Mega Fas İkonları Turu
Kazablanka, Marakeş, Meknes, Şafşavan, Tanca
Tur Kodu: 1076
Yurt Dışı Tur
7 Gece, 9 Gün
Pegasus Hava Yolları İle
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
599.00 EUR
den itibaren
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
3* ve 4* Otel Konaklamalı
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
599,00 EUR
(20484.96 TL)
599,00 EUR
(20484.96 TL)
809,00 EUR
(27666.67 TL)
75,00 EUR
(2564.90 TL)
579,00 EUR
(19800.99 TL)
579,00 EUR
(19800.99 TL)
Son Odalar
Fiyata Dahil Hizmetler

► Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli
► 3 Sup. ve 4* otellerde toplam 7 gece konaklamalar ve sabah kahvaltıları
► Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer
► Kazablanka, Meknes, Şafşavan, Tanca ve Cebelitarık Boğazı (Cap Spartel) panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri
► Türkçe ve Lokal rehberlik hizmetleri
► TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası
► Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile S. Gökçen HL – Casablanca HL – S. Gökçen HL parkurunda uçak bileti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

► Yurt dışı çıkış harcı bedeli
► Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
► Programda belirtilen/belirtilmeyen isteğe bağlı ekstra tur ve geziler
► Uçak içi ikramlar
► Zorunlu Lokal Rehberlik (Kişi başı 10 Euro)
► İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)
► İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (20 Euro)
► Kazablanka Hasan II. Camii giriş ücreti (12 Euro / namaz saatlerinde ücretsizdir)
► Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve 7 gece toplam 25 Euro tutarında ücretlerdir)

ÇÖL SAFARİ DAHİL MEGA FAS TURU

 

PEGASUS HAVAYOLLARI İLE 7 GECE

 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Teminali’nde uçuştan 3 saat öncesinden itibaren gerçekleştireceğiniz bilet, check-in, bagaj teslim ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları‘nın PC651 sefer sayılı uçuşu ile 20.40‘da Kazablanka‘ya uçuyoruz.

 

Yerel saat ile 00.05‘de Kazablanka Havalimanı’na varışımız ardından Kazablanka bölgesindeki otelimize transfer. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman. Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından Kazablanka şehir turumuzu düzenlemek üzere hareket ediyoruz. Günümüzde başkent olmasa da Fas’ın nüfus bakımından en kalabalık şehri olan Kazablanka aynı zamanda ekonominin merkezi konumundadır. Bugün Dünya’nın en büyük suni limanlarından birine sahip olan, 12. yüzyılda ise Berberilerin Anfa isimli küçük bir köyü olan Kazablanka, 15. yüzyılda Portekizlilerin yerleşim yeri haline gelmiş ve Portekizce “Beyaz Saray” anlamına gelen “Casa Blanca” adını almıştır. 1755 yılındaki büyük depremden sonra boşaltılan kent, 18. yüzyılda Sultan Sidi Muhammad Ibn. Abdallah tarafından tekrar kurulmuş, 1907 yılında Fransızların işgaline uğramış, 1956 yılında ise bağımsızlığını geri kazanmıştır. Birçok medeniyeti ağırlamış olan ve bu yönü ile çok zengin bir mimariye sahip Kazablanka’da gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuz esnasında, 100.000 kişilik kapasitesiyle Dünya‘nın en büyük camileri arasında yer alan II. Hassan Camii (giriş ücreti 12 euro/namaz saatleri ücretsizdir), Eski Şehir (Medina), Birleşmiş Milletler Meydanı, 1942 yapımı olan ‘’ The Casablanca’’ Hollywood filminin çekildiği Rick’s Cafe, V. Muhammed Meydanı ve Atlas Okyanusu’nu fotoğraflama imkanı bulacağımız Corniche başlıca görülecek yerler arasındadır. Kazablanka turu sonrasında Marakeş ‘e bölgesindeki otelimize transfer, odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman. Rehberimizin belirteceği saatte özel araçlarımızla Günbatımı Çöl Safari Turu programımızı gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Günbatımının sunduğu eşsiz manzaranın ve soft ikramlarımızın eşliğinde Marakeş çöllerinin tadını çıkartacağımız bu turumuzda arzu eden misafirlerimiz develer ile safari deneyimi yaşayabilirler. Tur sonrası Marakeş bölgesindeki otelimize dönüyoruz ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Akşam yemeği ardından sunulacak serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Marakeş Gece Turu (35 Euro) programımıza katılabilirler. Marakeş ‘in gece ışık gösterileri ve süslemeleri ile adeta büyüleyici hal alan güzelliğini izleyip fotoğraflayabileceğimiz gezimizde, akşam bir başka güzelliği ve farklı konsepti ile Jeema El Fnaa meydanının keyfini çıkarıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman sunuyoruz. Arzu eden misafirleriniz, ekstra düzenlenecek olan Marakeş Şaheserleri Turu (75 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda 12.YY’dan kalma şehir surları, Kral Sarayı, gündüz show ve gösterileri ile Jeema El Fnaa Meydanı, Marakeş, Medina ve Bab-Agnaou Kapısı, Koutoubia Minaresi görülecek yerler arasında olup, devamında Marakeş Şaheserleri olarak bilinen ve Unesco Kültür Mirasları Listesi ‘nde bulunan; Bahia Sarayı, Yves Saint Laurent Majorelle Bahçeleri’ni (giriş ücretleri tur ücretine dahildir) ziyaret edeceğiz. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam saatlerinde arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Akşam Yemeği ve Chez Ali Fantasia Show (55 Euro) programımızı düzenliyoruz. Otelde alacağımız akşam yemeğinin ardından, Marakeş gece hayatının vazgeçilmezi 1001 gece masallarını andıran, Fas’ın çeşitli bölgelerine ait folklorik dansları, at üzerindeki akrobasi hareketlerini, ortantal dansları ve yine at üzerinde oynanan Fantasia gösterisini izleyebileceğimiz Chez Ali Fantasia Show ‘a katılarak tur bitimi otelimize dönüyoruz.

 

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman sunuyoruz. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Öğle Yemekli Agadir Turu (75 Euro) programımıza katılabilirler. Atlas Okyanusu kıyısında ve Atlas Dağları’nın eteklerinde kurulmuş olan, yılın her dönemi ılıman bir iklime sahip, Fas’ın Monte Carlo’ su olarak bilinen, hem ticari hem de turistik önem taşıyan Agadir şehrinde gerçekleştireceğimiz turumuzda, Souk el had (lokal çarşı), Medina, La Corniche panoramik olarak görüldükten sonra lokal restoranda öğle yemeğimizi alarak yat limanında serbest zaman vereceğiz. Bu serbest süresince, hava durumuna bağlı olarak deniz, kum ve güneşin ya da alışverişin tadını çıkartabileceğimiz Tur bitiminde Marakeş bölgesindeki otelimize dönüyoruz. Sunulacak tam gün serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz ise, ekstra düzenlenecek olan Atlas Dağları’ndan Sahra Çölü ‘ne Antik Fas Turu (1 gece akşam yemeği dahil konaklamalı): Ait Benhaddou & Sahra Çölü Konaklaması & Quarzazate (Film Stüdyoları) (95 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda ilk olarak Atlas Dağları’na hareket edeceğiz. Yolculuğumuz esnasında birbirinden güzel doğa ve renklerinin fotoğrafları çekme fırsatı bulacak, 2261 mt yükseklikteki Sahra geçidini geçerek Sahra Çölü’nün etkisini hissetmeye başlayacağız. Turumuzun devamında eski kervan güzergahı üzerinde yer alan, Arabistanlı Lawrence, Gladyatör ve Indiana Jones, Akrep Kral, Alexander; Mumya gibi ünlü filmlerin çekildiği, benzersiz mimarisi ile birçok turisti ağırlayan antik Ait Benhaddou kasabasına hareket ediyoruz. Kasabadaki mimari eserlerin yapımında çakıllı toprak, ahşap ve kil kullanılmıştır. Bölgeye ait camiler, kervansaraylar ve tarih boyunca kasabanın savunmasında önemli rol oynamış kaleyi göreceğiz. Turumuzun devamında Sahra’nın başlangıcı olan Zagora ‘ya ulaşıyoruz. Akşam yemeğimizi alacağımız ve otel konaklamamızı gerçekleştireceğimiz Zagora’da sabah erken saatlerde develer eşliğinde çöl safari programımızı düzenliyor ve eşsiz gündoğumuzu yakalıyoruz. Turumuzun son durağında ise, Atlas Dağları‘nın güneyinde yer alan bir diğer tarihsel kasaba Ouarzazate‘a (Varzazat) hareket ediyoruz. “Çölün Kapısı” lakabı ile anılan ve Fas Sahrası‘nın en büyük kenti olan Quarzazate ‘da birçok ikonik filme imza atmış Atlas Film Stüdyoları’nı ve film müzelerini ziyaret edeceğiz (giriş bedeli tur ücretine dahildir) ve sunulacak serbest zaman ardından turumuzu tamamlayacağız. Tur sonrasında (turumuzun 5. Günü) Marakeş yolu üzerinden Kazablanka’ya devam ediyoruz.

 

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından serbest zaman sunuyoruz. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Öğle Yemekli Essaouira Turu (85 Euro) programımıza katılabilirler. Atlas Okyanusu‘nun kıyısında kurulmuş olan, deniz mahsulleri mutfağı ile ünlü, eski adıyla Mogador şehri Essaouira tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Game Of Thrones dizisinin bazı sahneleri çekilen ve 2001 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi‘ne alınan bu kasaba, aynı zamanda Afrika ile Avrupa arasındaki deniz ticaretine can veren önemli limanlar arasındadır. Tarih boyunca Portekiz ve İspanyol kültürü etkisinde kalan, incecik kumların denize karıştığı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bu kasaba otantik havası ile turistlerin ilgilerinin odak merkezi ve Faslılar için de cazip bir sayfiye yeri olmuş durumdadır. Essaouira‘da gerçekleştireceğimiz gezimizde, daracık labirent sokaklarda eski şehri keşfedecek, bu bölgeye ait hediyelik eşyalar satın alma fırsatı bulacağız. Madina (eski şehir, Pazar yeri, Suvayr Surları ve balıkçı limanını panoramik olarak göreceğimiz Essaouira şehir turu ve lokal restoranda alacağımız öğle yemeği ardından alışveriş ve çevre gezisi için serbest zaman sunuyoruz. Tur bitimi Marakeş yolu üzerinden Kazablanka bölgesi otelimize varıyoruz. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından Fas‘ın en eski yerleşim yeri olan, 16. YY sonlarından 17. YY ortalarına kadar Fas‘a başkentlik yapan Meknes ‘deki panoramik şehir turumuzu düzenlemek üzere hareket ediyoruz. Başkent olduğu dönemde altın çağını yaşayan, Mağribi-Arap tarzında inşaa edilen Meknes, camiler, hamamlar, saraylar, hanlar ve bölgede yaşamış uygarlıkların kültürlerine ait anıt eserlere ev sahipliği yapmasının yanı sıra 1996 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak tescillenen Meknes’te gerçekleştireceğimiz panoramik şehir gezimizin ardından serbest zaman sunuyoruz. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Fes Turu (55 Euro) programımıza katılabilirler. Fas’ın en büyük 3. şehri, kültür ve tarih zenginliği açısından ise en önemli kenti olan Fes ‘e varışımızla birlikte şehir gezimizi düzenliyoruz. Eski şehir kısmında, araç girişinin yasak olduğu 9000 civarında dar sokağa sahip olan özelliği ile 1981 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi‘ne girerek koruma altına alınan Fes, 9. yüzyıldan kalma Dünya’nın ilk üniversitesinin bulunduğu ve Dünya üzerinde var olan en iyi korunan Orta Çağ şehirlerinden biridir. Devasa savunma duvarlarıyla çevrili, zaman tünelinde geri gittiğiniz hissine kapılacağınız, bakır ve deri işlemeciliğinin en güzel örneklerinin yanı sıra, baharatları ile de ünlü olan Fes şehrinde gerçekleştireceğimiz panoramik şehir gezisi esnasında Kral Kapısı (Musevi Mahallesi), Fatima tarafından 857 yılında yaptırılan, Fas'ın ikinci büyük camisi ve Batı'nın ilk üniversitesi ve dünyanın en önemli öğrenim merkezine ev sahipliği yapan Karaouin Cami ve Medresesi (giriş ücreti tur bedeline dahildir), Molla İdris Türbesi, Attarin Medresesi, Kraliyet Sarayı kapısı, eski şehir bölgesi ve yöreye ait hediyelik eşyalar ve baharatlar alabileceğimiz Bakır ve Zanaatkarlar Çarşısı görülecek yerler arasındadır. Fes turu bitiminde Meknes bölgesindeki otelimize transfer. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından evlerde, sokaklarda, merdivenlerde, duvarlar ve direklerde hemen hemen şehrin her yerinde mavi renginin ve tonlarının hâkim olması sebebiyle “Mavi Elbiseli Şehir” olarak anılan, dar sokakları ve otantik evleri ile büyüleyen, masalsı güzelliği ile gelen turistleri etkisi altına alan ve fotoğraf severlerin kesinlikle hayran kaldığı Şafşavan ‘a hareket ediyoruz. Maviliğin başımızı döndüreceği ve yürürken zaman zaman kendimizi bir akvaryumun içinde hissedeceğimiz Şafşavan’ın dar sokak ve caddelerinde gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuz esnasında Uta-El Hamam Meydanı, 15. YY ‘da inşa edilen Şafşavan Büyük Camii, Medina (Eski Şehir), İspanyollar tarafından inşa edilen Jemaa Bouzafar Camii ve Fransız mimari örneklerini bulabileceğimiz V. Muhammed Meydanı başlıca görülecek yerler arasındadır. Şafşavan’da gerçekleştireceğimiz şehir turu ve serbest zamana sonrasında Tanca bölgesindeki otelimize transfer. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman.

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından panoramik Tanca şehir turumuzu düzenliyoruz. Fas ‘ın en büyük üçüncü şehri olan Tanca aynı zamanda Fas’ın Avrupa Kıtası ‘na en yakın şehridir ve Avrupa ile Afrika arasında stratejik bir geçiş konumundadır ve Fas’ın Endülüs’e açılan kapısı olarak nitelendirilir. Deniz kenarında ve tepeler üzerine kurulmuş bir şehir olan Tanca, konumu sebebi ile tarih boyunca birden fazla medeniyete ev sahipliği yapmış ve birçok ülkenin yönetimi altında kalmıştır. Bu sebeple mimari ve sanatsal açıdan farklı kültürlerin izine rastlamak mümkündür. Tanca ‘da Corniche yolu üzerinden gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu sonrasında Spartel Burnu’na (Cap Spartel) hareket ediyoruz. Cebelitarık Boğazı ‘nın başlangıç noktasında ve Fas ‘ın en kuzey noktasında konumlanan, stratejik konumu sebebiyle tarih boyunca birçok kara ve deniz savaşına ev sahipliği yapan, aynı anda hem Akdeniz’i hem Atlas Okyanusu‘nu, hem Avrupa hem de Afrika kıtalarını görebileceğimiz Spartel Burnu (Cap Spartel) ziyaretimiz ardından İstanbul’a dönüş uçuşumuz için Kazablanka Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Rabat Şaheserleri ve Medina Gece Pazarları Turu (65 Euro) programımıza katılabilirler. Kuzeybatı Fas'ın Atlantik kıyısında, Bouregreg Nehri kıyısında yer alan Rabat, Arap-Müslüman geçmişi & kendine özgü Kolonyal mimarisi ile zengin bir tarihsel geçmişe sahiptir. 1912'den 1930'lara kadar Fransız himayesi altında tasarlanan ve inşa edilen, kraliyet ve idari alanlar, konut ve ticari gelişmeler ve botanik ve zevk bahçeleri (Jardins d’Essais) dahil olmak üzere batı modernliğine geçişi de yansıtan yeni şehri içerir. Limanı geleneksel balıkçı tekneleriyle dolu Rabat’ın Bouregreg nehrinin karşı kıyısında, Robinson Crusoe'nun Brezilya'ya son kaçışından önce köleleştirildiği Rabat'ın ikiz kasabası Sale bulunmaktadır. Rabat‘ın Palmiye ağaçları ile çevrili, 12. Yüzyıla dayanan anıtlar ve heykellerle dolu caddelerinde panoramik gezi düzenliyor ve serbest zaman sunuyoruz. Gezimize ilk olarak Muhammed V Mozalesi (dileyen misafirlerimiz serbest zaman dahilinde müsaitliğe bağlı olarak ücretsiz olarak ziyaret edebilirler) ve kurucusu 1199'da öldüğünde yarım kalan büyük minaresiyle Orta Çağ Mağribi dünyasının bir harikası, o zamanlar dünyanın en yüksek binası olmak üzere inşaa edilen Hasan Kulesi, Kraliyet sarayı panoramik olarak görülecektir. Okyanus kenarında ve kale içinde bulunan Kasbah Udayas lokal mahallesinde sunulacak serbest zaman sonrasında eski kent merkezi Medina ‘nın ana caddesi Rue Souika ‘da kurulan ve çeşitli süs eşyalarının, şalların, kıyafetlerin satıldığı rengarenk tezgâhları ziyaret ederek hem alışveriş hem de pazarlık keyfini yaşayabileceğimiz, yerel sokak lezzetlerinin tadına bakabileceğimiz gece pazarları turumuzu düzenliyoruz. Tur bitimi Kazablanka Havalimanı ‘na doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz.

 

Bagaj teslim, check-in ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının PC652 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile 01.10‘da İstanbul‘a uçuyoruz. TSİ 07.55‘de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı‘na varış ve turumuzun sonu.

 

%50 İndirimli YARIM PANSİYON Avantajlı Ekstra Tur Paketi: 390 Euro yerine 195 Euro! 
Akşam Yemekli Agadir Gece Turu (55 Euro) 
Akşam Yemekli Marakeş Gece Turu (60 Euro) 
3 Akşam yemeği ve 2 Öğle yemeği (95 Euro) 
Marakeş ve Şaheserleri Turu (85 Euro) 
Marakeş Lokal Mahalleler ve Alışveriş Turu (40 Euro) 
Rabat Turu (55 Euro) 
Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş ücretsiz olup, 03-12 yaş 45 Euro indirimlidir 
 
*** İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, müsaitlik alınması gerekmektedir. 
 
***Bağlantılarımız 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir. 

 

Tur Kalkış Noktaları
  • 20:40 Pegasus Havayolları | Sabiha Gökçen (PC651) | İstanbul - Kazablanka
  • 01:10 Pegasus Havayolları | Sabiha Gökçen (PC652) | Kazablanka - İstanbul
Önemli Açıklamalar

► Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

► Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

► Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

► Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.

► Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

► Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Minimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

► Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir. Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.) 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.

► 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.

► Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.

► Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.

► Bağzı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

► Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

► Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.

► 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

► Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

► Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.

► Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

► Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.

► T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.

► Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.

► Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.

► T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Yurtdisitatilim.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.

Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.

 

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.