“Sömestre Dönemi” Msc Fantasia ile İtalya Rivierası & Batı Akdeniz 7 Gece – Türk Hava Yolları İle
Tur Kodu: 869
Cruise Turu
7 Gece, 8 Gün
Türk Hava Yolları İle
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
Bilgi Alınız
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
Fiyata Dahil Hizmetler
►  Türk Hava Yolları ile İstanbul Havalimanı – Marsilya - İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçuşlar. 
► MSC FANTASIA gemisinde tercih edilen kabin kategorisinde 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama.
►  Havalimanı ve Liman vergileri. 
► Havalimanı – Liman – Havalimanı transferleri.
► Türkçe Rehberlik hizmeti.(min 20 kişi olması halinde)
►  Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar.
► Gemideki eğlence ve şovlar.
►  Fitness & Spor salonu kullanımı.
► Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır).
► Servis ücretleri. Günlük kişi başı yaklaşık 12€
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 ►  Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar.
 ► Sağlık hizmetleri. / Kişisel Harcamalar.
 ► Gemideki tüm içecekler.
 ► İç hat bağlantı uçuşları.
 ► Gerekli vize ücreti.
 ►  Yurtdışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz).
 ►  Seyahat Koruma Paketi  .70 yaş ve üzeri misafirler için 0 surprim uygulanır.

“Sömestre Dönemi” Msc Fantasıa Ile İtalya Rıvıerası & Batı Akdeniz 7 Gece – Türk Hava Yolları İle

 

İstanbul Havalimanı Dış hatlar terminali saat  06:00'da buluşmamızın ardından check-in işlemlerimizi yapıyoruz ve TK 1365 sefer sayılı uçak ile saat 08.40’da hareket ediyoruz. Marsilya'ya yerel saat ile saat 10.05'de varışımızın ardından Marsilya Limanı'na gemimize transfer. MSC FANTASIA gemimize check in işlemleri sonrası  kabinlere yerleşme ve serbest zaman. Gemimizin akşam saat 17.00’de limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Gemimiz sabah saat 09.00’de Cenova limanına varıyor. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman.  Rehberinizin düzenleyeceği “Cenova & Portofino” ekstra turuna katılabilirsiniz.Sahil boyunca bölgenin en güzel manzaralı kasabalarından geçerek Santa Margherita Ligure'ye varacağız. Buradan bineceğimiz tekne ile Liguria bölgesinin en ünlü koyu, şarkılara konu olan Portofino'ya varacağız. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından Cenova'ya gideceğiz. Cenevizlerden kalma bu tarihi şehir sizleri çok şaşırtacak. Muhteşem konaklar, sokaklar, meydanlar ve tarihi mekanlar içinde gezdikten sonra alışveriş için vaktimiz olacak. Geminin hareket saati 18.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Gemimiz sabah saat 07.00’de La Spezia limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra “Floransa & Pisa Turu” na katılabilirler. Limanda bizi bekleyen özel aracımız ile önce yakın mesafedeki Pisa şehrine gidiyoruz. Şehrin Mucizeler Tarlası ismindeki ünlü meydanında Duomo, Vaftizhane ve Eğik Kule’yi görüp kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Yaklaşık 14 derece eğimli olan bu kuleye çıkmak isteyenler, ücreti karşılığında, 294 merdiven çıkmak zorundalar. Daha sonra muhteşem Toscana manzarası eşliğinde, aracımız ile yaklaşık 1.5 saat yolculuğumuzdan sonra Floransa’ya varıyoruz ve; panoramik olarak Uffizi Galerisi, Vecchio Köprüsü, Sinyorlar Meydanı, Duomo Katedrali ve Vaftizhanesi’ni geziyoruz. Özellikle ayakkabı, çanta ve her türlü deri ürünleri konusunda bir alışveriş cenneti olan Floransa sizi modanın kalbine davet ediyor. İtalya’nın Roma’dan sonra en çok turist çeken ve hak eden bu şehrinde öğle yemeği ve alışveriş için serbest saatler verdikten sonra gemimize hareket edeceğiz. Gemimiz akşam 17.30’da limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Gemimiz öğlen saat 13.00’de Napoli limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Napoli Şehir Turu & Pompeii Turu” na katılabilirler. Campanya Bölgesi’nin ünlü limanı Napoli, eski çağların hiçbir zaman tamamen ortadan kaybolmamış birkaç Avrupa şehrinden biridir. Yunanlıların kurduğu, Romalıların geliştirip genişlettiği kent, geçen yüzyıllar içinde yabancı işgalciler için en kıymetli hazine olmuştur. Böylesi geçmişin günümüze uzantısı ise; gürültülü, suç oranı yüksek, biraz pasaklı, biraz karmaşık ama görülmeye değer bir metropoldür. Bu turumuzda Vezüv yanardağının külleri altında kalan Pompei’de insan ve ev kalıntılarını gezerken doğanın üzerimizde yaratabileceği inanılmaz tahribatı ve doğanın gücünü yaşayacaksınız. Daha sonra Napoli’ye uğrayıp panoramik bir otobüs turunun ardından Kraliyet Meydanını göreceğiz. Tur sonrası gemimize dönüş. Gemimiz akşam 19:00’da limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

Gemimiz sabah saat 10.00’da Palma De Mallorca limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Palma De Mallorca Şehir Turu & Valdamossa Turu”na katılabilirler. Yarım gün sürecek olan bu turumuza önce 300 bin kişilik nüfuslu turizm cenneti Palma de Mallorca Şehrini tanıyarak başlıyoruz. Görülecek yerler arasında 14.yy’dan kalma Bellver Kalesi, 13.yy’dan kalma ünlü Palma Katedrali ve dışarıdan olmak üzere hemen yanındaki Almudania Sarayı bulunmaktadır.  Ardından tarihi Arena'ya gidilecek ve isteyen misafirlerimizle Mallorca'nın meshur inci atölyelerinden biri ziyaret edilecektir. Adanın güneybatısında yer alan muhteşem köy Valldemosa turumuzda diğer durağımız olacaktır. Bu bölgeyi de tanıyarak ve bol bol fotoğraflandırarak adanın ruhunu tanıma imkânımız olacaktır. Tur sonrası gemimize dönüş. Gemimiz akşam 20.00’da limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Gemimiz sabah saat 08.00’da Barcelona limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra “Barcelona Panaromik Şehir Turu” na katılabilirler. Avrupa’nın en güzel metropollerinden biri olan Barcelona’daki şehir turumuz, limanda bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile başlayacak. La Rambla Caddesi, Cristoforo Colombo Anıtı, Maremagnum Suni Limanı, Barceloneta Plajı, Olimpiyat bölgesi ve limanı, Catalunya Meydanı, Gaudi’nin evlerinin bir sokak müzesine dönüştürdüğü Paseu de Gracia caddesi ve en temel eseri Sagrada Familia göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından gemimize geri döneceğiz. Geminin hareketi saat 18.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Gemimiz saat 09.00’da Marsilya limanına yanaşacaktır. Gemi çıkış işlemlerimizin ardından gemiden ayrılıyoruz. Bizi bekleyen araçlarımız ile Marsilya Havaalanına hareket ediyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından Türk Hava Yollarının TK 1368 sefer sayılı uçağı ile saat 17.55'de İstanbul'a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23.10'da İstanbul Havalimanına varış. Turumuzun sonu.

Tur Kalkış Noktaları
Genel Bilgiler
İPTAL İADE ŞARTLARI
 
* TOPLAM TUTAR ÜZERİNDEN HESAPLANMAKTADIR*
Rezervasyon itibari ile; 180 gün kalaya kadar kişi başı / 179-150 gün / 149-120 gün % / 119-90 gün 0 
/ 89-60 gün P / 59-45 gün ` / 44-30 gün u / 29-10 Gün ? / 9 günden az 0