İstanbul Hareketli Costa Fortuna İle Yunan Adaları
Tur Kodu: 886
Yurt Dışı Tur
11 Gece, 12 Gün
Gemi İle Gidiş Dönüş
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
2000.00 EUR
den itibaren
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
İÇ KABİN KLASİK
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
2000,00 EUR
(68256.80 TL)
2000,00 EUR
(68256.80 TL)
2000,00 EUR
(68256.80 TL)
890,00 EUR
(30374.28 TL)
2000,00 EUR
(68256.80 TL)
2000,00 EUR
(68256.80 TL)
Son Odalar
DIŞ KABİN KLASİK
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
2150,00 EUR
(73376.06 TL)
2150,00 EUR
(73376.06 TL)
2150,00 EUR
(73376.06 TL)
890,00 EUR
(30374.28 TL)
2150,00 EUR
(73376.06 TL)
2150,00 EUR
(73376.06 TL)
Son Odalar
BALKONLU KABİN KLASİK
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
2300,00 EUR
(78495.32 TL)
2300,00 EUR
(78495.32 TL)
999999,99 EUR
(34128399.66 TL)
890,00 EUR
(30374.28 TL)
2300,00 EUR
(78495.32 TL)
2300,00 EUR
(78495.32 TL)
Son Odalar
Fiyata Dahil Hizmetler

► Liman vergileri.
► Gemide kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve atıştırmalıklar.
► Gemide eğlence ve gösteriler.
► Fitness ve Spor Salonu kullanımı.
► Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortası)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

► Servis ücretleri. Gemide kişi başı günlük yaklaşık 13 € ödenir.
► Taşıma
► Programda belirtilen kara turları
► Sağlık Hizmeti. / Kişisel Harcamalar.
► Gemideki tüm içecekler.
► Yurt dışı çıkış ücreti (İlgili bankalara veya havalimanındaki finans veznesine yatırabilirsiniz).
► Seyahat güvence paketi (iptal dahil). 70 yaş üstü misafirler için 0 ek ücret uygulanır.

İstanbul Hareketli Costa Fortuna İle Yunan Adaları

 

 

Gemiye biniş işlemlerinin ardından Dinlenmek ve geminin aktivitelerinden yararlanmak için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Gemimizin limandan hareket saati 18:00 'dır.

Mikonos varış saat 15:00. Mikonos kasabası beyaz renkli dar sokakları ve küp seklindeki evleriyle en çok ziyaret edilen ve en pahalı Yunan Adası`dır. Adanın asıl müdavimlerini dünya jet sosyetesi oluşturur. Yunanistan`ın en gösterişli adalarından biri olan Mikonos 1615 yılında kurulmuş. Kumsallarıyla ünlü olan bu Ada`nın en iyi kumsalı güney kıyısında yer alıyor. Mikonos kasabasından 4 kilometre mesafede olan bu kumsalın adi Platis Gialos. Arkasında otel ve restaurantlarin yer aldığı bu kumsal adanın başlıca plajı. Mikonos; daracık sokakları, beyaz evleri, yollara taşmış pembe, beyaz çiçekleri ile bir Ege klasiği. En sıra dışı özelliği ise Ada`da yer alan Çıplaklar Kampı. Gemimizin hareketi saat 23:00.

Costa Fortuna Bodrum limanına saat 08:00'da varacaktır. Kahvaltıdan sonra yolcularımızın burayı ziyaret etmek için kişisel zamanları olacaktır. Bodrum, tarihi yapıları ve denizi ile Türkiye'nin gözbebeğidir. Misafirlerimiz öncelikle Bodrum şehir merkezini ziyaret edebilir, geleneksel Bodrum evlerini görebilir ve yerel dükkanlardan alışveriş yapabilirler. Sonrasında Bodrum Kalesi, Halikarnas Mozolesi, Pedasa Antik Kenti ve Athena Tapınağı kentin en önemli ve mutlaka görülmesi gereken tarihi yapılarıdır. Bu yapılar M.Ö. 300 yıllarında inşa edilmiş ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Ayrıca deniz kısmına gelince, Heaven Bay Beach eşsiz manzarası, olağanüstü denizi ve turkuaz rengi suyu ile huzur bulmanızı sağlayacak bir koy. Ayrıca Bitez plajı da doğa ile denizin buluştuğu yerlerden biridir. Gemimiz akşam saat 18:00'de limandan ayrılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide yapılacaktır. Daha sonra dileyenler geminin açık ve kapalı havuzlarından ve jakuzilerinden yararlanabilirler. Dileyen misafirlerimiz çeşitli müzikli eğlencelerden faydalanabilirler.

Costa Fortuna saat 08:00'de Santorini limanına varacak. Kahvaltıdan sonra yolcularımızın burayı ziyaret etmek için kişisel zamanları olacaktır. Ege'nin en değerli ve popüler adalarından biri olan Santorini, tarihi yapısı ve çoğunlukla doğal güzellikleri ile büyüleyici bir yerdir. Yunan Adaları denilince mavi kubbeli evleri, Kaldera manzaralı beyaz lüks otelleri ve gün batımlarıyla Santorini ilk akla gelenlerden biridir. Kiklad takımadalarının en romantik olanı! Santorini çok yüksek kayalıklarla çevrili hilal şeklinde bir coğrafyaya sahiptir. Bu kayalıkların baktığı koya Kaldera denir. Santorini'nin en büyüleyici özelliği tüm köylerin ve hemen hemen tüm otellerin bu muhteşem manzaraya bakması. Oia'nın en ucundan gün batımını izlemek de bir Santorini geleneğidir ve bu romantik adanın güzelliği karşısında büyüleneceksiniz.Ayrıca tarih ve mimarlık tutkunları için Santorini Mavi Kubbeli Kilise, Vaftizci Yahya Katolik Katedral Kilisesi, Thera Arkeoloji Müzesi ve Oia Kalesi ziyaret edilmelidir. Ayrıca Santorini Adası, Ege Denizi'ndeki birbirinden güzel plajlarıyla ünlü turistik bir destinasyondur. Adada Red Beach, Kamari Beach veya Perissa Beach gibi birçok plaj bulunmaktadır. Gemimiz akşam saat 18:00'da limandan ayrılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide yapılacaktır. Ardından dileyenler duty free mağazalarından alışveriş yapabilir, kumarhanelerde şansını deneyebilir ya da onlarca barda icra edilecek farklı müzik ve eğlencelerden faydalanabilir. Gün boyu farklı yemek alternatifleri sizleri bekliyor.

Costa Fortuna saat 08:00'de Kandiye/Girit limanına varacaktır. Kahvaltıdan sonra yolcularımızın burayı ziyaret etmek için kişisel zamanları olacaktır. Kandiye/Girit bölgesi hem tarihi hem de deniz yoluyla etkileyicidir. Öncelikle çok eski bir tarihe sahip olan, birçok savaş geçirmiş ve zengin bir tarihi geçmişe sahip olan Kandiye gezilecek yerler arasında yer almaktadır. Knossos Kasabası, St. Minas Katedrali, Kandiye Arkeoloji Müzesi, Venedik Loggas'ı Girit'te gezilecek yerler arasındadır. Ayrıca Yunan tanrısı Zeus'un doğum yeri olduğuna inanılan Dikteon Mağarası da ziyaret edilmesi gereken önemli bir tarihi yapıdır. Eski liman boyunca sıralanan restoranlar, barlar ve diğer eğlence mekanları ile her zaman hareketli bir şehir olan Hanya, misafirlerimizin ziyaret etmesi için önerilen yerler arasındadır.
Girit sadece tarihiyle değil, plajlarıyla da büyüleyici bir şehir. Deniz tutkunu misafirlerimiz için özellikle Balos Beach, masmavi ve tertemiz suları ile doyasıya yüzebileceğiniz bir denize sahiptir. Gemimiz akşam saat 18:00'de limandan ayrılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide yapılacaktır. Ardından dileyenler duty free mağazalarından alışveriş yapabilir, kumarhanelerde şansını deneyebilir ya da onlarca barda icra edilecek farklı müzik ve eğlencelerden faydalanabilir. Gün boyu farklı yemek alternatifleri sizleri bekliyor.

Costa Fortuna saat 07:00'de Pire/Atina limanına varacaktır. Kahvaltıdan sonra yolcularımızın burayı ziyaret etmek için kişisel zamanları olacaktır. Atina ile bütünleşmiş canlı ve büyük bir şehir olan Pire, Yunanistan'ın en büyük limanıdır. Antik Yunan Medeniyetlerinin en güçlü simgesi olan Pantheon, Akropolis üzerinde yer almaktadır. Daha aşağılarda tavernaların ve alışveriş merkezlerinin yer aldığı Plaka'da gece ve gündüzün ritmini yakalamak mümkün. Yolcularımız Pire'ye 45 dakika uzaklıkta bulunan Atina'ya giderek keyifli bir yolculuğa başlayabilirler. Atina'ya geldiğinizde Atina'nın tarihi zenginliğini oluşturan Akropol, Agora, Zeus Tapınağı, Parlamento Binası, Syntagma - Omonia Meydanları, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Başbakanlık Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadı, Panepistimiou Bulvarları, Milli Kütüphane ve Akademi Üniversitesi gibi yerler görülmeye değer yerlerdir. Gemimiz akşam saat 22:00'de limandan ayrılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide yapılacaktır. Ardından dileyenler duty free mağazalarından alışveriş yapabilir, kumarhanelerde şansını deneyebilir ya da onlarca barda icra edilecek farklı müzik ve eğlencelerden faydalanabilir.

Costa Fortuna saat 09:30'da Kandiye/Girit limanına varacaktır. Kahvaltıdan sonra yolcularımızın burayı ziyaret etmek için kişisel zamanları olacaktır. Kandiye/Girit bölgesi hem tarihi hem de deniz yoluyla etkileyicidir. Öncelikle çok eski bir tarihe sahip olan, birçok savaş geçirmiş ve zengin bir tarihi geçmişe sahip olan Kandiye gezilecek yerler arasında yer almaktadır. Knossos Kasabası, St. Minas Katedrali, Kandiye Arkeoloji Müzesi, Venedik Loggas'ı Girit'te gezilecek yerler arasındadır. Ayrıca Yunan tanrısı Zeus'un doğum yeri olduğuna inanılan Dikteon Mağarası da ziyaret edilmesi gereken önemli bir tarihi yapıdır. Eski liman boyunca sıralanan restoranlar, barlar ve diğer eğlence mekanları ile her zaman hareketli bir şehir olan Hanya, misafirlerimizin ziyaret etmesi için önerilen yerler arasındadır. Girit sadece tarihiyle değil, plajlarıyla da büyüleyici bir şehir. Deniz tutkunu misafirlerimiz için özellikle Balos Beach, masmavi ve tertemiz suları ile doyasıya yüzebileceğiniz bir denize sahiptir. Gemimiz akşam saat 19:00'da limandan ayrılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide yapılacaktır. Ardından dileyenler duty free mağazalarından alışveriş yapabilir, kumarhanelerde şansını deneyebilir ya da onlarca barda icra edilecek farklı müzik ve eğlencelerden faydalanabilir. Gün boyu farklı yemek alternatifleri sizleri bekliyor.

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

Costa Fortuna, saat 07.00'de La Valletta limanına varacak. Kahvaltıdan sonra yolcularımızın burayı ziyaret etmek için kişisel zamanları olacaktır. Şövalyeler adası Malta'nın başkenti La Valletta'ya yapacağınız geziye dünyanın en büyük kubbelerinden birini görebileceğiniz ve yerel halk tarafından mucizeler yaratan bir yer olarak bilinen Mosta Katedrali ile başlamanızı öneririz. Bir sonraki durağınız Malta'nın antik başkenti ve tipik bir ortaçağ şehri olan Mdina olmalıdır. Bugünün başkenti surlarla çevrili Valletta'da bir sonraki durağınız, iki doğal limanı ve şehrin muhteşem panoramasını romantik kır manzaraları eşliğinde görme fırsatı yakalayabileceğiniz Barracca Bahçele olabilir. 1577 yılında Tapınak Şövalyeleri tarafından kurulan ve bir zamanlar şövalye konutu olarak kullanılan St. John Katedrali'ni ziyaret etmeden ayrılmamanızı tavsiye ederiz. Gemimiz akşam saat 16:00'da limandan ayrılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide yapılacaktır. Ardından dileyenler duty free mağazalarından alışveriş yapabilir, kumarhanelerde şansını deneyebilir ya da onlarca barda icra edilecek farklı müzik ve eğlencelerden faydalanabilir. Gün boyu farklı yemek alternatifleri sizleri bekliyor.

Costa Fortuna saat 09.00'da Palermo limanına varacak. Kahvaltıdan sonra yolcularımızın burayı ziyaret etmek için kişisel zamanları olacaktır. Boş zamanınızda antik bir Fenike ve Roma Ticaret Kenti olan Palermo'yu tanıyarak başlayabilirsiniz. Geziniz sırasında Roma, Arap ve Norman Kültürlerinin izlerini görebilirsiniz. 12. yüzyıldan kalma ve Arap Hakimiyeti döneminde camiye çevrilen katedrali de ziyaret edebilirsiniz. Daha sonra Monreale Manastırı'nı ziyaret etmeniz şiddetle tavsiye edilir. Toplam 6340 metrekarelik alanda eski ve yeni ahit sahnelerinin tasvir edildiği mozaik dekorasyon görebilirsiniz. Daha sonra ölülere en güzel kıyafetlerini giydirip duvarlara çivileme geleneği ile ünlü Capuchin Tarikatı'nın Manastırını ziyaret edebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz Palermo ve Sicilya'nın en güzel tatil beldelerinden biri olan Cefalu'ya da gidebilirler. Ortaçağ binalarıyla kasaba, alışveriş için bir yer ve Sicilya ruhunu tam olarak hissedebileceğiniz bir yer. Gemimiz akşam saat 17:00'de limandan ayrılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide yapılacaktır. Ardından dileyenler duty free mağazalarından alışveriş yapabilir, kumarhanelerde şansını deneyebilir ya da onlarca barda icra edilecek farklı müzik ve eğlencelerden faydalanabilir. Gün boyu farklı yemek alternatifleri sizleri bekliyor.

Costa Fortuna 08.30'da Civitavecchia limanına varacak. Kahvaltıdan sonra yolcularımızın burayı ziyaret etmek için kişisel zamanları olacaktır. Civitavecchia Limanı'ndan otobüsle yaklaşık 1 saat 15 dakika sonra Roma şehrine ulaşabilirsiniz. Görülecek yerler arasında; Castel Sant'Angelo, Tiber Nehri, Borghese Parkı, Via Veneto, Popolo Meydanı, Republica Meydanı, Via Nazionale, Marcello Tiyatrosu, Circo Massimo gibi Roma'nın en tanınmış yerleri bulunabilir. Ardından Roma'nın ünlü meydanlarını yürüyerek keşfedebilirsiniz. Görülecek yerler arasında; Pantheon Meydanı, Navona Meydanı, Aşk Çeşmesi ve İspanyol Merdivenleri kesinlikle tavsiye edilir. Civitavecchia'dan ayrılmak istemeyen diğer misafirlerimiz için de farklı seçenekler var. Şehrin adı Latince'de "eski şehir" anlamına gelir. Buradaki tarihi ve antik kalıntılar şehrin en güzel yerleridir. Bu nedenle misafirlerimiz öncelikle Terme Taurine'yi ziyaret etmelidir. Ayrıca Michelangelo Kalesi ve Di San Francisco Katedrali ziyaret edilebilir. Gemimiz akşam saat 19:00'da limandan ayrılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide yapılacaktır. Ardından dileyenler duty free mağazalarından alışveriş yapabilir, kumarhanelerde şansını deneyebilir ya da onlarca barda icra edilecek farklı müzik ve eğlencelerden faydalanabilir. Gün boyu farklı yemek alternatifleri sizleri bekliyor.

Costa Fortuna yerel saat ile sabah 09:00’da Savona’da olacaktır. Turumuzun sonu.

 

Tur Kalkış Noktaları
Genel Bilgiler

Önemli Not: Pandemi sürecinde ziyaret edilecek ülkelerin, giriş protokol için istenen belge, pcr test ve ücretlerinden, ülke giriş–çıkış prosedürlerinden, ülkelerin aşı şartlarından, ziyaret edilecek ülke–bölge tasarrufunda olması dolayısıyla, Yurtdışıtatilim'nin sorumluluğu bulunmamaktadır.
“Bu turumuz da vize hizmeti verememekteyiz, geçerli vizesi olan veya yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz için satışı yapılmaktadır. Vize işlemlerini kendisi yapmak isteyen misafirlerimiz için turun konakladığı programa göre evrak verilecektir.”
Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin aktarılması gerekmektedir.
Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekir.
Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiyedir.
Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.
Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Mimimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlı olmaktadır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market, Alışveriş merkezi Vb.)
3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçük olabilir.
2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak verilmektedir.
Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasında olmaktadır.
Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmakta olup, birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılması mümkün değildir.
18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması kesinlikle zorunludur.
Turlar farklı acente turları ile birleştirilebilir.
Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik yapılabilir.
Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabidir.
Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilememktedir. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise, pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcularımıza aittir.
Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşlara alınmayabilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcularımıza aittir.
Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekir.
T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekir.
Turun iptali durumunda vize ücreti iade yapılmaz. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan yurtdisitatilim.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.
Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.