İspanya İkonları Turu
Barcelona - Valencia - Madrid
Tur Kodu: 1596
Yurt Dışı Tur
5 Gece, 6 Gün
Pegasus Hava Yolları İle
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
649.00 EUR
den itibaren
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
3* ve 4* Otel Konaklamalı
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
649,00 EUR
(23398.33 TL)
649,00 EUR
(23398.33 TL)
849,00 EUR
(30608.91 TL)
150,00 EUR
(5407.94 TL)
629,00 EUR
(22677.27 TL)
629,00 EUR
(22677.27 TL)
Son Odalar
Fiyata Dahil Hizmetler

► Pegasus HY tarifeli seferleri ile S. Gökçen HL – Madrid HL // Barcelona HL – S. Gökçen HL parkurunda gidiş dönüş uçak bileti,
► Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
► 3 ve 4 yıldızlı şehir dışı otellerde toplam 5 gece oda kahvaltı konaklamalar,
► Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,
► Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
► TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

► Vize ücreti ve servis bedeli
► Yurt dışı çıkış harcı bedeli
► Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
► İç hat bağlantı uçak bileti,
► Öğle ve akşam yemekleri,
► Programda belirtilen/belirtilmeyen ekstra tur ve geziler,
► Otel şehir vergileri, şoför bahşişleri, lokal acente hizmet bedelleri (50 Euro)
► İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

PROMOSYON İSPANYA İKONLARI TURU

 

PEGASUS HAVAYOLLARI İLE 5 GECE

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde uçuşumuzdan 3 saat öncesinden itibaren hazır bulunarak gerçekleştireceğimiz bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC 1099 sefer sayılı uçuş ile saat 10.15 ’de Madrid ‘e uçuyoruz. Yerel saat ile 13.50 ’de Madrid ‘e varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Madrid Şaheserleri Turu (55 Euro) programımıza katılabilirler. Bu turumuzda gezerek keşfedeceğimiz, İspanya Krallığı ‘nın başkenti ve aynı zamanda da Avrupa Birliği ‘nin üçüncü büyük şehri olan Madrid ülkenin siyasi, ekonomi ve kültür merkezi olarak kabul edilir. Heykeller, anıtlar ve doğal güzelliklerin moern mimari ile bütünleştiği Madrid’de gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında Plaza Mayor, Paseyo de la Castellana, boğa güreşi arenası, Gran Via, Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı, Puerto de Alcala panoramik olarak görülecek yerlerdir. Madrid Şaheserleri Turu bitiminde otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından Valencia’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Toledo Turu (60 Euro) programımıza katılabilirler. M.Ö. 590 yılında Yahudiler tarafından kurulup, günümüzde üç büyük dine bağlı insanların bir arada, barışçıl bir şekilde yaşadığı, tarihi ve turistik anlamda İspanya’ nın en önemli şehirlerinin başında gelen Toledo, “Şövalyeler Şehri” olarak da bilinir. İber Yarımadası ‘nın en büyük nehri olan Tajo şehrin içinden geçmektedir. Şehir, uzun süre İspanya Krallığı’nın başkenti olmuştur. Dünya’ nın en büyük Orta Çağ şehirlerinden olduğu için UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne dahil edilmiş ve koruma altına alınmıştır. Donkişot ‘un yazarı Cervantes bu şehirde doğmuştur. Yapımı yaklaşık 270 yıl süren, eskiden cami olan ve günümüzde dünyanın 3. önemli ve İspanya ‘nın baş katedrali olan dünyanın en pahalı eserlerini içinde barındıran Toledo Katedrali, San Martin Köprüsü, Damasquinos (Şam İşi), altın el işçiliğinin yapıldığı atölyeler ve dükkânlar, şehir turumuzda panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Toledo turu sonrasında Valencia bölgesi otelimize transfer. Odaların alınması ardından sunulacak serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Akşam Yemekli Paella ve Valencia Gece Turu (65 Euro) programımıza katılabilirler. Bu turumuzda İspanya’nın en büyük 3. Şehri olan ve geçmişin ve günümüzü tarihi ve modern mimari özelliklerini taşıyan eserleri ile ziyaretçilerini büyüleyen Valencia’yı akşam ışıkları eşliğinde keşfediyor olacağız. İspanya mutfağının Dünyaca ünlü Paella ‘sının anavatanı Valencia’da, lokal restoranda alınacak akşam yemeği sonrasında liman bölgesinde ve ünlü sahil şeridinde serbest zaman sunacağımız turumuzu tamamlayarak otelimize dönüyoruz.

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından Barcelona’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Valencia Şaheserleri Turu (50 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda sırasıyla Gotik Katedral, Valencia Katedrali, eski şehri çevreleyen Orta Çağ surları Torres de Serranos, Reina Meydanı, Mauques de dos Aguas Sarayı, Town Hall Square görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında Barcelona bölgesi otelimize transfer. Odaların alınması için sunulacak serbest zaman ardından arzu eden misafirlerimiz eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Barcelona Gece Turu (40 Euro) programımıza katılabilirler. Yürüyerek gerçekleştireceğimiz ve Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla Caddesi gibi Barcelona ‘nın en önemli tarihi ve romantik bölgelerini akşam ışıkları eşliğinde görebileceğimiz turumuzun bitiminde sunulacak serbest zaman ardından turumuzu tamamlıyor ve otelimize dönüyoruz.

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman sunuyoruz. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Barcelona İkonları Turu (65 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda ilk olarak tüm şehri panoramik olarak görebileceğimiz Montjuic Tepesi ‘ne çıkıyoruz. Burada şehrin eşsiz ve nefes kesen manzarası ile sunulacak fotoğraf molası ardından Kristof Kolomb Heykeli, Plaza De Espana ve Port Olimpic (yat limanı) panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzun devamında şehrin muhteşem manzarasını keyifle seyredebileceğimiz Carmel Tepesi’ne çıkarak Antoni Gaudi tarafından tasarlanarak inşa edilen Park Guell’i (giriş ücreti, ekstra tur bedeline dahildir) ziyaret ediyoruz. 1984 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi ‘nde kendisine yer bulan ve capcanlı renkler, doğadan esinlenen figürleriyle ziyaretçilerini adeta masallar diyarına götüren Guell parkında fotoğraf ve çevre gezisi için serbest zaman sunuyoruz. Ardından Gaudi’nin kent mimarisine kattığı en önemli eserlerden olan Casa Mila ‘yı görecek (Gaudi’nin Evi), La Sagrada Familia ‘nın çevresinde yürüyüş gerçekleştirerek turumuzu tamamlayacağız. Şehir merkezinde sunacağımız serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Barcelona Lokal Mahalleler Turu ‘na (45 Euro) katılabilirler. Barcelona Katedrali, Paral-Lel ve Gotik mahalleler, El Born, Belediye Binası, Plaza Real ve Pazar yeri-La Bogueria ‘nın görüleceği bu turumuzun ardından otelimize dönüyoruz.

Sabah kahvaltısı ardından tüm gün serbest zaman. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Girona & Figueres & Dali Müzesi ve Outlet Turu (85 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda ilk durağımız Kuzey Katalonya ‘nın en büyük şehri olan, müzeleri, galerileri ve Gotik tarzda mimari eserleri, Arnavut kaldırımlı dar ve labirent sokaklarının etrafında yükselen surlarıyla adeta ziyaretçilerini büyüleyen Girona olacaktır. Girona ‘da gerçekleştireceğimiz gezimizde kenti ikiye bölen Onyar Nehri kıyısına dizilmiş renkli evleri görüp fotoğraflayacak, surlarla çevrilen eski kent meydanında, trafiğe kapalı olan ve her bir çıkışı labirent şeklinde dar sokaklara çıkan Libertat Caddesi ‘nde yürüyüş gerçekleştireceğiz. Tarih boyunca Hristiyanlar’ın, Katalon Yahudiler’in ve Müslümanlar ‘ın birlikte yaşadığı şehirdeki gezimizde Girona Katedrali ‘ni panoramik olarak görerek turumuzu tamamlayacağız ve ardından Figueres ‘e doğru yola çıkacağız. Salvador Dali ‘nin doğduğu ve daha yaşarken eserlerini koymak için tiyatro binasından tasarladığı müzeye ev sahipliği yapan Figueres ‘te gerçekleştireceğimiz kısa çevre gezisinin ardından Dali Müzesi ‘ni (giriş ücreti, ekstra tur bedeline dahildir) ziyaret edecek ve Dali ‘nin 4000 eserini barındıran müzede, rehberimiz eşliğinde bir sanat turuna çıkacağız. Turumuzun son bölümünde, birçok ünlü markaya ait mağazaya ev sahipliği yapan La Roca outlet center ‘da keyifli ve uygun alışverişin tadına varacağız. Outlet turu sonrasında Barcelona bölgesi otelimize dönüyoruz.

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından İstanbul ‘a gerçekleşecek dönüş uçuşumuz için Barcelona Havalimanı’na transfer. Bagaj teslim, check-in ve pasaport kontrol işlemleri sonrasında Pegasus Havayolları ‘nın PC1092 sayılı tarifeli seferi ile 14:35 ‘de İstanbul’a uçuyoruz. TSİ 19:05 ‘de Sabiha Gökçen Havalimanı ‘na varış ve turumuzun sonu.

 

AVANTAJLI EKSTRA TUR -A- PAKETİ: 315 € YERİNE 250 €
Pakete Dahil Olan Turlar:

Madrid Şaheserleri Turu (55 Euro)
Toledo Turu (60 Euro)
Valencia Şaheserleri Turu (50 Euro)
Barcelona Gece Turu (40 Euro)
Barcelona İkonları Turu (65 Euro)
Barcelona Lokal Mahalleler Turu (45 Euro)
Avantajlı Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 3+/12 yaş arası 50 Euro indirimlidir)

Tur Kalkış Noktaları
  • 10:15 Pegasus Hava Yolları (PC1099) | Sabiha Gökçen - Madrid
  • 14:35 Pegasus Hava Yolları (PC1092) | Barcelona - Sabiha Gökçen