Büyüleyici Adalar Phuket Turu
Phuket Turu
Tur Kodu: 622
Yurt Dışı Tur
9 Gece, 10 Gün
Mahan Hava Yolları İle
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
Bilgi Alınız
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
Fiyata Dahil Hizmetler
► Mahan Hava Yolları ile Ekonomi Sınıfı Uçuşlar
► Havaalanı Vergileri
► Alan - Otel / Otel - Alan Transferi ve Şehirlerarası Transferler
► Belirtilen Otellerde 6 Gece Konaklama
► Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
►  Yurtdışı çıkış harcı
►  Seyahat sağlık sigortası 15€
►  Öğle Yemekleri
►  Akşam Yemekleri
►  Kişisel Harcamalar
►  Extra Turlar

Phuket Turu

 

7 Gece - 9 Gün

 

Büyüleyici Adalar Programı

 

 

Saat 9:00'da İstanbul Yeni Havalimanı'ndaki Mahan Air kontuarı önünde buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından saat 12:15'te OW5117 sefer sayılı uçuşla Tahran'a hareket edeceğiz. Yerel saatle 15:45'te Tahran'a varıyoruz ve ardından W5057 sefer sayılı uçuşla 21:50'de Phuket'e hareket ediyoruz.
 

Yerel saat ile sabah 08:25'te Phuket Havalimanı'na varış. Phuket havalimanına varışımızın ardından otelimize transfer edileceğiniz. Günün geri kalanında dünyanın en iyi deniz, kum ve güneşinin tadını çıkarabilmeniz için serbest zamanınız olacak.
 

Kahvaltıdan sonra Phi Phi Adaları turu için yola çıkıyoruz. İlk durağımız Hollywood yıldızı Leonardo Di Caprio'nun "The Beach" filminin bazı bölümlerinin çekildiği Maya Koyu. Dilerseniz burada yüzebilir veya güneşlenebilirsiniz. Daha sonra Viking Mağarası'nı ziyaret ediyor ve Phi Phi Adası'nda öğle yemeği yiyoruz. Akşam saatlerinde sürat teknelerimiz ile otelimize dönüyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.
Phi Phi Adası Turu (Öğle Yemekli) : Kişi Başı 60 Euro
 
07:30 - 07:45 Otelinizden alınacak ve iskeleye doğru yola çıkacaksınız.
 
09:00 Khai adasında şnorkel, yüzme ve dinlenme.
 
10:15 Khai adasından Phi Phi adalar grubuna hareket. Kısa bir tekne yolculuğundan sonra, Viking Mağarası'nı keşfedebileceğiniz ve Pileh Koyu'nda fotoğraf çekebileceğiniz Phi Phi Leh adasına varacaksınız. Bir plaj restoranında öğle yemeğinden sonra, daha fazla gezi fırsatı için Phi Phi Don adasına doğru devam edeceksiniz.
 
14:30 Maymun Plajı'na hareket. Doğal ortamda maymunları besleme ve fotoğraf çekme şansınız olacak.
 
16:30 Phuket iskelesine varış ve otelinize transfer

Kahvaltıdan sonra dünyanın en güzel deniz, kum ve güneş kombinasyonunu deneyimlemeniz için serbest zamanınız olacak. Arzu eden misafirlerimiz için Freedom Beach'i bir seçenek olarak sunuyoruz. Phuket'in batı kıyısında muhteşem bir mücevher yatıyor: Freedom Beach. Bu 300 metrelik beyaz kum şeridi, granit kayalarla noktalanan ve yemyeşil orman tepeleriyle çevrili pitoresk bir koyda yer almaktadır. Freedom Beach'in avantajı erişilebilirliğidir, ancak bu zaman içinde biraz iyileşmiştir. Kıyı şeridinin her iki ucundaki sular sığdır ve dikkate değer bir deniz florası ve faunası için bir yaşam alanı sağlıyor. Freedom Beach diğer plajların aksine oldukça sakindir. Duyulabilen tek ses, ziyaretçileri sahile götürüp getiren uzun kuyruklu teknelerin motorlarıdır
 

Sabah yemeğimizi yedikten sonra James Bond gezimize başlamak üzere otelden ayrılacağız. Misafirlerimiz ek bir öğle yemeği için bize katılabilir ve tur boyunca yerel bir rehber bize eşlik edecektir. Sürat teknesi yolculuğumuzda ilk durağımız Andaman Denizi'nde bulunan büyüleyici Phang-Na Koyu'dur. Bu gezimiz sırasında, heyecan verici bir kano macerasına katılacağımız Panak Adası ve Hong Adası'nda mola vereceğiz. Özel küçük konolarımızdan koylar ve mağaralar arasındaki muhteşem doğa manzaralarına tanık olacaksınız. Phang Na Körfezi'nin güzelliğini keşfettikten sonra, James Bond film serisindeki "Altın Tabancalı Adam" bölümünün çekim yeri olmasıyla ünlü Tapu Adası'nı ziyaret edeceğiz. Burada adanın ikonik kayasını ve kumsalını gözlemleyeceğiz. İleride, öğle yemeği yemek için Panyee Adası'na gideceğiz. Bu ada, 400'den fazla evi olan bir Müslüman köyüne ev sahipliği yapıyor. Öğle yemeğinin ardından köyü keşfetmek ve alışveriş yapmak için serbest zaman olacak. Hava şartlarının uygun olması durumunda öğleden sonra şnorkelli yüzme, güneşlenme ve kumsalda dinlenme gibi eğlenceli aktiviteler yapabileceğimiz Khai Nok Adası veya Naka Adası'na doğru hareket ediyoruz.
 
07:30- 07:45 Otelinizden alınacak ve iskeleye doğru yola çıkacaksınız.
09:00 Panak adası ziyareti
10:15 Misafirlerimiz için Hong Adası'nın dev yeşil kayaları arasında kano gezisi sunuyoruz. Ayrıca yüzmek ve dinlenmek için sizleri Tapu ve James Bond Adası, Dondurma Adası ve Naka Adası'na götürüyoruz.
 
16:30 Phuket iskelesine vardıktan sonra otelinize transfer edileceksiniz.
 
Öğle Yemekli James Bond Adası Turu: Kişi Başı 60 Euro

Kahvaltının ardından günü dilediğiniz gibi geçirebilir ya da rehberlerimiz tarafından organize edilen ekstra Phuket turuna katılabilirsiniz. Adanın en güzel yerleri görmek isteyenler için bu tur ideal bir seçenek. Tayland'ın en ünlü tapınaklarından biri olan Wat Chalong tapınağını ziyaret etme ve harika fotoğraflar çekme şansına sahip olacaksınız. Tur esnasında kaju fabrikasını ziyaret edebilir ve bölgenin ünlü kaju fıstığı ve kuru meyvelerini tadabilirsiniz. Ayrıca tik ağacından el oymalarını da görme şansınız olacak. Hayatınız boyunca bir fil safarisini deneyimlemek için kaç fırsatınız olacağını hiç merak ettiniz mi? İşte şimdi bu şansa sahipsiniz. Bu muhteşem hayvanlar hakkında bilgi edindikten sonra yemyeşil ormanda onlarla unutulmaz bir safari yapabilirsiniz.
Phuket Şehir Turu & Fil Safarisi Turu : Kişi Başı 50 EUR
 

Sabah kahvaltısından sonra serbest zamanınızı değerlendirebilirsiniz. 
 
Arzu eden misafirler için CAFE DEL MAR hizmetinizde. Kamala Beach'te yer alan bu zarif mekan, samimi bir yüzme havuzuna ve eğlenmeniz için çeşitli barlara sahip. Palmiye ağaçlarının gölgesinde ikili veya bir büyük yatak şeklinde yerleştirilmiş şezlonglar bulunmakta. Olağanüstü bir DJ, gün boyunca canlı saksafon ve elektronik ritimler eşliğinde keyifli müzikler çalıyor. Zamanınızı burada rahatlamak ve keyifli bir deneyim için geçirebilirsiniz.

Sabah kahvaltısının ardından serbest zamanınızda kendinizi şımartın ve dünyanın en güzel deniz, kum ve güneş birleşiminin görkeminin keyfini çıkarın.

Sabah kahvaltısının ardından, belirlenen saatte rehberimizle buluşmadan önce havalimanına transfer için biraz boş zamanımız olacak. Mahan Air ile Tahran'a 5056 sefer sayılı tarifeli uçuşumuz saat 21:25'te kalkacaktır. 
 
Yerel saatle 02:10'da Tahran'a vardığımızda, W5116 sefer sayılı uçuşla 07:50'de İstanbul Yeni Havalimanı'na hareket edeceğiz. Seyahatimiz, saat 10:45'te İstanbul Yeni Havalimanı'na varışımızla sona erecektir. Bir sonraki turumuzda tekrar görüşmek dileğiyle.
 
UÇAK BİLGİLERİ   
   
13 Kasım ; 
 
11:20   Q 14:50 IST / IKA
21:45   Q 08:15 IKA / HKT    
21:45   Q 02:30 HKT / IKA
06:40   Q 09:35  IKA / IST      
 
04 Aralık,18 Aralık,08 Ocak ,12 Şubat ,19 Şubat tarihleri ; 
 
11:20   Q   14:50  IST / IKA 
21:45   Q   08:15 IKA / HKT
21:45   Q   02:30 HKT / IKA
08:50   Q   11:45 IKA / IST
Tur Kalkış Noktaları
  • 12:15 İstanbul Yeni Havalimanı - Phuket havalimanı
  • 21:25 Phuket havalimanı - İstanbul Yeni Havalimanı
Genel Bilgi

Genel Bilgi

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır.Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Yurtdışıtatilim gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Yurtdışıtatilim'den alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Yurtdışıtatilim den bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Yurtdışıtatilim tarafından iptal edilmesi durumunda Yurtdışıtatilim' den herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Yurtdışıtatilim sorumlu tutulamaz.
Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde Yurtdışıtatilim iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır. 

Misafirin Paket Tur Düzenleyicisi veya Paket Tur Aracısına yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmek kaydıyla sözleşmeyi tek taraflı fesih hakkı bulunmaktadır. Bu feshin paket turun başlamasından en az 30 (otuz) gün önce bildirilmesi halinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel misafire aynen iade edilir. Ancak bu feshin paket turun başlamasına 30 (otuz) günden daha az bir süre kala bildirilmesi halinde misafire hiçbir ücret iadesi yapılmaz.

Misafirin gerekli tüm özeni göstermesine rağmen ön göremediği ve engelleyemediği bir durum veya Misafir veya birinci derecede akrabaları için; Misafirin paket tur sözleşmesinin hükümlerinden herhangi birinin yerine getirilmesine engel olacak derecedeki 10 (on) günden uzun süre hastanede kalınmasına neden olan ve hastane raporları ile belgelenen ağır kaza, tedavi gerektiren ağır hastalık, ölüm halleri nedenleri ile paket turun başlamasına 30 (otuz) günden daha az bir süre kala, yazılı veya kalıcı veri saklayıcısı ile fesih bildiriminde bulunması halinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç vb. yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın 

Misafirin ödemiş olduğu bedel fesih bildiriminin Paket Tur Düzenleyicisi veya Paket Tur Aracısına ulaşmasından itibaren 14 (on dört) gün içinde misafire iade edilir. Misafir, bu maddede sayılan hallerin varlığını resmi kurumlardan alınacak geçerli belge ile ispatlamakla yükümlüdür.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda turların yapılamamasından Yurtdışıtatilim sorumlu değildir.

Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ilave turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.


UÇUŞLAR

Yurtdışıtatilim hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. Yurtdışıtatilim, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür
Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler. Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan Yurtdışıtatilim sorumlu değildir.

Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. 
Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

KONAKLAMA

Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası veya Puset kapasitesi 1 adettir.3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve Ekstra bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. 

Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda ve yaş grubuna uyması durumunda geçerlidir.

PASAPORT VE VİZE

T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır. Misafirlerimizin pasaportlarının seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. 
Bu turdaki ülkelere giriş için vizeden muaf olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Yurtdışıtatilim sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Yurtdışıtatilim sorumlu olmayacaktır. Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.