Havana & Cancun & Miami Turu
Havana - Cancun - Miami
Tur Kodu: 163
Yurt Dışı Tur
11 Gece, 12 Gün
Türk Hava Yolları İle
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
Bilgi Alınız
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
Fiyata Dahil Hizmetler

► Ekonomi Sınıfı Uçuşlar
► Yerel Havayolu ile Havana – Cancun / Cancun – Miami ekonomi sınıf uçak bileti
► Havalimanı vergileri
► 4* otellerde Havana 4 gece, Cancun 3 gece , Miami 2 gece oda kahvaltı konaklamalar
► Havana’da  1 öğle yemeği 
► Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
► Tüm şehirler arası transferler
► Panoramik Havana, Cancun ve Miami şehir turları
► Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
► Opsiyonel Turlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

► Vize ücreti (Amerika ve Küba)
► Covid-19 Sağlık sigortası
► Covid-19 sigortası
► Covid-19 PCR testi
► Yurtdışı çıkış harcı
► Tüm kişisel harcamalar
► Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar
► Öğle ve Akşam yemekleri
► Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri

HAVANA (4) & CANCUN (3) & MIAMI (2) TURU

 

KIŞ DÖNEMİ

 

Türk Havayolları tarifeli seferleri ile

 

9 Gece 12 Gün

 

(HAV MIA)

 

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarından bagaj, bilet ve biniş işlemleri için 23:00’de buluşma.

Karayip Denizi’nin en güzel adalarından biri olan Küba’nın başkenti Havana’ya varışı takiben alanda karşılama ve özel otobüsümüz ile Havana şehir turu için hareket. Panoramik turumuzda Devrim Meydanı, El Capitolio Katedral Meydanı, Armas Meydanı, El Morro Kalesi, Prado Caddesi; Barlar Sokağı görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeği tur sırasında alınacaktır. Tur bitiminde otele transfer anahtarların dağıtılması ve dinlenmek için serbest zaman.

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz tur rehberi tarafından ekstra olarak düzenlenecek Pinar del Rio & Vinales (90 Usd) turuna katılabilirler. Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından otobüsümüz ile Havana’ya 160km mesafede bulunan Pinar del Rio bölgesine hareket. Meşhur Küba purolarının yapıldığı bölgede tütün çiftliği ve tipik Küba köylerinin bulunduğu Vinales Vadisi ziyareti. Öğle yemeği tur sırasında alınacaktır. Tur bitiminde otele dönüş ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz Tropicana Show  turuna katılabilirler (150 Usd) Küba müzik ve dansları ile keyifli vakit geçireceğiniz görsel bir şölen izleme imkanı bulacaksınız.

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz tur rehberi tarafından ekstra olarak düzenlecek olan Hemingway’in Havana’sı turuna (75Usd) katılabilirler. Bu turumuzda son 20 yılını Küba’da geçiren dünyaca ünlü yazar Hemingway’in ayak izlerini takip edeceğiz. İhtiyar Balıkçı adı ile dilimize çevrilen The Old Man and the Sea kitabını yazarken ilham aldığı Cojimar’ı,, muhteşem La Viga çiftliğindeki ve bugün müze olarak kullanılan evi La Finca’ yı gezme imkanı bulacaksınız. Öğle yemeği tur sırasında alınacaktır. Tur bitiminde otele transfer ve dinlenmek için serbest zaman.

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Havana şehrini dilediğinizce gezerek keyfini çıkartabilir , hediyelik eşya alışverişlerinizi yapabilirsiniz.

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Havana alan transferi. Bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının ardından yerel havayolu ile Cancun uçuşu. Yaklaşık 1 saat 20 dakikalık uçuşun ardından Cancun’a varış, alanda karşılama konaklayacağımız otele transfer. Oda anahtarlarının dağıtılması ve dinlenmek için serbest zaman.

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz tur rehberi tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Chichen Itza & Valladolid turuna (100 Usd) katılabilirler. Sabah erken saatlerde otelimizden hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan dünyanın yeni yedi harikasından biri olarak seçilen Chichen Itza, Meksika'nın Yucatan Yarımadası'nda, Valladolid ve Merida arasında yer alan, bir İtza Maya kentidir. Gizemli tapınakları ve arkeolojik özellikleriyle Maya uygarlığı üzerine çalışan araştırmacıların odak noktalarından biridir. Chichen Itza ziyaretimizden sonra, Valladolid’e hareket ediyoruz. Bol bol fotoğraf çekme ve alışveriş yapma fırsatı bulacağınız şehir gezimizin ardından otele dönüş ve serbest zaman.

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz tur rehberi tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Tulum & Coba & Cenote & Playa del Carmen turuna (100 Usd) katılabilirler. Antik bir Maya şehri olan Tulum’da Maya Uygarlığı’nın izlerini görme imkanı bulacaksınız. Önemli bir ticaret şehri olan Coba’da ormanlık alan içerisinde kalan yapılar , Nohoch Mul Piramidi ve yerleşim alanlarını birbirine bağlayan yolların görülmesinin ardından Cenote’ye hareket. Cenote’de içerisinde yeraltı nehirlerinin suları ile oluşmuş havuzlarının ve su altı yollarının görülmesinin ardından Playa del Carmen’e hareket. Doğu Meksika’nın en önemli ve Meksika dizileri sebebi ile en popüler beldesi olan Playa del Carmen’de serbest vakit geçirmek ve Meksika’ya özgü hediyelik eşya alışverişi yapmak için zaman bulacaksınız. Öğle yemeği tur sırasında alınacaktır. Tur bitiminde otele transfer ve serbest zaman.

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Cancun alan transferi. Bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının ardından yerel havayolu ile Miami uçuşu. Yaklaşık 1 saat 45 dakikalık uçuşun ardından Miami’ye varış , alanda karşılama ve Miami şehir turu, Coconut Grove, Coral Gables, meşhur Biltmore Otel’i, Bayside,, Little Havana görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otele transfer anahtarların dağıtılması ve dinlenmek için serbest zaman.

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz tur rehberi tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Key West turuna (120 Usd) katılabilirlerAmerika’nın Küba’ya en yakın şehri olan Key West turumuzda Key West’in egzotik ortamını, ünlü yazar Ernest Hemingway’in evini, tarihi binaları ve ünlü barakaları görebilirsiniz.

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve transfer saatine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz tur rehberi tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Bayfront Star Island tekne turu ‘na (50 Usd) katılabilirler. Bayfront’dan bineceğimiz tekne ile koy içerisinde yapacağımız gezimizde dünyaca ünlü müzisyenlerin , sinema sanatçılarının ve sporcuların evlerini denizden görme imkanı bulacaksınız. Tur bitiminde Miami Havaalanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Havayolları TK 078 sayılı tarifeli seferi ile saat 20:40’da İstanbul uçuşu. Geceleme uçakta.

Yerel saat ile 15:00’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Tur Kalkış Noktaları
  • 02:35 THY (TK183) | İstanbul Havalimanı - Havana
  • 20:40 THY (TK78) | Miami - İstanbul Havalimanı
Önemli Açıklamalar

► Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

► Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

► Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

► Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.

► Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

► Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Minimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

► Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir. Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.) 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.

► 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.

► Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.

► Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.

► Bağzı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

► Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

► Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.

► 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

► Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

► Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.

► Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

► Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.

► T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.

► Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.

► Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.

► T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Yurtdisitatilim.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.