Gronland & İzlanda & Faroe Adaları & Danimarka Turu
Kopenhag, Faroe Adaları, Reykjavik, Gronland Adası,İzlanda
Tur Kodu: 1024
Yurt Dışı Tur
12 Gece, 13 Gün
Türk Hava Yolları İle
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
4490.00 USD
den itibaren
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
3* ve 4* Otel Konaklamalı
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
4490,00 USD
(145476.00 TL)
4490,00 USD
(145476.00 TL)
5290,00 USD
(171396.00 TL)
1350,00 USD
(43740.00 TL)
3820,00 USD
(123768.00 TL)
3820,00 USD
(123768.00 TL)
Son Odalar
Fiyata Dahil Hizmetler
► İstanbul’dan İstanbul’a ekonomi (Y) sınıf uçuşlar ve kişi başı 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı;
► Butik otel ve/veya 3 / 4yıldızlı eş değer otellerde konaklama,
► Gröanland Bölgesinde Küçük pansiyonlarda konaklama,
► Tüm kahvaltılar,
► Programda belirtilen yemekler dâhidir,
► Tüm transferler ve belirtilen tüm yemekler,
► Seyahat Sigortası.
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
► Tur Hizmetleri Rehberler ve kaptan ve diğer bahşişler toplamı Kişi Başı : 130USD,
► Grönland Limanı Çıkış Vergi : 60€,
► Danimarka Vizesi ücreti - Çok Girişli MLTP - (yeşil pasaporta vize yok.),
► Grönland ve Faroe Adaları da Danimarka'ya aittir,
► İzlanda vizesi. Ücreti- ( Yeşil pasaporta vize yok. ),
► Diğer belirtilmemiş tüm yemekler ve dahil yemeklerdeki içecekler,
► Yerel servis tipleri.  ( Yaklaşık bir değer tur toplantısında verilecektir. ).

GRONLAND & İZLANDA & FAROE ADALARI & DANİMARKA TURU

 

12 GECE OTEL KONAKLAMALI

 

Türk Hava Yolları İle

İstanbul Havalimanında THY kontuarında saat 05:30’da buluşma ve check in işlemlerini takiben;  Danimarka’nın başkent Kopenhag’a doğru yola çıkma. Varışta alanda karşılanma ve otelimize transfer.
ÖĞLEDEN SONRA    KOPHENAG KANAL TURU
Otelimizden yürüyüş yaparak, Gammel Strand noktasına gidiyoruz, burada Kanal Turu yapan 1 saat süren turlarda yerimizi alıyoruz, yerel rehberimiz bize şehri kanaldan bir bakışla tanıtıyor. Turun sonunda serbest saatlerimiz olacak. Geceleme otelimizde.

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben, Havalimanına transferimizi yapıyoruz, Burada Atlantic Airways tarifeli seferi ile  Kophenag ‘dan;  Faroe  Adalarına doğru yolculuğumuz başlıyor. VAGAR havalimanına varış. Varışta karşılanma ve otelimize transfer, geceleme otelimizde.

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından; saat 09:00 ‘da dünyanın en küçük başkenti olarak adlandırılan Torshavn gezeceğiz. Yerel rehberimiz ve aracımız ile   turumuz esnasında bazı yerlerde araçtan iniyoruz ve yürüyüşler yaparak YENİ VE ESKİ bölümleri tarihi dokusunu öğreniyoruz, Tórshavn á Reyni, Tinganes and Skansin mahalleri göreceğimiz yerler arasında, turumuzun sonunda şehirde serbest saatlerimiz olacak. Geceleme otelimizde.

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben; havalimanına transfer ediliyoruz. Ve İzlanda uçağımıza biniyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından; İzlanda’nın başkenti Reykjavik’e varıyoruz.  Varışta karşılanma ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonra şehir turumuza çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yerel rehberli turumuzda, en önemli noktalarda mola veriyoruz.  the Hallgrimskirkja church, the presidential residence at Bessastadir, the fish market in Hafnarfjordur, the open-air Arbaer Museum center of Laugardalur  göreceğimiz yerler arasında, turumuzun sonunda  şehirde serbest saatlerimiz  olacak. Geceleme otelimizde.

Bugün tam gün çevre gezilerinde İzlanda’yı tanımaya devam ediyoruz.Fiyordları  görme imkanımızın olacağı  bir gün bizi bekliyor.  İzlanda’nın en popüler turu bu olmuştur. Kaplıcalar ve Gayzerleriyle bol olduğu Golden Circle turu.Thingvellir Milli Parkı, UNESCO Dünya Mirası için Gullfoss şelale gibi ünlü Geysir jeotermal alanında götürecektir.

Bugün bir doğa harikası Kaplıcalara gidiyoruz. İzlanda denilince akla ilk gelen Termal Sularlı ile ünlü tesisleridir. Bu tur Blue Lagoon ziyaret etmek için ideal bir yol sunar. Buraya giden düzenli servis otobüslerimize biniyor ve bu deneyimi yaşamak üzerine oraya gidiyoruz. SPA ortamında bir gün geçiriyoruz. Öğleden sonra tekrar şehre dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben; serbest saatlerimiz olacak, daha sonra saat 13:30 da Havalimanına transfer oluyoruz. Ve GRÖNLAND  uçuşumuz  yapıyoruz.  Burası başkent NUUK. Grönland Atlas Okyanusu'nun kuzeyinde, 2.166.086 km² ile kuzey kutbundaki en büyük buz örtüsüyle kaplı, Danimarka'nın özerk bölgesi. Bu buz tabakası 3 km. kalınlığında ve tabanı da deniz düzeyinin altında bulunur. Adanın kuzeyinde Kuzey Buz Denizi (Arktik Deniz), güneydoğusunda İzlanda, batısında Kanada'nın Ellesmere Adası ve Baffin Körfezi yer alır. Grönland, yüzölçümü açısından dünyanın en büyük adası konumundadır. %81'i buzullarla kaplıdır. Otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

Grönland Adası, adanın yerli halkı Kalaallit dilinde: Kalaallit Nunaat, anlamı "Kalaallit'lerin ülkesi" demektir. Ayrıca, Danca olarak bakıldığında ise Grønland sözcüğü ise, "Yeşil Ülke" anlamına gelmektedir. Bugün çevre gezilerimize devam ediyoruz. Denizde balina izlemeye gideceğiz. Akşam Yemeği ve geceleme otelimizde.

Grönland denince akla buz dağları ve buzul kümeler ve fiyordlar gelmektedir. Bu görüntülere yakından şahitlik edeceğimiz bir gün bizleri bekliyor. Geceleme otelimizde.

Bu sabah havalimanına geçiyoruz. Ve yine   Grönland’ın büyük yerleşim yerlerinden olan; Kangerlussuaq’a doğru yola çıkacağız. Yolculuğumuz uçakla olacak; ve varışta; bu küçük yerleşim yerinde; kısa  çevre  gezimiz olacak.  Dünyaca ünlü ‘’ AURA IŞILARI’’ en sıklıkla bu yörede geceleri görülmektedir. Lakin mevsim genellerine baktığımız zaman; daha çok kış aylarında görüldüğü tespit edilmiştir. Şansımız varsa; gece bu Kuzey Işıkları olarak da adlandırılan doğa üstü manzarayı izleyebiliriz. Geceleme bölgeye has küçük bir otelde olacak.

Bu sabah kahvaltımızı takiben; Grönland ‘dan ayrılıyoruz. Kopenhag’a doğru yolculuğumuz başlıyor. Varışta 1 gece konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz.

Kopenhag, Danimarka/ İstanbul, Türkiye – ISTANBUL HAVALIMANI Geri dönüş yolculuğu ve  Istanbul ‘a  akşam saatlerinde  yine THY  ait  tarifeli uçakla  varış.

Tur Kalkış Noktaları
Önemli Açıklamalar
► Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
 
► Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
 
► Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 
► Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
 
► Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 
► Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Minimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 
► Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir. Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.) 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.
 
► 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
 
► Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.
 
► Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.
 
► Bağzı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 
► Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
 
► Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
 
► 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 
► Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
 
► Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
 
► Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
 
► Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 
► T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
 
► Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
 
► Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
 
► T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Yurtdisitatilim.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
 
► Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
 
► Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
 
► Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 
► Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
 
► Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 
► Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Minimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 
► Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir. Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.) 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.
 
► 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
 
► Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.
 
► Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.
 
► Bağzı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 
► Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
 
► Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
 
► 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 
► Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
 
► Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
 
► Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
 
► Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 
► T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
 
► Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
 
► Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
 
► T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Yurtdisitatilim.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.
 
Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.