Ölüler Bayramı Özel Meksika Turu
Mexico City - Merida - Chichen Itza - Tulum - Cancun
Tur Kodu: 1489
Yurt Dışı Tur
8 Gece, 9 Gün
Türk Hava Yolları İle
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
3899.00 USD
den itibaren
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
5 * İntercontinental Presidente (Mexico City) / 4 * Hyatt Regency (Merida) / 4* Nomade (Tulum)
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
3899,00 USD
(127506.27 TL)
3899,00 USD
(127506.27 TL)
5889,00 USD
(192583.84 TL)
3899,00 USD
(127506.27 TL)
3899,00 USD
(127506.27 TL)
3899,00 USD
(127506.27 TL)
Son Odalar
Fiyata Dahil Hizmetler

 Türk Hava Yolları ile İstanbul-Mexico City / Cancun-İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti

 Yerel Hava Yolları ile Mexico City - Merida arası ekonomi sınıfı uçak bileti (16:43 biniş – 18:31 iniş)

 Havalimanı - Otel - Havalimanı transferleri

 Mexico City’de 5* otelde 4 gece oda kahvaltı konaklama

 Merida’da 4* otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama

Tulum’da 4* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama

 Tur Programında belirtilen tüm turlar ve transferler

 Ören yerleri giriş biletleri

 Programda belirtilen yemekler

 Türkçe rehberlik hizmeti

 Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 Yurt dışı çıkış harcı

 Kişisel Harcamalar

 Bahşişler

 Vize Ücreti

Ölüler Bayramı Özel Meksika Turu

 

8 Gece Otel Konaklamalı

 

Mexico City (4) - Merida (1) - Tulum (3)

 

Türk Hava Yolları İle

 

Saat akşam 07.00’de İstanbul Havalimanı Dış̧ Hatlar Gidiş̧ kontuarlarında buluşuyoruz. Check-in ve bilet işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 21.50’de Meksika’nın başkenti Mexico City yolculuğumuza başlıyoruz. Yerel saat ile sabah 03.35’de havalimanına varışımızın ardından karşılanarak otelimize yerleşmek üzere şehir merkezine gideceğiz. Uzun bir yolculuğun ardından iyi bir uykuya ve dinlenmeye ihtiyacımız olacak. Konaklama Mexico City otelimizde.

Kahvaltımızın ardından başkenti keşfetmek üzere turumuza başlayarak Mexico City’nin en büyük ve önemli açık alanı konumunda bulunan Zocalo meydanını ziyaret edeceğiz. Başkanlık sarayı ve Metropolitan katedralini de bu meydanda ziyaret ettikten sonra alışveriş ve bireysel keşif için serbest vaktimiz olacak. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda yiyeceğiz.  Ardından Chapultepec parkında kurulmuş olan milli antropoloji müzesini ziyaret edeceğiz. Kolomb öncesi dönemden Aztek, Maya, Zapotek, Olmek, Toltek  gibi çok sayıda eski uygarlıklardan etkileyici bulgular görebileceğimiz müze ziyaretimizin ardından şehir turumuzu sonlandırarak otelimize döneceğiz. Konaklama Mexico City otelimizde.

Kahvaltımızın ardından başkent Mexico Cityi keşfe devam edeceğiz. İlk olarak Meksika vadisi yerleşimlerinin çoğunu birbirine bağlayan geniş bir göl ve kanaldan oluşan bölge olan Xochimilcoya bir tur düzenleyeceğiz. Burada bulunan ve trajinera ismi verilen yerel teknelere binerek keyifli bir gezinti gerçekleştireceğiz.  Suların geri çekilmesiyle oluşan bu kanallar üzerinde renkli kostümler ve ünlü fötr şapkalarını giymiş beyaz Meksikalıların kullandığı gondollarla, Meksika yerel müzikleri eşliğinde çok keyifli bir gün geçiriyoruz. Xochimilco ziyaretimizin ardından vakit kaybetmeden sıradaki turumuza geçiyoruz. Bu turumuzda Meksikayı dünyaya tanıtan, başından eksik etmediği çiçekleri, renkli kıyafetleri ve sanata olan aşkı sayesinde yaşadığı onca acıya karşı dimdik durabilen dünyaca ünlü ressam Frida Kahlonun ve kendisi gibi ünlü bir ressam olan eşi Diego Rivera ile birlikte yaşadıkları evleri La Casa Azul (Mavi Ev) ziyaretimizi yapacağız. Şimdilerde müze olarak hizmet veren bu evde Frida Kahlonun uyuduğu yataktan, giydiği kıyafetlere, resim yaptığı köşesinden, ev gereçlerine kadar birçok özel eşyası sergilenmektedir. Burada sanatçının hayatı hakkında detaylı bilgiler alarak turumuzu gerçekleştireceğiz. Öğle yemeğimizi semtin en işlek merkezinde yerel bir restoranda aldıktan sonra otelimize döneceğiz. Akşam için dileyen misafirlerimizle birlikte biraz yorucu fakat Ölüler Bayramı inanışını en iyi gözlemleyebileceğimiz bir ziyaret gerçekleştireceğiz. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğun ardından ulaşacağımız San Andres de Mixquic bölgesinde eski bir kilise ve hemen yanında bulunan mezarlığı ziyaret ederek yerliler ve diğer turistlerle birlikte kalabalığa karışacağız. Buradaki yürüyüş turumuzun ardından tekrar otobüsümüzde buluşarak dinlenmek üzere otelimize döneceğiz.

Kahvaltımızın ardından Mexico City’de Ölüler Günü Bayramı coşkusunu en yükseğe çıkaracak anlar yaşayacağımız keyifli bir serbest günümüz olacak. Öğlen 2.00’de başlayacak olan Ölüler Günü geçidine katılmak üzere otel lobisinde buluşacağız. Artık geleneğin bir parçası haline gelen bu geçit töreninde birbirinden farklı kostüm ve koreografi çalışması göreceğimiz harika vakitler geçireceğiz. Törenin ardından buluşma saatimize göre tekrar otobüsümüz ile otelimize dönüş yapacağız. Konaklama Mexico City otelimizde.

Kahvaltımızın ardından Meksika’nın Yukatan yarımadası bölgesine gitmek üzere otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Güne ilk olarak Teotihuacan Antik Kenti Piramitlerini görmek üzere yaklaşık 1 saatlik bir kara yolculuğu yaparak başlıyoruz. UNESCO Dünya kültür mirası listesinde yer alan Teotihuacan Antik kentinde başlıca ziyaret noktalarımız; Quetzalcoatl Tapınağı, Güneş piramidi, Ay piramidi ve Ölüler yolu olacaktır. Buradaki turumuzu takiben öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alarak havalimanına gideceğiz. 16:43’te uçağımıza binerek Yukatan eyaletinin başkenti Merida şehrine olan uçuşumuzun ardından karşılanarak özel aracımızla 1 gece konaklayacağımız otelimize gideceğiz. Akşam yemeği ve geceleme Merida’da.

Bu sabah çok erken saatlerde otelden çıkış işlemlerimizi yaparak  Meksika Yukatan yarım adasının en büyük Maya antik şehri, dünya’nın 7 harikalarından Chichen Itza gezimizi yapmak üzere yola koyuluyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kenti M.Ö. 700-900 yılları arasında büyük bir Maya topluluğu tarafından inşa edilmiştir. Kuşkusuz dönemin en önemli yapılarından biri olan antik kent ziyaretimizde tarihin derinliklerine inip Mayalar ve bu muhteşem yapıları hakkında ilginç bilgiler öğreneceğiz. Gezimiz güzergahında bu önemli yapıların yanı sıra salyangoz şeklindeki yapılarından dolayı “Caracol” denilen yağmur tanrısı ChacMool’a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyulardan bulunmakta.  Yüzülebilen bu kuyularda vakit geçirmek ve öğle yemeğimizi almak üzere mola vereceğiz. Serbest zamanımızın ardından yolculuğumuza devam ederek Karayip sahillerinde cennet gibi bir yer! Tulum’a ulaşmak üzere mola vermeden yolumuzu tamamlıyoruz. Varışımızın ardından otelimize giriş işlemlerimizi yaparak 3 gece konaklayacağımız odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme Tulum otelimizde.

Kahvaltının ardından Tulum Antik kentini keşfetmek ve modern Tulum’u gün ışığında gezmek üzere yola çıkıyoruz. Antik kentin kalıntıları arasında tarihe ışık tutan araştırmacıların notlarını öğreniyoruz. Turumuzun ardından otelimize dönerek Karayip denizinin, bembeyaz kumsalın ve egzotik havanın tadını çıkaracağımız boş vaktimiz olacak. Geceleme Tulum otelimizde.

 

Bugün anılarla dolu turumuzun son günündeyiz. Biraz yoğun geçen programın yorgunluğunu atmak ve yarınki uzun yolculuğumuzdan önce dinlenmek için tüm gün serbest zamanımız olacak. Geceleme Tulum otelimizde.

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından resepsiyondan çıkış işlemlerimizi yaparak Cancun havalimanına doğru yola çıkacağız. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile öğleden sonra 2.40’ta kalkacak olan uçağımız, yerel saat ile 8 Kasım sabah 10.40’ta İstanbul havalimanına iniş yapacaktır.

Tur Kalkış Noktaları
  • 21:50 Türk Hava Yolları | İstanbul Havalimanı - Mexico City
  • 14:40 Türk Hava Yolları | Cancun - İstanbul Havalimanı
Önemli Açıklamalar

► Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

► Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

► Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

► Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.

► Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

► Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Minimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

► Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir. Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.) 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.

► 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.

► Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.

► Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.

► Bağzı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

► Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

► Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.

► 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

► Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

► Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.

► Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

► Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.

► T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.

► Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.

► Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.

► T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
► Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Yurtdisitatilim.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
► Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.