Hindistan Nepal Turu
Delhi, Agra Fatehpur, Sikri, Jaipur
Tur Kodu: 872
Yurt Dışı Tur
9 Gece, 10 Gün
Katar Hava Yolları İle
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
1897.00 USD
den itibaren
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
4* ve 5* Otel Konaklamalı
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
1897,00 USD
(62420.97 TL)
1897,00 USD
(62420.97 TL)
2197,00 USD
(72292.50 TL)
150,00 USD
(4935.77 TL)
1877,00 USD
(61762.87 TL)
1877,00 USD
(61762.87 TL)
Son Odalar
Fiyata Dahil Hizmetler

►Qatar Airways tarifeli seferleri ile IST-DOH-DEL/KAT-DOH-IST gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
►Yerel Havayolu ile DEL-KAT parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
►Havalimanı vergileri
►Belirtilen veya benzeri otellerde toplam 7 gece konaklama
►Programda belirtilen sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
►Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
►Belirtilen şehir turları
►Türkçe rehberlik hizmeti
►Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen sigortadır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

►Yurt dışı çıkış harcı (150 TL)
►Dahil olduğu belirtilmeyen tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
►Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler
►Ekstra turlar
►Kişisel harcamalar
►Seyahat sağlık sigortası
►Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler
►Bahşişler (kişi başı günlük 1 USD)

HİNDİSTAN VE NEPAL TURU

QATAR AIRWAYS

10 MAYIS – 19 MAYIS 2024 / 7 GECE 9 GÜN

TÜM ŞEHİR TURLARI DAHİL!

DELHİ (3 GECE) – JAIPUR (2 GECE) – AGRA (1 GECE) – KATMANDU (1 GECE)

OTELLER

5* Welcomhotel By ITC Hotels, Dwarka vb. -  4* LilyPool The Heritage Jal Mahal vb. 

4* Howard Plaza The Fern vb. - 5* Welcomhotel By ITC Hotels, Dwarka vb.

 4* Aloft Kathmandu Thamel vb.

 

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Qatar Airways kontuarı önünde saat 17.00’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Qatar Airways’in QR246 sefer sayılı uçuşu ile saat 20.05’te Doha’ya uçuş.

Yerel saat ile 00.15’te Doha’ya inişin ardından uçak değiştirerek Qatar Airways’in QR570 sefer sayılı uçuş ile saat 02.25’te Delhi’ye uçuş. Yerel saat ile 08.45’te Delhi’ye iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, 500 yıldan beri Yamuna Nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’yi keşfe çıkacağız. Gezimize ilk olarak Eski Delhi’den başlıyacağız. Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Kırmızı Kale’nin önünden geçecek ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni göreceğiz. Turumuz sonrasında otelimize varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Delhi’deki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Jaipur’a doğru hareket. Yaklaşık 5,5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Jaipur’a ve otelimize varış. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Bollywood Sineması Turu’na katılabilirler. Akşam yemeği ve gecelememiz Jaipur’daki otelimizde. (K, A)

Bollywood Sineması Turu | Kişi Başı 35 USD Yetişkin - 20 USD Çocuk

1976 yılından beri bir çok Bollywood filminin prömiyerinin yapıldığı ve Jaipur’un simgelerinden biri haline gelen Raj Madir’de bir Bollywood filmini izleme fırsatı bulacağız. Rehberimiz filmden önce filmin hikayesi hakkında bizleri bilgilendirecek.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Jaipur’un 11 km dışında bulunan ve 1728 yılına kadar bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Jeepler ile bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken burada aynı zamanda aynalar ile görkemli bir ışıltıya sahip olan Sheesh Mahal, bir diğer adı ile Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağı’nı da görme fırsatını yakalayacağız. Sonrasında Jaipur’un merkezinde bulunan Şehir Sarayı, astrolojik gözlem evi Jantar Mantar ve Rüzgar Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeği ve gecelememiz Jaipur’daki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Fatehpur Sikri’ye doğru hareket. Yaklaşık 5 saatlik yolculuğumuz sonrasında çöl şehir olarak da anılan Fatehpur Sikri’yi ziyaret edeceğiz. İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ile Fatehpur Sikri, yapımından 14 yıl sonra politik nedenlerden ötürü terk edilmiştir. Burada geniş avlu, büyük dörtgen avlu ve Pachisi’nin yanısıra Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı, Birbal Sarayı, Rüzgar Sarayı, Panch Mahal ve Fatehpur Sikri’nin sembollerinden Şeh Salim Chisti’nin onuruna yapılmış olan Cuma Camisi ve Salim Chisti’in mozolesini ziyaret edeceğiz. Buradaki turumuz sonrasında yaklaşık 1 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Agra’ya ve otelimize varış. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam, dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Mohabbat Taj Show Turu’na katılabilirler. Akşam yemeği ve gecelememiz Agra’daki otelimizde.

Mohabbat Taj Show Turu | Kişi Başı 70 USD - 50 USD Çocuk

Bu turumuzda Şah Cihan’ın eşi kraliçe Mumtaz Mahal’e olan dillere destan aşkını ve eşi için yaptırdığı mimari harikası Taj Mahal’in hikayesini anlatan müzikal tiyatro gösterisi ile eşsiz anlar yaşacayacağız.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Agra turu için hareket. İlk durağımız Kızıl Kale olarak da bilinen Agra Kalesi olacaktır. Sonrasında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve Dünya’nın Yedi Harikasından biri olan Tac Mahal’i keşfeceğiz. Turumuz sonrası Delhi’ye doğru hareket. Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Delhi’ye varış. Varışımıza istinaden Akhardam Tapınağını ziyaret edeceğiz. Tur sonrasında otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Delhi’deki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Yeni Delhi’yi göreceğimiz turumuz için hareket. Turumuzda India Gate, Akhardam Tapınağı, Lotus Tapınağı, Qutub Minar göreceğimiz yerler arasındadır. Mahatma Gandhi’nin anıt mezarını ziyaret ettikten sonra geleneksel çekçekler ile kısa bir tur yapacağız. Bu tur sonrası bir Hint ailesinin evine konuk olup Hint kıyafetleri ile Hint müziği eşliğinde eğleneceğiz. Bu ziyaret sonrası akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Yemek sonrası otelimize dönüş. Gecelememiz Delhi’deki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kutu kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında yerel havayolu ile Katmandu’ya uçuş. Katmandu’ya inişi takiben pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile Katmandu Şehir Turu için hareket. İlk durağımız Saray Meydanı olarak bilinen Durbar Meydanı. Bu meydanda UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve mimarilerine hayranlık duyacağımız birçok bina ve tapınağı görme imkanına sahip olacağız. Turumuz sonrasında otelimize varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Katmandu’daki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, turumuza başlayacağız. Turumuza Maymun Tapınağı olarak da bilinen, Budistlere ait Swyambhunath Tapınağını ziyaret ederek başlayacağız. İçinde yüzlerce maymun bulunan tapınaktan şehrin panoramik manzarasını görebileceğiz. Daha sonra  1600 yıl önce Bagmati nehrinin kıyısında yapılan ve Tanrı Shiva’ya adanan Pashupatinath Tapınağını ziyaret edeceğiz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış bu tapınak gezimiz sonrası 100 metre çapı ve 40 metre yüksekliği ile Dünyanın en büyük Stupalarından (Stupa içine girilemeyen Budist Tapınağı anlamına gelir) biri olan da bilinen Bouddhanath Stupa’sını ziyaret edeceğiz. Ardından yüzyıllarca büyüsünü kaybetmemiş olan Bhaktapur Durbar meydanını gezip ara sokaklarda yürüyeceğiz. Ayrıca Lion Gate, 55 Window Palace, Golden Gate ve Natyapole Tağınağı göreceğimiz yerler arasında yer almaktadır. Turumuz sonrasında akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Yemek sonrası havalimanına transfer.

Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Qatar Airways’in QR645 sefer sayılı uçuşu ile 03.50’te Doha’ya uçuş. Yerel saat ile 06.05’te Doha’ya inişin ardından uçak değiştirerek Qatar Airways’in QR239 sefer sayılı uçuş ile saat 07.15’te İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 11.45’te İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

Tur Kalkış Noktaları
  • 02:25 İstanbul Havaalanı - Doha - Delhi (QR246)
  • 03:35 Katmandu - Doha - İstanbul (QR645)
Genel Bilgiler

► Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

► Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

► Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

► Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.

► Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

► Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Minimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

► Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir. Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.) 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.

► 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.

► Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.

► Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.

► Bağzı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

► Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

► Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.

► 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

► Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

► Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.

► Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

► Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.

► T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.

► Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.

► Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.

► T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Yurtdisitatilim.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.