt Dışı Tur
7 Gece, 8 Gün
Türk Hava Yolları İle
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
1199.00 EUR
den itibaren
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
3* ve 4* Otel Konaklamalı
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
1199,00 EUR
(42215.59 TL)
1199,00 EUR
(42215.59 TL)
1449,00 EUR
(51017.84 TL)
150,00 EUR
(5281.35 TL)
1189,00 EUR
(41863.50 TL)
1189,00 EUR
(41863.50 TL)
Son Odalar
Fiyata Dahil Hizmetler

► Türk Havayolları tarifeli seferi ile IST-VNO / TLL- IST parkurunda uçak biletleri
► Havalimanı vergileri
► 3* ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dahil konaklama
► Panoramik Tallinn, Riga, Vilnius Şehir turları
► Havalimanı -Otel- Havalimanı transferleri
► Tüm şehirlerarası transferler
► Türkçe rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

► Yurtdışı çıkış harcı bedeli
► Ekstra turlar
► Vize Bedeli 
► Otel Vergileri
► Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
► Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar,
► Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır)

BALTIK HAZİNELERİ TURU

 

Kurban Bayramı Özel Program 7 Gece  8 Gün

 

ESTONYA & LETONYA & LİTVANYA

 

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile

 

15 Haziran 2024 Hareketli

 

Tallinn (3) – Riga (2) –Vilnius (2)

 

 

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde 05.00’da buluşma, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1407 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:50’de Vilnius’a hareket.  Yolculuğumuzun ardından saat 10:50’de Vilnius’a varış. Varışımıza istinaden Vilnius panoramik şehir turu. Vilnius'ta 1200'den fazla Orta Çağ dönemine ait yapı ve 48 büyük kilise bulunmaktadır. Neris Nehri kıyısında, 1323 yılında Büyük Dük Gediminas tarafından kurulan Vilnius turumuz sırasında, Katedral Meydanı, Vilnius Katedrali, Gediminas Kulesi, Gediminas Heykeli, St. Peter ve St. Paul Kilisesi, St. Anne Kilisesi ve Amber Galerisi görülecek yerler arasındadır. Tüm bu tarihi ve kültürel zenginlikleri keşfettikten sonra, Subacius Tepesi'nde şehrin panoramik manzarasını fotoğraflamak için mükemmel bir fırsat yakalıyoruz. Ardından, Vilnius'un sembolik yapısı olan Dawn Kapısı'nı ziyaret ederek turumuzu tamamlıyoruz. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme Otelimizde.

Otelimizde alınacak sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Trakai turumuza katılabilirler. (50 EUR) Vilnius'a 29 kilometre uzaklıktaki Trakai turumuzda, 15. yüzyılda Galve Gölü'nün ortasındaki bir yarımadaya inşa edilen Trakai Kalesi ve Müzesi'ni ziyaret edeceğiz. Trakai, birçok gölün bulunduğu, tepelerin ve ormanların arasında muhteşem bir doğa harikası olarak konumlanmıştır. Ayrıca, Trakai aynı zamanda Karaites olarak da bilinen bir Musevi Türk etnik grubunun da evi olarak kabul edilir. Bu etnik grup, hala Trakai'de yaşamakta olup, yaklaşık 300 kişilik bir nüfusa sahiptir. Karaites, Litvanya'ya 14. yüzyılda Crimea'dan Büyük Dük Vytautas'ın savaşçıları olarak getirilmiştir.Litvanya'nın turistler tarafından en çok ziyaret edilen bu tarihi bölgesi aynı zamanda nikah sonrası gelin ve damadın kendilerine uğur getirmesi adına ziyaret ettikleri popüler bir yerdir. Turumuzun ardından Vilnius otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 

Sabah kahvaltımızın ardından Riga’ya doğru yolculuğumuz başlıyor. Güzergâh üzerinde rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Rundale Saray turu (50 EUR). Turumuzda, Avrupa’nın en güzel saraylarından biri olan, 1736-1740 yılları arasında yapımı tamamlanan, Letonya Dükü Ernst Johann’ın yazlık sarayı olarak yaptırılmış Rundale Sarayı’nı keşfedecek ve adeta büyüleneceğiz. Sarayın içi Barok ve Rokoko tarzında inşa edilmişken bahçesi ise Fransız tarzında düzenlenmiştir. Saray turumuzun ardından, Riga’ya yolculuğumuz devam ediyor. Varışımıza istinaden panoramik şehir turu. Turumuzda 1201 yılında kurulan Riga'nın, Old Town denilen eski şehrinin tarihi dokusuna tanık olacağımız önemli yapıları ziyaret edeceğiz. St. Peter's Kilisesi, Brotherhood of the Blackheads Evi, Dome Katedrali, Büyük ve Küçük Guildhalls, St. Jacob's Kilisesi, Riga Kalesi, Özgürlük Heykeli ve şehrin eşsiz mimarisine tanık olacağımız Art Nouveau stilinde yapılarıyla süslü sokakları görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından serbest zaman. 
Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenenecek olan Lido Center’da Akşam Yemeği (50 EUR). Eski Leton tarzında özel olarak inşa edilmiş ve 5 hektarlık bir alan üzerine kurulu Lido Center hem yetişkinlerin hem de ailelerin hoşça vakit geçirebileceği her daim hem Letonların hem de turistlerin uğrak yeri olan bir mekân. Leton kültürünü ve geleneksel mutfağını yansıtan mekânda özel dekore edilmiş ve 3 katlı, Yaklaşık 500 çeşit yemeğin sunulduğu geniş bir menüye sahip Lido restoran, çocuklara yönelik eğlence parkının yanı sıra, 5.102 metrekare büyüklüğünde Batıklardaki en büyük açık hava yapay buz pateni pisti de bu merkezde yer alıyor.

 

Sabah kahvaltımızın ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Sigulda turumuza katılabilirler (50 EUR). Riga’ya 51 km. uzaklıktaki, Letonya’nın en güzel şehirlerinden kabul edilen turumuzda Sigulda Kalesi, Gauja Milli Parkı, Gutman Mağarası, Turaida Kalesi ve Müzesi görülecek yerler arasındadır. Kalelerin arasında gezerken kendinizi Orta Çağ Avrupası’nda hissedeceğiniz Sigulda, yemyeşil ağaçları, ovaları, Gauja Nehri’nden oluşan muhteşem doğası ile bizleri büyüleyecek. Turumuzun ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Jurmala turuna katılabilirler (40 EUR). Turumuzda Letonya’nın Baltık Denizi kıyısında yer alan bembeyaz kumsalları ve orman içerisinde yer alan romantik ağaç evleriyle Letonya’nın sayfiye bölgesi Jurmala’yı keşfedeceğiz. Tertemiz çam kokulu havası, dingin atmosferi, şifalı suları, çamur kürleri ile Baltık Ülkeleri’nin en ünlü SPA otelleriyle yerli halkın ve turistlerin rehabilitasyon merkezi Jurmala bizleri büyüleyecek ve huzura kavuşturacak… Hava kirliliğini önlemek amacıyla araba girişlerinin ücretli olduğu bu şirin sahil kasabasında dilerseniz ünlü SPA’larının tadını çıkarabilir, yol boyunca uzanan şirin kafelerinde keyif yapabilirsiniz. 

Sabah kahvaltımızın ardından Tallinn’e doğru yolculuğumuz başlıyor. Tallinn’e varışımıza istinaden, panoramik şehir turu. Turumuzda en iyi korunmuş orta çağ şehirlerinden biri olarak kabul edilen bu tarihi şehrin güzelliklerini keşfedeceğiz. UNESCO tarafından "Dünya Mirası" olarak koruma altına alınan Tallinn'deki karakteristik tarihi yapılar; Estonya bayrağının dalgalandığı Tall Hermann Kulesi'i, Toompea Kalesi'i, Alexander Nevsky Katedrali'i ve Dome Kilisesi'i görülecek yerler arasındadır. Toompea Tepesi'nden şehrin en muhteşem panoramik manzaralarını fotoğraflama şansını da yakaladıktan sonra St. Nicholas Kilisesi'ne doğru ilerliyoruz. Tallinn'de geçirdiğimiz bu unutulmaz gün boyunca, şehrin tarih ve kültür zenginliğini yakından deneyimliyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Rocca Al Mare turumuza katılabilirler. (50 EUR) 18. yüzyılı yansıtan köy evleri, yel değirmenleri, ahşap kilisesi ve köy okulu gibi özgün yapılarla dolu geniş bir alana yayılmış olan bu açık hava müzesi, Estonya'nın tarihine büyüleyici bir yolculuk yapmamızı sağlayacak ayrıca tarih severler ve kültür meraklılarımız için bizlere eşsiz bir deneyim sunacak. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak akşam yemeğimizi almak üzere Viking köyüne doğru yola çıkacağız. Viking Köyünde Akşam Yemeği (55 EUR). Ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Helsinki turumuza katılabilirler (65 EUR). Turumuzda, Hükümet Sarayı, Helsinki Katedrali, Sederholm ve Helsinki Üniversitesi görülecek yerler arasındadır. Ardından şehrin en eski kısmı olan Senato Meydanı.
Popüler Fin besteciye ve Temppeliaukio Kilisesi'ne adanan Sibelius Anıtı da Helsinki gezimizin en önemli noktalarından 
biri olacak. Ayrıca Finlandiya'dan kalkan banliyö trenleri ve uzun mesafe trenlerinin ana istasyonu olan Helsinki Merkez Tren İstasyonu'nun yanından geçeceğiz. Göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında Kaya Kilise, Kiasma Modern Sanat Müzesi, Başkanlık Sarayı, Uspenski Katedrali (Doğu Ortodoks Kilisesi), Finlandiya Salonu, Pazar Alanı, Ulusal Tiyatro, Opera binası, Olimpik stadyum ve Parlamento Binaları bulunmaktadır. Turumuzun ardından feribot ile Tallin’e geçiyoruz. Ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 

 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın sonrası serbest zaman. Ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Tallinn havaalanına transfer. Türk Havayolları TK1424 sefer sayılı uçuşu ile 19:55’te İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 23:35’te İstanbul havalimanına varış ve turumuzun sonu. Eve Hoşgeldiniz!

Avantajlı Ekstra Tur Paketi:

Helsinki Turu (65 EUR)
Rocca Al Mare Turu (50 EUR)
Viking Köyü’ne Akşam Yemeği Turu (55 EUR)
Lido Center'da Akşam yemeği Turu (50 EUR)
Sigulda Turu (50 EUR)
Jurmala Turu (40 EUR)
Rundale Sarayı Turu (50 EUR)
Trakai Turu (50 EUR)

410 Euro yerine 345 Euro!

Ekstra Tur Avantajları:  
• 0-2 yaş ücretsiz
• 02-12 yaş %50 indirimlidir. (İndirim miktarı avantajlı tur fiyatı üzerinden kullanılmamaktadır normal fiyatı üzerinden hesaplanmaktadır)
• Tur esnasında kredi kartı ile ödeme imkânı.

Tur Kalkış Noktaları
  • 07:50 THY (TK1407) | İstanbul Havalimanı - Vilnius
  • 19:55 THY (TK1424) | Tallinn - İstanbul Havalimanı
Önemli Açıklamalar

► Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

► Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

► Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

► Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.

► Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

► Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Minimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

► Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir. Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.) 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.

► 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.

► Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.

► Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.

► Bağzı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

► Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

► Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.

► 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

► Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

► Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.

► Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

► Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.

► T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.

► Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.

► Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.

► T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Yurtdisitatilim.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.