Görkemli Girit Adası & Tarihi Kalıntılar Turu
Girit
Tur Kodu: 1607
Yurt Dışı Tur
3 Gece, 4 Gün
Pegasus Hava Yolları İle
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
399.00 EUR
den itibaren
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
4* Themis Beach Hotel vb. (Oda + Kahvaltı)
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
399,00 EUR
(14385.11 TL)
399,00 EUR
(14385.11 TL)
509,00 EUR
(18350.93 TL)
150,00 EUR
(5407.94 TL)
399,00 EUR
(14385.11 TL)
399,00 EUR
(14385.11 TL)
Son Odalar
Fiyata Dahil Hizmetler

 Pegasus Hava Yolları Özel Seferi ile İstanbul (SAW) – Girit – İstanbul (SAW) arası uçak bileti

 Havalimanı Vergileri

 Alan – otel – alan transferleri

 Panoramik Şehir Turu

 Seçilecek kategori otelde 3 Gece – 4 Gün oda – kahvaltı konaklama

 Türkçe rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 Yurtdışı Çıkış Harcı

 Vize Ücreti

 Seyahat Sağlık Sigortası

 Müze ve Ören Yeri Girişleri

 İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri

 Şehir Vergileri (Direkt otel resepsiyonuna ödenir.)

Görkemli Girit Adası Ve Tarihi Kalıntılar Turu

 

Cumhuriyet Bayramı Özel !

 

3 Gece Otel Konaklamalı

 

Pegasus Hava Yolları İle

 

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalini Pegasus Hava Yolları terminalinde saat 03.30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının PC6581 özel seferi ile saat 06.30’da Girit’e hareket. Yerel saat ile 07.50’de Girit’e varışın ardından alanda bizleri bekleyen aracımız ile Girit turumuz başlıyor.

 

Efsanelere göre Zeus'un doğum yeri olan Girit, tarihin derinliklerinde birçok medeniyetin izlerini taşımaktadır. Minos uygarlığından Osmanlı İmparatorluğu'na kadar uzanan tarihi adada Plateia Elefterias (Özgürlük Meydanı), Agios Titos Kilisesi, Rasih Bey Konağı, Ayos Minas Katedrali,Osmanlı Bon Marche Binası, Valide Sultan Camii Şadırvanı, Evkaf Binası, Morosini Şadırvanı, Osmanlı Kışlaları, Venedik Loggiası, Venedik Limanı ve tersaneleri görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Görkemli Kasabalar (Spinalonga & Elounda & Agios Nikolaos) turuna katılabilirler. (65 Euro) Turumuzda ilk durağımız Spinalonga. Plaka liman kasabasından kısa bir tekne yolculuğu ile ulaşacağımız Spinalonga’da adanın tarihi yapısını keşfedecek, eski koloni dönemine ait izleri göreceğiz. Eşsiz manzaraların keyfini çıkardıktan sonra 2. durağımız liman kasabası Elounda. Elounda, Girit adasındaki lüks tatil köyleri, şık restoranları ve güzel plajlarıyla tanınan bir sahil kasabasıdır. Burada vereceğimiz molanın ardından turumuzda son durağımız Agios Nikolaos. Girit adasının doğu kıyısında bulunan bir şehir olan Agios Nikolaos, Girit’in popüler turistik destinasyonlarından biridir. Güzel plajları, tarihi mirası ve çevresindeki doğal güzellikleriyle bilinen bu şehrin ismi Aziz Nikola'dan gelir ve şehrin koruyucusu olarak kabul edilir.

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Görkemli Köyler ve Şehirler (Fodele Köyü & Rethymno (Resmo) & Chania (Hanya) turuna katılabilirler. (65 Euro) Girit'in en ünlü ressamlarından biri olan El Greco'nun doğum yeri olan Fodele, doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel önemiyle ziyaretçiler için popüler turistik mekanlardan biridir. Köy, tipik Girit mimarisine sahip geleneksel evleri, dar sokakları ve meydanlarıyla tanınır. Turumuzun ardından ikinci durağımız Rethymno (Resmo). Girit adasının üçüncü büyük şehri ve önemli turistik merkezlerinden biri olan Rethymno (Resmo) tarihi ve kültürel açıdan zengin bir geçmişe sahiptir. Rethymno'nun tarihi dokusu, Venedik dönemine dayanmakta olup şehirde birçok Venedik ve Osmanlı dönemine ait mimari eser görmek mümkündür. Şehrin en ünlü simgelerinden biri, Venetian Rethymno Kalesi'dir. Kale, şehir merkezinin hemen yanında deniz kenarında yer alır ve tarihi bir yapı olarak hem tarih meraklıları hem de fotoğraf tutkunları için popüler bir noktadır. Rethymno'nun dar ve taş döşeli sokakları, eski şehir bölgesinde bulunan geleneksel evler ve hanlar ile tarihi bir atmosfer sunmaktadır. Ayrıca Rethymno, güzel plajları ile de ünlüdür. Özellikle güneyinde bulunan Platanias, Bali ve Georgioupolis gibi sahil bölgeleri, turistlerin deniz ve güneşin keyfini çıkarabileceği popüler destinasyonlardır.

 

Turumuzun ardından son durağımız Chania (Hanya). Girit adasının batı kesiminde bulunan ve adanın en önemli liman şehirlerinden olan Chania hem tarihi dokusu hem de doğal güzellikleriyle ünlüdür. Hanya olarak da bilinen Chania, Girit'in en güzel ve en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olarak dikkat çekmektedir. Venedik Limanı, şehrin simgelerinden biridir ve etrafında pek çok tarihi yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Bu yapılar arasında Venedik Deniz Feneri, Venedik Arkeoloji Müzesi ve Girit Denizcilik Müzesi bulunmaktadır. Ayrıca dar ve taş döşeli sokakları ve geleneksel Yunan evleri ile ziyaretçileri cezbetmektedir. Burada geçireceğimiz güzel zamanın ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Knossos – Archanes Köyü turuna katılabilirler. (65 Euro) Knossos, Girit adasında bulunan antik bir arkeolojik alan ve Minoan uygarlığının en önemli merkezlerinden biridir. Burada yapacağımız turda M.Ö. 2000 yılında inşa edilen ve Minos Krallığının başkenti olan Knossos Sarayını ziyaret edecek, ardından ise efsanevi bir labirent olduğuna inanılan ve içerisinde birçok oda bulunan sarayı göreceğiz. Turumuzun ardından Knossos’a yakın bir konumda bulunan geleneksel taş evleri, dar sokakları ve zeytinlikleriyle ünlü olan Archanes köyüne hareket ediyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turunun ardından turumuzu bitiriyor ve havalimanına hareket ediyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının PC6582 özel seferi ile saat 17.50’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına hareket. Yerel saat ile 19.35’te varış ve turumuzun sonu.

Tur Kalkış Noktaları
  • 06:30 Pegasus Hava Yolları (PC6581) | Sabiha Gökçen - Girit
  • 17:50 Pegasus Hava Yolları (PC6582) | Girit - Sabiha Gökçen
Önemli Açıklamalar

► Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

► Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

► Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

► Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.

► Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

► Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Minimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

► Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir. Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.) 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.

► 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.

► Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.

► Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.

► Bağzı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

► Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

► Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.

► 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

► Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

► Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.

► Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

► Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.

► T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.

► Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.

► Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.

► T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Yurtdisitatilim.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
► Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.