Tutta İtalya Turu
Bari - Roma - Floransa - Venedik - Milano
Tur Kodu: 467
Yurt Dışı Tur
7 Gece, 8 Gün
Türk Hava Yolları İle
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
Bilgi Alınız
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
Fiyata Dahil Hizmetler

 

► Ekonomi Sınıfı Uçuşlar
► 3 ve 4 yıldızlı otellerde Milano’da 1 gece, Venedik(Mestre)’te 1 gece, Floransa’da 2 gece, Roma’da 2 gece, Bari’de 1 gece olmak üzere toplam 7 gece oda-kahvaltı konaklama
► Transferler
► Çevre Gezileri
► Rehberlik Hizmetleri (Türkçe)
► Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
► Şehir Vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 

► Vize Ücreti - 150 Euro
► Yurtdışı çıkış harcı
► Seyahat Sağlık Sigortası
► Extra Turlar
► Müze ve ören yeri girişleri
► Kişisel harcamalar

Kurban Bayramı Özel Tutta İtalya Turu

 

Türk Hava Yolları İle

 

Bari - Roma - Floransa - Venedik - Milano

 

İstanbul Havalimanı Kalkışlı

 

Tur ve Havalimanı Vergileri Dahil

 

 

Gezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Bari'ye uçuyoruz. Varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Puglia bölgesinin başkenti Bari Şehir gezimizde; Aziz Nikola Bazilikası, Mercantile Meydanı, Svevo Kalesi göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir gezimizin ardından ekstra olarak düzenlenecek olan  Alberobello e Polignano a Mare Gezisi için otelden ayırlıyoruz. Gezimizin ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

Alberobello e Polignano a Mare Gezisi | 75  Euro Yetişkin | 40 Euro çocuk (7-12 yaş) | 0-2 Yaş Ücretsiz
Kireç taşından kayalıklar üzerine kurulmuş badanasız evleri ile İtalya’nın kendine has bölgelerinden biri olan Polignano parlak mavi suları ile kedinizi bir kartpostalın parçası gibi hissedeceksiniz.Ardından, ‘’Güzel Ağaç’’ anlamına gelen ve ikonik çatılı geleneksel Apulian kuru taş evleri ile Unesco Dünya Mirası Listesinde yer alan Alberobello büyülü atmosferi ile sizleri bekliyor.

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra otelimizden ayrılarak yaklaşık 230 km mesafedeki Napoli şehrine hareket ediyoruz. Napoli’ye varışta yapılacak panoramik şehir gezisinde; 16. yüzyıl'da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Şehir gezimizin ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Pompeii Gezisi’ne katılabilirler. Gezimizin ardından Roma’ya hareket ediyoruz.Varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir gezisinde;  Venedik Meydanı, İspanyol Merdivenleri, Aşk Çeşmesi, II.Vittoria Emmanuele Anıtı, Kolezyum, San Pietro Meydanı ve Bazilikası görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından otele transfer ve geceleme otelimizde.

Pompeii Gezisi | 50 Euro Yetişkin | 25 Euro çocuk (7-12 yaş) | 0-2 Yaş Ücretsiz
Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompeii’de M.S.79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı’nın eteklerine uzanıyor. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmış. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları ve tiyatrolar yer alıyor.

Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Göller Bölgesi ve Castel Romano Outlet Gezis & Roma Şaheserleri ve Vatikan Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Göller Bölgesi, Castelli Romani Alışveriş & Roma Şaheserleri ve Vatikan Gezisi | 85 Euro Yetişkin | 45 Euro çocuk (7-12 yaş) | 0-2 Yaş Ücretsiz
İtalya’nın en büyük outletlerinden biri olan Castelli Romani’de ucuz alışveriş fırsatı ve Roma dışındaki göl kıyısı köylerin (Castel Gandolfo ve Nemi) gezilmesi ile turumuz başlıyor. Roma’nın güneyinde, volkanik göller bölgesinde yer alan Castel Gandolfo’nun ardından tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü Nemi Köyü ziyaret edilecek. Nemi, çok leziz dağ çilekleri, dağ çilekli turtası ve köyün çeşmesinden akan maden suyu ile tanınan, nüfusun çoğunluğunu yaşlıların oluşturduğu, turist akımına uğramamış karakteristik, görülmeye değer ufak bir İtalyan köyü olarak biliniyor. Ayrıca dağ çilekli turtasını ücretsiz olarak tadım şansını yakalayacaksınız.

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra Floransa’ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yapılacak panoramik gezide Duomo, Uffizi Sarayı, Rönesans dönemi heykelleri, Çan Kulesi, Vaftizhane, Signoria Meydanı göreceğimiz heybetli yapılar. Gezi sonrası otele yerleşiyoruz.Geceleme otelde. Floransa’ya varış,otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Toscana Gezisi’ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Toscana Gezisi | 100 Euro Yetişkin| 50 Euro Çocuk (7-12 yaş) | 0-2 Yaş Ücretsiz
Bu gezimiz üç farklı ayaktan oluşuyor; San Gimignano, Pisa ve Siena gezileri. San Gimignano (13 Kuleli Şehir) Gezisi: 12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen şehirde merkez olarak kabul edilen Cisterne Meydanı ziyaret ediliyor. Misafirler burada uygun fiyatlarla bol bol alışveriş yapabilirler. Pisa Gezisi: 12. Yüzyıl’da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlü. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek ve dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilecekler. Siena Gezisi: Şehir, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlü. Bunun dışında görülecek yerler Siena Katedrali, Palazzo Publico (Belediye Binası). İtalya’nın bilhassa keyifli yemek yenecek ve aynı zamanda Toscana’nın güzel yerel içeceklerinden alma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesi.

Kahvaltının ardından otelden ayrılarak özel otobüslerle Venedik’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden Venedik’te yapılacak panoramik şehir gezisinde San Marco Meydanı, Bazilikası, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, İşkence Köprüsü, tarihi Campanille Çan Kulesi keşif duraklarımız. Minimum 6 kişi katılım şartı ile düzenlenen ekstra Gondol Gezisi ise günü değerlendirmek için farklı bir alternatif. Gezinin ardından otele transferimiz gerçekleşiyor.

Gondol Gezisi | 25 Euro
30 dakika sürecek turumuzda Kanallar Gezisi’nde Büyük Kanal ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasında. Venedik’in muhteşem güzelliklerini birde Gondol Gezisinde görme fırsatı yakalayacaksınız.

Kahvaltının ardından Milano'ya yola çıkıyoruz. Misafirlerimiz yol üzeri ekstra olarak sunulacak olan Verona Gezisi'ne katılabilirler. Gezinin ardından Milano'ya varıyoruz. Milano'da yapılacak panoramik şehir gezisinde görülecek yerler arasında Ad Vittorio Emanuelle Galerisi, Avrupa'nın 3. büyük gotik katedrali olan Doumo Kilisesi ve meydanı, La scala operası bulunuyor. Gezinin ardından otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelde

Verona Gezisi | 30 Euro Yetişkin | 15 Euro çocuk (7-12 yaş) | 0-2 Yaş Ücretsiz
Shakespeare tarafından 15. yüzyılda kaleme alınan 2 genç aşık Romeo ve Juliet’in doğum yeri olan Verona’daki gezide 700 yıllık tarihiyle Romeo ve Juliet’in evi, Veneto Bölgesi’ndeki gladyatör oyunlarının sergilendiği, M.S. 30'da tamamlanmış olan arena, Erbe ve Signori meydanları Piazza Bra , Arena, Via Mazzini, Palazzo Maffei, Piazza Erbe,Mazzandi evleri, Piazza Dei Signori, Dante, Girolamo Fracastoro, Catullo, Prinius Heykelleri, Della Scala ailesinin gotik anıt mezarları görülecek yerler arasındadır.

Turumuzun son günü otelden çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra misafirler ekstra olarak düzenlenecek Como Gölü Gezisi’ne katılabilirler. Gezimizin ardından Tur Liderimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte gezimiz sona eriyor.

Como Gölü Gezisi | Yetişkin: 50 Euro | 0-2 Yaş Ücretsiz (Çocuk İndirimi Yoktur)
Etrafı yemyeşil ormanlarla çevrili, Hollywood ünlülerinden Avrupa zenginlerine, dünya jet sosyetesinin yazlık evlerine ev sahipliği yapan, lüks yaşamı ve doğal güzellikleri ile ünlü Como gölünde keyifli dakikalar geçiriyoruz.

Ekstra Geziler

Avantajlı Paket

Avantajlı Gezi Paketi | 365 Euro
Como Gölü Turu (50 Euro) + Verona Gezisi (30 Euro) + Toscana Gezisi (100 Euro) + Göller Bölgesi, Castelli Romani Alışveriş & Roma Şaheserleri ve Vatikan Gezisi (85 Euro) + Pompeii Gezisi (50 Euro) + Alberobello e Polignano a Mare Gezisi (75 Euro) Yukarıdaki turlar, paket (toplu) olarak alındığında 390 Euro yerine 365 Euro olacaktır. Gondol Gezisi (25 Euro) ücretsiz olacaktır. 

OTELLER

Milano : 4* Ibis Fiera vb.
Mestre : 3* Hotel Venezia Mestre vb.
Floransa : 3* Hotel Delta In Calenzano  vb. 
Roma : 4* IH Hotels Rome Z3 vb.
Bari : 4* Hotel Barion vb. 
 
UÇUŞ DETAYLARI
İstanbul - Bari   TK1445 07:15  08:15
Milano - İstanbul TK1876 19:45  23:40
Tur Kalkış Noktaları
  • 07:15 THY (TK1445) | İstanbul Havalimanı - Bari
  • 19:45 THY (TK1876) | Milano - İstanbul Havalimanı
Genel Bilgiler

Önemli Not: Pandemi sürecinde ziyaret edilecek ülkelerin, giriş protokol için istenen belge, pcr test ve ücretlerinden, ülke giriş–çıkış prosedürlerinden, ülkelerin aşı şartlarından, ziyaret edilecek ülke–bölge tasarrufunda olması dolayısıyla, Yurtdışıtatilim'nin sorumluluğu bulunmamaktadır.

“Bu turumuz da vize hizmeti verememekteyiz, geçerli vizesi olan veya yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz için satışı yapılmaktadır. Vize işlemlerini kendisi yapmak isteyen misafirlerimiz için turun konakladığı programa göre evrak verilecektir.”

Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin aktarılması gerekmektedir.

Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekir.

Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiyedir.

Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Mimimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlı olmaktadır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market, Alışveriş merkezi Vb.)

3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçük olabilir.

2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak verilmektedir.

Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasında olmaktadır.

Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmakta olup, birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılması mümkün değildir.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması kesinlikle zorunludur.

Turlar farklı acente turları ile birleştirilebilir.

Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik yapılabilir.

Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabidir.

Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilememktedir. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.

T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise, pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcularımıza aittir.

Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.

Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşlara alınmayabilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcularımıza aittir.

Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekir.

T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekir.

Turun iptali durumunda vize ücreti iade yapılmaz. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan yurtdisitatilim.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.

Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.