Kuzey Kore & Mançurya Turu
Pekin, Kuzey Kore, Dandong, Shenyang, Panjin, Changchung, Harbin
Tur Kodu: 1241
Yurt Dışı Tur
9 Gece, 13 Gün
Katar Hava Yolları İle
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
4340.00 USD
den itibaren
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
3* ve 4* Otel Konaklamalı
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
4340,00 USD
(140635.96 TL)
4340,00 USD
(140635.96 TL)
4800,00 USD
(155542.08 TL)
Son Odalar
Fiyata Dahil Hizmetler
ANA UÇUŞ: 
► Istanbul - Pekin - İstanbul arasında QR H.Y ile Uluslararası Uçak Bileti,
Ara Uçuşlar :
Pekin - Pyongyang Tek yön ara uçak bileti,
Harbin - Pekin Tek yön ara uçak bileti,
Tren :
Pyongyang - Dandong arası tren bileti (Kuzey Kore),
Shenyang - Panjin arasında ekonomi sınıfı hızlı tren bileti, ( return),
► Tur programı içerisinde yer alan havalimanı ve otel transferleri,
► 4 yıldızlı ve butik otellerde konaklama,
► Otellerde alınacak sabah kahvaltıları (erken saatlerde çıkışlarda kahvaltılar paket alınabilir ve bölgesel olarak yerel mutfak servisi olabilir.),
► Programda belirtilen yerlerde 5 Öğle yemeği ve 5 Akşam yemeği,
► Pyongyang şehir turu,
► USS Casus Gemisi Turu,
► Shenyang Turu,
► Kızıl Sahil Turu,
► Harbin şehir Turu,
► Sibirya Kaplanları doğal parkı turu,
► Güneş Adası Turu ve giriş ücretleri,
► Ejder Turizm Türkçe rehberlik hizmeti.
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Kişisel harcamalar,
Programa dahil olmayan öğle ve akşam yemekleri,  
Yerel bahşişler - Tavsiyemiz 150 USD Kişi başı,
Dahil olan yemeklerde alınan alkollü ve alkolsüz içecekler,
Programda açıkça belirtilmeyen turlar ve giriş ücretleri, 
Uçuşlarda kilo aşımları ekstra ücrete tabidir.
Vizeler paket fiyatına dahil değildir. 
► Çin Vizesi: 200 USD ( Çoklu Giriş ) MLT
► Kore Vizesi: 100 USD

KUZEY KORA & MANÇURYA TURU

 

9 GECE OTEL KONAKLAMALI

 

Katar Hava Yolları İle

 

17:00 İstanbul havalimanı Gidiş terminalinde Ejder Turizm ekibi ile buluşma.20:05, Katar Havayolları tarifeli seferi ile Doha aktarmalı olarak Pekin yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

15:00 Pekin şehrine ulaşıyoruz. Özel aracımız ile şehirde kısa bir panaromik gezi yapacağız. Akşam yemeğiİ sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Bu sabah kahvaltımızı aldıktan sonra havalimanına transfer olacağız. Burada bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından yerel havayolları tarifeli seferi ile Kuzey Kore’nin başkenti Pyongyang şehrine gitmek üzere uçağımıza geçiyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçuşumuzun ardından Kuzey Kore’ye varışımız ve havalimanında karşılanıyoruz.
 
Anavatan Kurtuluş Savaşı Şehitliği- Kore Savaşı'nın ( 1950 / 53 ) 60. yıldönümü vesilesiyle anavatan için hayatlarını feda eden kahramanların anısına inşa edilmiştir. Pyongyang Koryo Hotel'de check-in yapıyoruz 4*, şehir merkezinde yer almaktadır. Akşam Yemeği geceleme otelimize.

Kahvaltı sonrası çevre gezilerimiz başlıyor.
 
Kuzey ve Güney Kore arasında tampon bölge olarak hizmet veren Kore Yarımadası boyunca uzanan bir arazi şeridi olan Askerden Arındırılmış Bölge'ye (DMZ) gidiyoruz; burası gezegenimizdeki en askersizleştirilmiş bölgelerden biridir Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti ile Birleşmiş Milletler Komutanlığı arasında 1953 yılında Ateşkes Görüşmelerinin yapıldığı Panmunjom köyünü ziyaret edeceğiz. Tam olarak Koreler arasındaki sınır çizgisinde bulunan mavi çadır benzeri binayı ziyaret edip, bu binadayken konferans salonunun etrafında dolaşabilir ve Güney Kore'den Kuzey Kore'ye izleyebilirsiniz. Burası KDHC ordusunun fotoğraflarını çekebileceğiniz birkaç yerden biridir. (Izin olursa) Kore'nin 15. yüzyıla kadar başkenti olan Kaesong'a transfer. Kaesong, Kore savaşı sırasında yıkılmadığı için orijinal tarihi yapısını koruyan Kore'deki tek şehirdir. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan 12 tarihi alana ev sahipliği yapmaktadır. Kaesong, Koryo insam'ın (ginseng) evi olarak kabul edilir, Uzak Doğu'daki en iyi insamlardan bazılarını satın alma fırsatını kaçırmayın Janamsan Park'ta yürüyüş- şehre bakan bir tepede yer alan park, eski Kaesong'un güzel manzarasının tadını çıkarmak için harika bir yerdir Tongil restoranda öğle yemeği- "Tongil" Korece'de "Yeniden Birleşme" anlamına gelir, Kaesong'un en ünlü restoranlarından biridir ve krallara layık pirinç kaselerde servis edilen 12 garnitürlü Geleneksel Kraliyet Kore Öğle Yemeğinin tadını çıkaracaksınız. Sonjuk Köprüsü- 1216 yılından kalma küçük bir taş köprü, UNESCO Dünya Mirası Alanı UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Kral Kongmin'in Mezarı'na doğru yola çıkıyoruz, Koryo Hanedanlığı'nın 31. kralı olan Kral Kongmin ve Kraliçesi'nin 14. yüzyıla tarihlenen orijinal anıt mezarıdır. Kuzey Kore'nin başkenti Pyongyang'a geri dönüş Ulusal Yeniden Birleşme için Üç Şart Anıtı- Kore halkının yeniden birleşme arzusunu temsil eden anıt. Akşam Yemeği geceleme otelimize.

Kahvaltı sonrası çevre gezilerimize devam edeceğiz.
 
Kore Film stüdyosu- DPRK'nın Hollywood versiyonu. Lider Kim Il Sung burada olmayı ve film yönetmenlerine yerinde rehberlik etmeyi severdi. Film yapımı için kurulmuş Avrupa, Japon ve Güney Kore köylerini göreceksiniz, Kyongsang Anaokulu- Koreli çocukları görmek ve genç yetenekler tarafından hazırlanan müzik ve dans gösterilerinin tadını çıkarmak için harika bir fırsat Juche Kulesi- 150 m ile dünyanın en yüksek taş anıtıdır. Pyongyang'ın muhteşem manzarasının tadını çıkarmak için asansörle kulenin tepesine çıkın (isteğe bağlı, 5 Euro p/p) Öğle Yemeği Kore İşçi Partisi Anıtı- Juche 84 (1995) yılında açılan anıt, bir işçi, bir çiftçi ve bir entelektüel tarafından ele geçirilen çekiç, orak ve fırçayı tasvir etmektedir. Yuvarlak kemer lider, parti ve halkın tek yürek birlikteliği anlamına gelmektedir. Pyongyang Yabancı Dil Kitap Dükkânı- propaganda posterleri, kitaplar ve diğer hediyelik eşyaları satın alabileceğiniz popüler dükkan Muzaffer Anavatan Kurtuluş Savaşı Müzesi- 2013 yılında lider Kim Jong Un tarafından büyük bir tadilattan sonra açılmıştır. Bu müze Güney ve Kuzey arasındaki Kore Savaşı'nın (1950-53) kökenlerini açıklamaktadır. Burada yabancı bir ülke tarafından ele geçirilen tek ABD gemisi olan casus gemisi USS Pueblo'nun yanı sıra Amerikan silahlarını ve düşürülen uçakları göreceksiniz. Müzede muhteşem sergiler ve mükemmel dioramalar bulunmaktadır. Akşam Yemeği Golden Lane Bowling Merkezi- büyük eğlence merkezi, yerel halkla kaynaşmak ve yerel bowling yeteneklerinin bazı yıldız gösterilerini izlemek ve uzun bir gezi gününden sonra dinlenmek için iyi bir şans. Yan tarafta bir atış poligonu da bulunmaktadır. Geceleme otelimize.

Kahvaltı sonrası çevre gezimize devam ediyoruz.
Kore'nin beş ünlü dağından biri olan Gizemli Koku Dağı Myohyang'a doğru yola çıkıyoruz. Efsaneye göre, Kore halkının atası Kral Tangun'un evi olduğu için kutsal bir yerdir. UNESCO 2009 yılında Myohyang Dağı'nı dünya biyosfer rezervi olarak belirlemiştir.
Uluslararası Dostluk Sergisi- dünyanın en büyük hazine evi. Sergide DPRK liderlerinin yıllar boyunca aldıkları hediyeler yer alıyor. Bir bina Başkan Kim Il Sung'a verilen hediyeleri saklarken, daha küçük bir bina Lider Kim Jong Il'e verilenleri saklıyor. Pohyon tapınağı- Kore'nin beş ünlü Budist tapınağından biri, yaklaşık 1.000 yıl önce inşa edilmiştir. Shangrila Otel'de Öğle Yemeği Manphok vadisi- "Manphok" Korece'de "on bin şelale vadisi" anlamına gelmektedir. Güzel inziva yerlerinin, kayaların, mağaraların, şelalelerin ve köşklerin tadını çıkarın Pyongyang'a geri dönüyoruz. Pyongyang mikro bira fabrikası ve barı- çeşitli yerel bira türlerini ve çok çeşitli uluslararası mutfağı deneyin (masrafları size ait olmak üzere) Duck Barbecue Restaurant'ta veda yemeği, geceleme otelimize.

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından valizlerimizle beraber otelden ayrılıyoruz. Kuzey Kore Treni ile Çin sınırına yolculuk yapacağız. [Kuzey Kore standartlarına bir tren olduğu için şartlar ve beklentinizi düşürmeniz gerekiyor ] Yaklaşık 6 saat sonra Çin sınırında giriş yapacağız ve Dandong kentine ulaşıyoruz. Tarihi Mançurya topraklarına ilk adımızı atmış oluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimize.

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından valizlerimizle beraber otelden ayrılıyoruz. Özel aracımız ile 4 saat yolculuktan sonra   Shenyang şehrine ulaşıyoruz ve hiç vakit kaybetmeden şehir turumuza başlıyoruz. Bu muhteşem şehirde Mançur ve Tibet mimarisiyle inşa edilmiş çok sayıda tarihi binaların yanı sıra eski saraylar, tapınaklar ve anıtlarla dolu kültürel zenginliğiyle ünlü bir Kuzey Çin şehridir. Şehir turumuz esnasında İmparatorluk Sarayı (Mukden Palace), Zhao Anıtı (2. İmparator Hong Taji’nin anıt mezarı), Doğu Kapısı (East Gate) ve Mukden Meydanı başlıca göreceğimiz ziyaret noktalarımız olacak. Turumuzun ardından dinlenmek üzere otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Bu sabah kahvaltımızın ardından yerel rehberimiz ve özel aracımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Bugün Dünyaca ünlü Kızıl Sahil şeridini görmek üzere ilk olarak tren istasyonuna gidiyoruz. Hızlı tren ile Panjin şehrine doğru yolculuğumuz başlıyor. Öğle yemeğimizde Panjin şehrinde bazı yerel yemeklerden tatma imkânı bulacağız. Daha sonra kara yolu ile 1 saat yolculuğumuza devam ediyoruz.  Honghai Beach Scenic Resort  Red Beach'i ve bölgede yaşayan kuşları görerek fotoğraflar çekiyoruz.  18 kilometre uzunluğundaki Kırmızı Plaj, "Çin'in en görkemli eğlence koridoru" "dünyanın kırmızı sahil şeridi" olarakta bilinir. Ve "Çin'in en romantik rekreasyon sahil şeridi”. Honghai Beach Scenic Resort'ta 2-3 saat geçireceğiz. Daha sonra tekrar Shenyang şehrine dönmek üzere istasyona geri dönüyoruz. Otelimize varış ve geceleme otelimizde.

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Mançurya bölgesinin başka bir önemli kenti olan Harbin’e gitmek üzere çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık olarak 6 saat sürecek. Yol güzergahımız üzerinde Changchun şehrini de ziyaret edeceğiz. Bu şehre varışımızda ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından ise şehri tanımak üzere turumuza başlıyoruz. Turumuzda Dünya Heykel Parkını ziyaret edeceğiz. Burada Batı ve Doğu sanatlarının karışımı birçok heykeli göreceğiz. Dünyanın her yerinden yılda çok sayıda turistin ziyaret ettiği A class bir theme parktır burası. Turumuzun devamında Kültür meydanı ve Kukla imparatorun sarayını da gördükten sonra yolculuğumuza devam ediyoruz. Akşam saatlerinde Harbin’e varışımızla birlikte konaklayacağımız otelimize giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Geceleme otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından vakit kaybetmeden bu şehri tanımaya başlıyoruz. Bugün dopdolu bir gün bizleri bekliyor. Rusya sınırına en yakın büyük şehirlerden biri olan Harbin 19 yy. da gelişmiş bir şehirdir. Trans-Sibirya treni rayları yapıldıktan sonra ticarette ve teknolojide de gelişimini sürdürmüştür. Dolayısıyla Sovyet mimarisinin sıklıkla görüldüğü binalarıyla ve kent merkeziyle görülmeye değer bir şehir olduğu da aşikardır. Azize Sofya Catedrali, Ortadoks kilisesi ve tarih müzesi ile kent merkezini ziyaret ettikten sonra Sibirya Kaplanlarını görmek üzere milli park ziyaretimizi yapacağımız bölgeye kara yoluyla devam edeceğiz. Muhteşem doğada yaşayan Sibirya kaplanlarını çok yakından görebileceğimiz harika bir gün bizleri bekliyor. Turumuz henüz bitmedi. Günü bitirmeden önce son ziyaret noktamız olarak Güneş adası parkına gideceğiz. Burada farklı boyutlarda ve kardan yapılmış çok değişik figürlerde heykelleri göreceğiz. Yorgun bir günün ardından tekrar otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Bugün turumuzun sona günü başlıyoruz. Dönüş için hazırlıklar yapıyoruz. Akşam saatlerine kadar serbest saatlerimiz olacak. Daha sonra havalimanına geçiyoruz ve ara uçuş yapacağız. Pekin havalimanına geç saatlerde ulaşıyoruz. Şimdi Qatar Havayolları İstanbul dönüşü için check in işlemlerimizi yapacağız. Uçuşumuzu gece yarsından sonra 01:45 de.

Qatar Hava Yolları 01:45 tarifeli seferi ile Doha aktarmalı olarak İstanbul uçuşumuzu yapacağız. Varış 11:55

Tur Kalkış Noktaları
Önemli Açıklamalar
► Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
 
 
► Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
 
 
► Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 
 
► Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
 
 
► Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 
 
► Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Minimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 
 
► Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir. Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.) 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.
 
 
► 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
 
 
► Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.
 
 
► Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.
 
 
► Bağzı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 
 
► Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
 
 
► Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
 
 
► 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 
 
► Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
 
 
► Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
 
 
► Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
 
 
► Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 
 
► T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
 
 
► Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 
Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
 
 
► Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 
Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
 
 
► T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
 
Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Yurtdisitatilim.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
 
 
Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.
 
 
Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.