Meksika & Guatemala & El Salvador & Honduras Turu
Mexico City, Teotihuacan, Guatemala, Antiga, Panajachel, Chichicastenango, Guatemala City, Copan, İzabal, Rio Dulce, Tikal, Flores, Cancun, Chichen İtza
Tur Kodu: 1336
Yurt Dışı Tur
11 Gece, 12 Gün
Türk Hava Yolları İle
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
4290.00 USD
den itibaren
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
3* Otel Konaklamalı
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
4290,00 USD
(142459.32 TL)
4290,00 USD
(142459.32 TL)
4840,00 USD
(160723.33 TL)
1287,00 USD
(42737.80 TL)
3646,00 USD
(121073.82 TL)
3646,00 USD
(121073.82 TL)
Son Odalar
3* Otel Konaklamalı
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
4290,00 USD
(142459.32 TL)
4290,00 USD
(142459.32 TL)
4840,00 USD
(160723.33 TL)
1287,00 USD
(42737.80 TL)
3646,00 USD
(121073.82 TL)
3646,00 USD
(121073.82 TL)
Son Odalar
Fiyata Dahil Hizmetler
Flores / Gua / Cancun ara uçak bileti
► Tur programında belirtilen tüm turlar, geziler ve havalimanı transferleri
► Tur programında belirtilen yerlerde müze, park ve ören yeri giriş ücretleri Mexico
► City’de Teotihuacan Piramitleri Turu
► Chichen Itza Antik Kenti ve Piramitleri Turu
► Flores’te Peten gölü turu ve Tikal Antik Kent ziyareti Izabal gölünde tekne turu
► Copan Park Milli Parkı Turu
► Antigua Şehir Turu
► Programda belirtilen yerlerde alınacak 2 öğle yemeği ve 4 akşam yemeği
► Türkçe Rehberlik Hizmeti
► Mexico City’de 2 gece , Antigua’da 1 gece, Panajachel’de 1 gece, Guatemala City 1 gece, Copan’da 1 gece, Rio Dulce’de 1 gece, Flores’te 1 gece, Cancun’da 2 gece olmak üzere toplam 10 gece 3 ve 4 yıldızlı butik otellerde oda & kahvaltı konaklama
► Istanbul / Mexico City – Cancun / Istanbul arasında Türk Havayolları ile yapılacak olan ekonomi sınıfı yolculukların uçak biletleri, uçuş vergileri ve bagaj taşıma hakkı
► Mexico City / Guatemala City arası yerel havayolları ile yapılacak olan ekonomi sınıfı uçuşların biletleri, vergileri ve bagaj taşıma hakkı
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
► Kişisel harcamalar
► Yurt dışı çıkış harcı 150 TL
► Programda belirtilmeyen yerlerde öğle ve akşam yemekleri
► Dahil edilen yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler
► Tüm Yabancı Bölgesel yerel servis personelleri tipleri kişi başı tavsiye edilen min. Tutar 120 USD (yabancı yerel rehberler, şoförler, garsonlar ve diğer servis sağlayan çalışanlar için havalimanında toplanır ve sizler adına takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir.)
► Meksika Vizesi Şahsi Başvuru ile İstanbul veya Ankara büyükelçiliklerinden temin edilir! Bordo (Normal) pasaport hamilleri bu vizeden muaftır.

Meksika & Guatemala & El Salvador & Honduras Turu

 

10 Gece Otel Konaklamalı

 

Türk Hava Yolları İle

 

Tur hareket tarihinde, Uçuş saat gece yarısını geçe 02:15 olduğu için, tarih olarak dikkat ediniz] İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali THY kontuarlarında saat 23:00 ‘de buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra TÜRK HAVA YOLLARI uçuşu ile MEXICO CITY yolculuğumuza başlıyoruz. Geceleme uçakta olacaktır.

 

Yerel saat ile 07:20’de MEXICO CITY varışımızın ardından havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile buluşuyor ve konaklayacağımız otelimize transfer oluyoruz. Daha sonra şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzun başlaması. Ciudad de México, Meksika´nın başkenti ve en büyük şehri. Anâhuac´ın yüksek platolarından birinde, 2.250 m yükseltide bulunan federal yönetim bölümünün merkezi. Aztekler döneminde “Ulu Tenochtitlan”; İspanyol sömürgesi döneminde “saygıdeğer ve asil emperyal şehir”; gösterişli evler ve yapılarının bolluğu ile “Saraylar şehri” gibi değişik isimlere layık görülen Meksiko City günümüzde 20 milyona dayanmış nüfusu ile adeta baş döndürücü bir metropol ünvanına kavuşmuş. Sabah, Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezinin turu: Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı ardından, Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni müzesini ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır. Öğleden sonra bir başka bölgeye gideceğiz. Şehir merkezine yaklaşık 45 dakika mesafede yer alan Meksika’nu-ın Venediği olarak adlandırılan kanallar diyarı ‘’Xochimilco ‘’ ya gideceğiz. Çok farklı renklerde dizayn edilmiş teknlerle gezintiye çıkıyoruz, hemen yanı başımızda yine Meksika müzisyenleri bizleri yalnız bırakmıyor. Keyifli bir günün sonunda otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Bu sabah kahvaltı sonrasında son bir ziyaretimiz olacak. Meksiko City’den iki saat mesafede bulunan Teotihuacan’a hareket. Burada volkanik kökenli bir cam türü olan obsidyen taşı atölyesi ve galerisini ziyaret. Ardından, Meksika’nın başta gelen içkileri olan Tequila ve Pulque degüstasyonu. Meksika’nın ulusal içkisi sayılan Tequila, bir kaktüs türü olan “agave”nin öz suyunun önce mayalandırılıp sonra iki kez damıtılması ile üretilmektedir.

Pulque ise oldukça geleneksel bir içki. Biraya benzeyen pulque, agave meyvesinin fermente edilmesiyle elde edilmektedir. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi, Ölüler Yolu; büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı; Kelebekler Sarayı´nı görebilirsiniz. Öğleden sonra şehir merkezine dönüyoruz, serbest saatlerimiz olacak. Geceleme otelimizde.

Bu sabah çok erken saatlerde uçuşumuz var. Havalimanına geçiyoruz. Sabah yerel havayolları ile San Salvador uçuşumuzu yapacağız. Varışı takiben karşılanma ve otelimize transferimiz yapılacak. Kahvaltı servisi bu otelde alınacaktır. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı otele bırakarak. Şehir Turu yapacağız. Ruinas de San Andrés ve şehir turu San Salvador otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, Şehir merkezinde Metropolitan Kathedrali, Hükümet sarayı, National Theathre göreceğimiz yerler arasında ve yine meşhur Monsenor Romero’nun öldürüldüğü Divina Providencia Chapelini göreceğiz daha sonra yine özel aracımız ile Ruinas de San Andrés yöresi ziyaret edilecek. Günümüzü burada tamamladıktan sonra akşam saatlerinde yeniden otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 

Bugün otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezilerimize devam edeceğiz. Şehir merkezine 2 saat mesafede olan Costa Del Sol isimli sahil şeridine geçeceğiz. Burası başkente en yakın deniz kıyısı yöresidir. Özel bir turistik tesiste yerimizi alıyoruz. Bu güzel deniz kıyısı tesisinde hem dinleneceğiz hem de öğle yemeği servisi alacağız. Costa Del Sol plajları denize girmek için çok ideal bir yerdir. Günün sonunda San Salvador havalimanına geçiyoruz. Akşam saatlerinde uçuşumuz olacak. Guatemala‘ya geçiyoruz. akşam geç saatlerde varışımızı takiben, Guatemala City ‘de geceleme için otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza kara yolu ile devam edeceğiz. Antigua Guatemala isimli tarihi kente doğru yolculuğumuz başlıyor; UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan 1500 metre yükseklikteki kolonyal şehir Antigua varışı takiben otelimize yerleşiyoruz. Guatemala, dünyanın en kaliteli Arabica cinsi kahve üreticileri arasında yer almakta. Antigua çevresinde, kahvenin tüm sırlarını öğrenebileceğiniz bir kahve plantasyonu ziyareti eger zamanımız el verirse yapma ihtimalimiz olabilir; Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, ilk gezimiz tarihi Antigua sokaklarında bir yürüyüş turu yapmak olacak; bu turumuz yaklaşık 3 sürecek; bu esnada kentin tarihi ara sokaklarında, meydanında; geçmişi ile ilgili bilgileri yerel rehberimizden alacağız; güzel fotoğraflar çekeceğiz. Turumuzun sonunda yeniden aracımıza binerek 2 saatlik bir kara yolculuğu yapacağız; geçeceğimiz güzergâh, manzaralar la dolu. Fırsat olursa mola verip; fotoğraf çekme imkânımız olabilecek Öğleden sonra yine tarihi bir küçük kasaba olan ve Atitlan Gölü kıyılarına yakın; Panajachel kasabasına varıp, buradaki otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde olacak.

 

Otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben; Guatemala City havalimanına doğru yola çıkacağız. Uçuş saatimize göre hareket edeceğiz. Gua havalimanına varışımızı ve check in işlemlerimizi takiben Honduras San Pedro Sula kentine uçuşumuzu yapacağız. Varışta karşılanma ve otelimize transferimiz yapılıyor. Konaklamak için Omao sahil bölgesine geçiyoruz.

 

Sabah erken saatlerde 07:00 de otelimizden çıkıyoruz. Bugün bir ziyaretimiz olacak. Omoa Kalesi Fortaleza de San Fernando, Honduras, Omoa'da sömürge döneminden kalma bir İspanyol kalesidir. 1756 ve 1775 yılları arasında inşa edilen kale, 1821'de Honduras hükümeti tarafından ele geçirilmeden önce o zamanki Guatemala Genel Kaptanlığı'ndaki İspanyol çıkarlarını koruyordu. Ziyaretimiz sonrası Corinto sınır kapısına geçiyoruz. İşlemlerimizi takiben Guatemala’ya giriş yapacağız. Yağmur ormanları ve doğal yaşamı tam yerinde görmek için Guatemala’da en çok ziyaret edilen yerlerin başında gelen bir yöredeyiz. Izabal Gölünde bir tekne turumuz olacaktır. Daha sonra, kolonial dönemden kalma Castillo de San Felipe (Felipe Kalesi) ziyaretimiz olacak. Çevre gezilerimizi bitirdikten sonra Rio Dulce bölgesine varıyoruz. Rio Dulce; tabiatın içerisinde ormanın yanı başında Lagün bölgesinde yer alır. Akşam yemeği otelimizde alınacak. Geceleme Rio Dulce’de otelimizde.

 

Sabah otelimizde kahvaltıyı takiben otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğumuzun Guatemala City’ye gideceğiz. Guatemala Şehir turu yapacağız. öğle yemeği yerel bir restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde.
 

Sabah otelimizde kahvaltıyı takiben havalimanına geçiyoruz. Cancun uçuşumuzu yapacağız. Cancun’a ulaşıyoruz. Havalimanından direkt çıkış yaparak Chichen Itza bölgesine yöneliyoruz. Chichen Itza Turu Meksika Yukatan yarım adasının en büyük Maya antik şehir Chichen Itza ‘yı ziyaret edeceğiz. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kentine doğru yola çıkış. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi; jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı; Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Bu etkileşimle ilgili üç teori ortaya konulmakta: Toltek’lerin Orta Meksika’daki başkenti Tula Maya’ların egemenliğinin altına geçmiş olabilir; Toltek’ler Chichen Itza’yı istila etmiş olabilirler veya geniş ölçüde tüccarlık yapan Maya’lar Toltek’lerden etkilenmiş olabilirler. Gezimiz güzergahında, bu önemli yapıların yanı sıra, salyangoz şeklinden dolayı “Caracol” denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevi; yağmur tanrısı Chac Mool’a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu “Cenote” de bulunmakta. Akşam yemeği yerel restoranda alınacak. Chichen Itza gezisinin ardından Valladolid kentine konaklayacağız
 

Bugün Meksika’daki son günümüz. Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile saat 14:45te İstanbul uçuşumuzu Cancun Havalimanından gerçekleştiriyoruz. Geceleme uçakta.

 

10.45'te İstanbul ‘a varış. Turumuzun sona ermesi, bir sonrakiseyahatimizde görüşmek üzere.

 

Tur Kalkış Noktaları
  • 02:15 Türk Hava Yolları | İstanbul Havalimanı - Mexico City
  • 14:45 Türk Hava Yolları | Cancun - İstanbul Havalimanı
Önemli Açıklamalar
► Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
 
► Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
 
► Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 
► Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
 
► Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 
► Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Minimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 
► Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir. Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.) 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.
 
► 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
 
► Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.
 
► Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.
 
► Bağzı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 
► Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
 
► Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
 
► 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 
► Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
 
► Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
 
► Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
 
► Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 
► T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
 
► Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 
Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
 
► Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 
Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
 
► T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
 
Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Yurtdisitatilim.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
 
Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.
 
Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.