Lapland Sömestir Turu
Rovaniemi
Tur Kodu: 693
Yurt Dışı Tur
3 Gece, 4 Gün
Türk Hava Yolları İle
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
Bilgi Alınız
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
Fiyata Dahil Hizmetler

►Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile IST-RVN-IST gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
►Havalimanı vergileri
►Belirtilen veya benzeri otelde 3 gece konaklama
►Programda belirtilen sabah kahvaltıları
►Otel ve turist şehir vergileri
►Noel Baba Köyü Turu (40 EUR değerinde)
►Ren Geyiği Çiftliği ve Husky Safari Turu (250 EUR değerinde)
►Kar Safarisi (Snowmobile) Turu (200 EUR değerinde)
►Tur boyunca termal kıyafet kullanımı
►Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
►Türkçe rehberlik hizmeti
►Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen sigortadır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

►Yurt dışı çıkış harcı (150 TL)
►Schengen vize bedeli (165 EUR)
►Dahil olduğu belirtilmeyen tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
►Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler
►Ekstra turlar
►Kişisel harcamalar
►Seyahat sağlık sigortası
►Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler
►Bahşişler (kişi başı günlük 2 EUR

 

Lapland Sömestr Turu

ROVAINEMI MERKEZDE KONAKLAMA

TÜM TURLAR VE TUR BOYUNCA TERMAL KIYAFETLER DAHİL

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 07.00’ta buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1749 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.55’te Rovaniemi’ya uçuş. Yerel saat ile 13.30’ta Rovaniemi’ya iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile Santa Claus Village’a doğru yola çıkacağız. Kısa bir yolculuğun ardından Noel Baba’nın Köyü olarak tanınan Santa Claus Village’da sevdiklerinize Santa Claus Office’ten kartpostal gönderebilir, masal diyarını andıran büyüleyici atmosferinde keyifli anlar geçirebileceksiniz. Santa Claus Village ziyaretimiz esnasında Kuzey Kutup çizgisini de ziyaret etmiş olacağız. Turumuz sonrasında otelimize doğru yola çıkacağız. Varışımızı takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Rovaneimi’deki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Ren Geyiği Çiftliği ve Husky Safari Turu için otelden hareket. Turumuza Ren Geyiği çiftliği ile başlayacağız. Burada kısa bir Ren Geyiği kızak sürüş deneyimi yaşayacak ve “Ren Geyiği Sürüş Sertifikası” alacağız. Ardından yanan ateş etrafında geleneksel Laponya çadırı içinde keyifli dakikalar geçireceğiz. Turumuzun devamında Husky çiftliğine transfer. Soğuk mevsimin bu sevimli hayvanlarıyla zaman geçirecek, kendi takımımızdaki Husky köpeklerinin nasıl yönlendirileceğini öğreneceğiz. Daha sonra 3km boyunca Husky kızağı sürüşünün tadını çıkarıyoruz. Öğle yemeğini alacağımız restoranımızdan sonra otelimize dönüş. Akşam, dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Kuzey Işıkları Avı Turuna katılabilirler. Gecelememiz Rovaneimi’deki otelimizde.

Kuzey Işıkları Avı Turu | 50 EUR Yetişkin - 25 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)

Şansımız yaver giderse bu büyüleyici doğa olayına tanıklık edebileceğiz...

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Kar Safarisi Turu için otelden hareket. Kar safarisi turumuzda, ilk önce Lapland’e özel kar motorları (snowmobile) ile donmuş Baltık Denizi’nin üzerinde yaklaşık 1 saat süren sürüş deneyimi yaşayacağız. Ardından bölgenin ormanlık alanlarının içine kurulmuş vahşi yaşam parkı Ranua Hayvanat Bahçesine gidiyoruz. Bölgede yaşayan kutup ayıları, kutup tilkileri, vaşaklar, kar baykuşu ve daha pek çok yırtıcı özel hayvanı görebileceğiz. Sonrasında benzerine masallarda rastladığımız içerisinde buzdan heykeller, buzdan yapılan kaydırak, buzdan restoran bulunan Snowexperince 365’i gezeceğiz. Dilerseniz buzdan masalarda oturup, içeceklerinizi yudumlayabilirsiniz. Turumuzun sonrasında otelimize dönüş. Gecelememiz Rovaniemi’deki otelimizd

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, cam igloolar ve buz otelin olduğu kompleksi ziyaret etmek üzere otelden hareket. Turumuzda buzdan heykeller, buzdan barlar ve hatta buzdan yapılmış saunayı görme şansına sahip olacağız. Turumuzun ardından havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1750 sefer sayılı uçuşu ile saat 15.25’te İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 21.10’ta İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

Tur Kalkış Noktaları
  • 09:55 İstanbul Havalimanı - Rovaniemi Havalimanı (TK1749)
  • 15:25 Rovaniemi Havalimanı - İstanbul Havalimanı (TK1750)
Genel Bilgilendirme

Pandemi sürecinde ziyaret edilecek ülkelerin, giriş protokol için istenen belge, pcr test ve ücretlerinden, ülke giriş–çıkış prosedürlerinden, ülkelerin aşı şartlarından, ziyaret edilecek ülke–bölge tasarrufunda olması dolayısıyla, Yurtdışıtatilim'nin sorumluluğu bulunmamaktadır.

“Bu turumuz da vize hizmeti verememekteyiz, geçerli vizesi olan veya yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz için satışı yapılmaktadır. Vize işlemlerini kendisi yapmak isteyen misafirlerimiz için turun konakladığı programa göre evrak verilecektir.”

Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin aktarılması gerekmektedir.
Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekir. Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiyedir.
Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Mimimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir. Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlı olmaktadır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market, Alışveriş merkezi Vb.) 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçük olabilir.
2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak verilmektedir. Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasında olmaktadır. Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmakta olup, birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılması mümkün değildir. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması kesinlikle zorunludur. Turlar farklı acente turları ile birleştirilebilir. Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik yapılabilir. Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabidir.

Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilememktedir. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir. T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise, pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcularımıza aittir.

Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşlara alınmayabilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcularımıza aittir.
Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekir.

T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekir.
Turun iptali durumunda vize ücreti iade yapılmaz. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan yurtdisitatilim.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü'ne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.