Regal Princess İle Britanya Adaları & İngiltere & İrlanda & İskoçya Turu
Londra – Southampton – Cork – Dublin – Hollyhead Wales – Glasgow – Invergordon – Edinburgh – Portland – Le Havre
Tur Kodu: 1560
Yurt Dışı Tur
13 Gece, 14 Gün
Gemi İle Gidiş Dönüş
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
1949.00 EUR
den itibaren
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
İç Standart Kabin
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
1949,00 EUR
(68710.24 TL)
1949,00 EUR
(68710.24 TL)
3119,00 EUR
(109957.54 TL)
690,00 EUR
(24325.33 TL)
1399,00 EUR
(49320.49 TL)
1399,00 EUR
(49320.49 TL)
Son Odalar
Dış Standart Kabin
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
2099,00 EUR
(73998.36 TL)
2099,00 EUR
(73998.36 TL)
3359,00 EUR
(118418.52 TL)
690,00 EUR
(24325.33 TL)
1399,00 EUR
(49320.49 TL)
1399,00 EUR
(49320.49 TL)
Son Odalar
Balkonlu Standart Kabin
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
2699,00 EUR
(95150.82 TL)
2699,00 EUR
(95150.82 TL)
4319,00 EUR
(152262.46 TL)
690,00 EUR
(24325.33 TL)
1399,00 EUR
(49320.49 TL)
1399,00 EUR
(49320.49 TL)
Son Odalar
Fiyata Dahil Hizmetler

 Türk Havayolları ile İstanbul Havalimanı – Londra – İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçuşlar

 5*REGAL PRINCESS gemisinde tercih edilen kabin kategorisinde 12 gece 13 gün tam pansiyon konaklama

 1 gece Londra’da oda + kahvaltı otel konaklaması

 Havalimanı ve Liman vergileri

 Otel vergileri

 Tüm transferler

 Tecrübeli Türkçe Tur Liderliği Hizmeti (Grup en az 20 kişi olması halinde)

 Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar

 Gemideki eğlence ve şovlar

 Fitness & Spor salonu kullanımı

 

Not : Listelenen fiyatlar gemi firmasının anlık olarak paylaşmış olduğu fiyatlardır. Satış öncesi mutlaka fiyat teyidi alınması gerekektedir. Fiyatlarda farklılık olabilir.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 Servis ücretleri. Günlük kişi başı yaklaşık 14€ (Gemide ödenir.)

 Programda belirtilen tüm kara turları

Kişisel Harcamalar

Seyahat Sağlık Sigortası

 Gemideki tüm içecekler

 İç hat bağlantı uçuşları

 Gerekli vize ücreti (Bu program için İngiltere Vizesi ve Schengen Vizesi gerekmektedir.)

 Yurtdışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz.)

Regal Princess İle Britanya Adaları & İngiltere & İrlanda & İskoçya Turu

 

Londra Gidiş - Londra Dönüş

 

İngiltere – İrlanda – İskoçya –  Fransa

 

1 Gece Londra Toplam 13 Gece Konaklamalı

 

Türk Hava Yolları İle

 

13 Gece 14 Gün

 

İstanbul Havalimanı Dış hatlar terminali saat 04.30’da Türk Havayolları kontuarı önünde buluşmamızın akabinde check-in işlemlerimizi yapıyoruz  ve sonrasında Türk Havayollarının TK1981 sefer sayılı uçağı ile saat 07.45’de Londra Heathrow Havalimanına hareket ediyoruz. Londra’ya yerel saat ile saat 09.50’de varışımızın ardından gemimizin bulunduğu Southampton limanına transfer. Regal Princess gemimizin check in ve pasaport işlemleri sonrası kabinlere yerleşme ve serbest zaman. Gemimiz akşam 16.00’da limandan hareket edecek. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Gemimiz sabah saat 07.00'de Cork limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceğiz “Cork Şehir Turu” na katılabilirler. Turumuzda bu tarihi limanı gezerken 47 çanlı Saint Colman Katedrali, Cobh ve 20. yüzyıl boyunca göçmenlerin, aralarında Titanic’in de bulunduğu birçok gemiye bindikleri iskeleyi de göreceğiz. Ardından, cumhuriyetin en önemli ikinci şehri olan Cork’ta otobüs ile yapacağımız panaromik turda Belediye Sarayını, St. Finbarr ve St. Anne katedrallerini, St. Patrick caddesini ve İngiliz pazarını gördükten sonra, son olarak, buradan 9 km uzaklıktaki Blarney kasabasına gidip, 15. yüzyıldan kalma Blarney Kalesi’ni göreceğiz. Kalan vaktimizde Blarney’de yünlü kumaş atölyesine uğrayacağız. Blarney kalesinden sonra gemimize dönmeden önce bölgenin en güzel kasabalarından biri ve aynı zamanda doğal bir limana sahip olan Kinsale’e kısa bir ziyaret yapıp gezme fırsatı bulacağız.Gemimiz akşam 18.00'de Cork limanından ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Gemimiz sabah saat 07.00’da Dublin Dun Laoghaire Limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği ‘’Dublin Şehir Turu’’na katılabilirler. İrlanda'nın başkenti olan ve Vikinglerin kurduğu bu kentte keşfedilecek 1000 yıllık bir tarih mevcuttur. Bu 21.YY kenti, İrlanda’nın ekonomik mucizesinin de sürükleyici bir gücüdür. St. Patrick Cathedral'i, İrlanda Milli Müzesi ve Guinness Müzesi görülmesi gereken yerler arasındadır. Dublin'in sımsıcak atmosferinde; Grafton Street'teki mağazaların vitrinlerine bir göz atılabilir. Temple Bar publarında en yeni rock orkestralarına kulak kabartırken Guinness biranızı yudumlayabilirsiniz. Gemimizin akşam 19.00’da Dublin limanınan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Gemimiz sabah saat 07.00’de Holyhead Wales Limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Burada arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği "Galler Bölgesi & Hollyhead Şehir Turu” na katılabilirler. Galler Bölgesinin Efsanevi Manzaralarını Keşfedin.Bu kapsamlı Holyhead gezimizde, Galler'in zengin tarihine, mitolojik manzaralarına ve Kelt kültürü ile tanışacağız. Snowdonia'nın heybetli dağlarını, İngiliz fatihleri tarafından inşa edilen antik kaleleri, Anglesey'in baştan çıkarıcı kıyı şeridini ve bir zamanlar "Galler Dünya'ya Çatı Örtüyordu" denilen endüstriyel mirasını deneyimleyeceksiniz. Serüveniniz, her ilkbaharda 14.000'den fazla kuşun yuva yaptığı muhteşem deniz kayalıklarının bulunduğu South Stack Feneri'nde başlayacak. Sonraki durağımız, Avrupa'daki en etkileyici orta çağ askeri mimari örneği olan UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Caernarfon Kalesi. Snowdonia Milli Parkı'nın virajlı yollarında ilerlerken, devler, ejderhalar ve Kelt kralları hakkındaki Galce efsanelerini dinleyecek ve heybetli zirvelerini, parıldayan gölleri ve yeşil vadilerini hayranlıkla seyredeceksiniz. Surlarıyla çevrelediği Conwy kasabasında, görkemli Conwy kalesi, Elizabeth Dönemi tüccar evleri, Britanya'nın en küçük evi ve şirin limanı keşfetmek için mola vereceksiniz. Gün boyunca, İngiltere gibi küresel bir devasa gücün komşusu olmasına rağmen yüzyıllardır varlığını sürdüren dirençli Galler kültürü, dil ve kimlik hakkında içeriden bir bakış açısı sunulacak. Turumuz sonrasında gemiye dönüş ve geceleme gemimizde olacak. Gemimiz akşam 18.00'de Hollyhead Wales limanından ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Gemimiz sabah saat 08.00’de Glasgow limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği "Glasgow Şehir Turu" na katılabilirler. Bugün ki turumuzda Glasgow Üniversitesi, Kelvin Nehri, Glasgow Katedrali, Merchant Meydani, Buchanan Caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Gemimiz akşam 19.00'de Glasgow limanından ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Gemimiz sabah saat 07.00’de Invergordon limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Sadece 3500 kişinin yaşadığı ve öykülerinin, yaşam tarzlarının binaların cephelerine çizilen resimlerle anlatıldığı küçük bir liman kenti ama aynı zamanda önemli bir donanma merkezi. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği ‘’İnverness Şehir Turu’’na katılabilirler. Ness gölüyle hatta içinde yaşadığına inanılan Nessie adındaki canavarı ile ünlü bu küçük İskoç şehrinde doğa ile baş başa kalabilirisiniz.  El değmemiş doğası ve yemyeşil bitki örtüsünün hâkim olduğu, her tarafı ormanlarla kaplı bu şehirde İngilizlerin ünlü yazarı Shakespeare’de eserlerinden Macbeth’i burada bulunan Inverness kalesinden esinlenerek yazmıştır. Eski Şehir ve hatıra eşyaları alabileceğiniz küçük dükkanlar muhakkak görülmelidir. Aynı günde dört mevsimi yaşayabileceğiniz, doğanın yeşile en cömert davrandığı topraklarda geziye, Ness Nehri kıyısında kurulmuş modern ve huzurlu insanların diyarı Inverness’i gezmeye ve canavar Nessıe’yi görme olasılığına ne dersiniz? Tur sonrası gemimize dönüş. Gemimiz akşam 18.00'de Invergordon limanından ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Gemimiz sabah saat 07.00'de Edinburgh limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği "Edinburg Şehir Turu & Masalsı Ortaçağ Turu" na katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan Edinburgh şehir turunda eski bir volkan kalıntısı üzerine inşa ettirilmiş Edinburgh Kalesi (dışarıdan), kentin tarihi kısmının en önemli yerlerinden her metresinde kentin geçmişine ışık tutan ayrıntılarla karşılaşacağınız şehrin kalbinin attığı yer Royal Mile (Kraliyet Yolu), mimarisiyle dikkat çeken Holyrood Palace, dünyanın farklı yerlerine özgü manzaralarla karşılaşabileceğiniz Edinburgh Botanik Bahçesi, Viskinin damıtılma teknikleri, farklı üretim türleri, viski yapımında kullanılan ekipmanlar hakkında bilgileri bulabileceğiniz The Scotch Whisky Experience, şehrin önemli tarihi yapılarından St Giles Katedrali, Edinburgh’un gözde alışveriş bölgelerinden Princes Street, şehri ayaklarınızın altında doya doya izleyebileceğiniz muhteşem manzarasıyla Calton Hill, Dünyada bir yazara adanmış en büyük anıt olma özelliği taşıyan Scott Monument, kentte en fazla fotoğraf çekilen yer olma özelliği taşıyan Harry Potter temalı birçok Mekanla karşılaşacağınız Victoria Street göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası gemimize dönüş. Gemimiz akşam 19.00'de Edinburg limanından ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Gemimiz sabah saat 08.00'de Portland limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Dorset Sahili bölgesinin en güney kısmında yer alan efsanevi Portland adası, İngiliz Kraliyet Donanması tarafından 500 yılı aşkın bir süre kullanılmış ve dünyanın en büyük insan yapımı limanlarından birini oluşturmuştur. Dünyada yuva yapan dilsiz kuğu kolonileri arasında özgürce yürüyebileceğiniz tek yer olan Abbotsbury Swannery'ye ev sahipliği yapar ve William tarafından inşa edilen Corfe Kalesi'nin taş kalıntılarını ziyaret etmek için mükemmel bir başlangıç noktasıdır. Sonsuz manzaraları ve vahşi, doğal manzaralarıyla son derece güzeldir. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tura katılabilirler. Gemimiz akşam 19.00'de Portland limanından ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Gemimiz sabah saat 07.00’de Le Havre limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği ‘’Honfleur & Dauville Turu’’na katılabilirler. Adını meşhur bir elma alkolüne veren, Aşağı Normandiya'nın önemli bölgesi Calvados'un kalbindeki Honfleur'e hareket.  İnanılmaz güzel ışığından dolayı bir zamanlar Camille Corot, Eugène Boudin, Claude Monet, Gustave Courbet, Raoul Dufy, Johan-Bartold Jongkind, Paul Signac, Georges Seurat gibi ressamların tercih ettikleri şirin ve küçük bir liman şehri olan Honfleur'ün yürüyerek keşfi. Sanatsal ve tarihsel açıdan önemli bir yer olan Honfleur'ün yelkenli teknelerin demirlediği rıhtımlarında ve dar sokaklarında birbirinden güzel yerleşik eski evleri, "Lieutenance" binasını, gemi marangozları tarafından inşa edilen, XV. yüzyıldan kalma ahşap Sainte Catherine Kilisesi'ni, ayrı inşa edilmiş çan kulesini ve eski tuz ambarını görebilirsiniz. Serbest zamanın ardından, Normandiya'nın incisi Deauville'de mola. 20.yüzyılın başında Coco Chanel'in buraya butik açmasıyla ün kazanıp, Dünya sosyetesinin buluşma yeri haline gelen bu zengin Fransız kasabası ve meşhur kumarhanesi, zamanla önemini kaybetse de güzelliğini ve çekiciliğini korumuş. Özellikle plajı, mavi kabinleri ve ahşap yürüyüş yolları geçmişi gözünüzde canlandırmanıza yardımcı olacak. Deauville'de gezdikten sonra II. Dünya Savaşı'nda tamamıyla yıkıldıktan sonra yeniden inşa edilen ve "Savaş Sonrası Şehircilik Anlayışı" ve "Beton'un Yaratıcı kullanımı" ndan dolayı Dünya Mirası Listesi'ne giren Le Havre'a dönüş. Gemimiz akşam 20.00'de Le Havre limanından ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Gemimiz sabah saat 07.00’de Southampton limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve limanda bizleri bekleyen özel aracımız ile Londra şehir merkezine hareket. Londra’ya varışımızı ardından konaklayacağımız otelimize transfer. Otel varışımız ile birlikte otel giriş işlemleri sonrası odalara yerleşme ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Londra Şehir Turu” na katılabilirler. İlk olarak Londra’nın kalbi çeşmeleri, anıtları, heykelleri ve yüzlerce güvercini ile şehirde yapılan kutlamaların ilk adresi olan Londra’nın en büyük meydanı Trafalgar Meydanındayız. Neon tabelaları, renkli mağaza ve dükkanları, İngiliz barları, kafeleri, restoranları ve meydanın merkezinde yer alan Eros Çeşmesi ile tanınan günün her saatinde insan hareketliliğinin görüldüğü, cıvıl cıvıl Piccadilly Meydanı, çok sayıda otel, kumarhane, restoran, bar, mağaza ve ışıldayan gece kulübünün yer aldığı şehirdeki en iyi gösteri merkezleri, tiyatrolar ve sinema salonlarının bulunduğu her hafta 3 milyondan fazla kişinin adım attığı Leicester Meydanı, akşam üstü cıvıl cıval açık hava kafeleri, sokak müzisyenleri, şık mağazalar ve hareketli Pazar yerleriyle dolu turistler için tam bir cennet bölge Covent Garden’ı gezdikten  sonra turumuzu tamamlayarak otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği "Windsor & Bichester Outlet Turu"na katılabilirler. Bu turumuzda; ünlü markaların outletlerini bulabileceğiniz Bichester Outlet`ine gidiyoruz. Outlette serbest zamanımınızdan sonra Windsor kasabasını gezeceğiz. Windsor kalesini panoramik olarak görüp, Thames nehri boyunca bu şirin kasabayı gezme imkanımız olacak. Turumuz sonrasında havalimanına transfer. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK1998 sefer sayılı uçuşu ile  saat 17:15'de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 23.20'de İstanbul Havalimanı’na varış. Turumuzun sonu.

Tur Kalkış Noktaları
  • 07:45 Türk Hava Yolları (TK1981) | İstanbul Havalimanı - Londra Heathrow Havalimanı
  • 17:15 Türk Hava Yolları (TK1998) | Londra Heathrow Havalimanı - İstanbul Havalimanı
Önemli Açıklamalar

► Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

► Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

► Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

► Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.

► Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

► Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Minimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

► Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir. Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.) 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.

► 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.

► Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.

► Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.

► Bağzı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

► Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

► Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.

► 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

► Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

► Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.

► Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

► Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.

► T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.

► Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.

► Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.

► T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Yurtdisitatilim.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.