Tüm Güzellikleriyle Orta Avrupa Prag & Viyana & Budapeşte Turu
Prag - Viyana - Budapeşte
Tur Kodu: 895
Yurt Dışı Tur
7 Gece, 8 Gün
Türk Hava Yolları İle
İstanbul Kalkışlı
İstanbul Dönüşlü
947.00 EUR
den itibaren
Satın Al
Sizi Arayalım
Paylaş
4* Otel Konaklamalı
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
947,00 EUR
(32319.59 TL)
947,00 EUR
(32319.59 TL)
1137,00 EUR
(38803.99 TL)
150,00 EUR
(5119.26 TL)
927,00 EUR
(31637.03 TL)
927,00 EUR
(31637.03 TL)
Son Odalar
4* Otel Konaklamalı
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
1147,00 EUR
(39145.27 TL)
1147,00 EUR
(39145.27 TL)
1547,00 EUR
(52796.63 TL)
150,00 EUR
(5119.26 TL)
1127,00 EUR
(38462.71 TL)
1127,00 EUR
(38462.71 TL)
Son Odalar
Fiyata Dahil Hizmetler

► Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile IST-PRG/BUD-IST parkurunda gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
► Havalimanı vergileri
► Belirtilen veya benzeri otellerde toplam 7 gece konaklama
► Tüm otellerdeki şehir vergileri
► Programda belirtilen sabah kahvaltıları
► Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
► Programda belirtilen şehirler arası ulaşım
► Panoramik Prag Şehir Turu
► Panoramik Viyana Şehir Turu
► Panoramik Budapeşte Şehir Turu
► Cesky Krumlov Turu (40 EUR değerinde)
► Bratislava Turu (35 EUR değerinde)
► Türkçe rehberlik hizmeti
► Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen sigortadır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

► Yurt dışı çıkış harcı (150 TL)
► Schengen vize bedeli (165 EUR)
► Dahil olduğu belirtilmeyen tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
► Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler
► Ekstra turlar
► Kişisel harcamalar
► Seyahat sağlık sigortası
► Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler
► Bahşişler (kişi başı günlük 2 EUR)

Tüm Güzellikleriyle Orta Avrupa Prag & Viyana & Budapeşte Turu

 

PRAG (3 GECE) – VİYANA (2 GECE) – BUDAPEŞTE (2 GECE)

CESKY KRUMLOV TURU DAHİL / BRATİSLAVA TURU DAHİL

 

 

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 04.00’ta buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1767 sefer sayılı uçuşu ile saat 06.55’te Prag’a uçuş. Yerel saat ile 08.30’ta Prag’a iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile panoramik Prag Şehir Turuna başlamak üzere hareket ediyoruz. Şehir turumuzda Küçük Mahalle, IV. Charles köprüsü, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize varışımıza takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip hazır olma durumuna göre odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Akşam Yemekli Vlatava Nehri Tekne Turuna katılabilirler. Gecelememiz Prag’daki otelimizde.

→ Akşam Yemekli Vlatava Nehri Tekne Turu | 50 EUR Yetişkin - 40 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)

Prag’ı ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemizle açık büfe yemek, masal şehir Prag’ın gece görüntüleri ve küçük kanal geçişleriyle birlikte unutulmaz bir gece yaşayacağız. Turumuzun ardından aracımızla otelimize dönüyoruz. (Ulaşım, açık büfe akşam yemeği, bir içecek ve rehberlik dahildir)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Karlovy Vary Turuna katılabilirler. Gecelememiz Prag’daki otelimizde.

→ Karlovy Vary Turu | 55 EUR Yetişkin - 30 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)

Prag’dan yaklaşık 2 saat mesafede bulunan Karlovy Vary, 1358 yılında 4.Charles tarafından keşfedilen dünyaca ünlü bir termal bölgedir. 17 ve 18 Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının en meşhur ve uğrak şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak’ın Mozart’ın ,Göethe’nin Beethoven`ın, Rus çarı Büyük Petro’nun, Puşkin’in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Bu ziyaretler sonrasında serbest zaman. Serbet zamanda kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı satış mağazalarından alışveriş yapabileceğiz. Turumuzun ardından Prag’a ve otelimize dönüyoruz. (Ulaşım ve rehberlik dahildir)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Dresden Turuna katılabilirler. Akşam dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Akşam Yemekli Orta Çağ Gecesi Turuna katılabilirler. Gecelememiz Prag’daki otelimizde.

→ Dresden Turu | 70 EUR Yetişkin - 35 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)

Prag’dan yaklaşık 2 saat mesafede, Elbe Nehri kıyılarına kurulu Dresden, Almanya’nın Saksonya Eyaleti’nin başkenti ve barok mimarinin birbirinden güzel binalarına ev sahibi yapan bir şehridir. Her yerinden tarih akan ve adeta bir açık hava müzesi olan bu şehirdeki turumuzda kadınlar kilisesi olarak da bilinen Fraunkirche, Zwinger Sarayı, Avrupa’nın Balkonu olarak tanınan Brühl Terası, kral yolu, Elbe Nehri ve Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır. Şehri daha çok keşfetmek ve alışveriş için verilecek serbest zaman sonrası Prag’a ve otelimize dönüş. (Ulaşım ve rehberlik dahildir)

→ Akşam Yemekli Orta Çağ Gecesi Turu | 75 EUR Yetişkin - 55 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)

Avrupa’nın Orta Çağ döneminden kalma tarihi ve otantik restoranlarından birinde, şovlu bir akşam yemeği yiyeceğiz. Şov içeriğinde esir kızlar masamızda bizlere eşlik edecek, dilenciler, sokak savaşçıları yanımızdan geçecek, müzik aletleri ve danslar bizleri büyüleyecek. Deneyimleyeceğimiz bu sıra dışı şov ve eğlence sonrası otelimize dönüyoruz. (Ulaşım, 4 course akşam yemeği, sınırsız içecek ve rehberlik dahildir.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Viyana’ya doğru yola çıkıyoruz. Güzergah üzerinde panoramik Cesky Krumlov Turunu gerçekleştireceğiz. Vltava nehrinin kıvrımları içerisinde bir ada gibi gözüken Cesky Krumlov, tarihi evleri, sokakları ve kalesi ile sizi ortaçağa geri götürecek. Turumuz sonrası Viyana’ya doğru yola devam ediyoruz. Viyana’ya varışımızı takiben panoramik Viyana Şehir Turuna başlıyoruz. Şehir turumuzda Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Hofburg Sarayı, Hundertwasser House ve Müzeler bölgesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize varışımıza takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam, dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Akşam Yemekli Grinzing Gecesi Turuna katılabilirler. Gecelememiz Viyana’daki otelimizde.

→ Akşam Yemekli Grinzing Gecesi Turu | 60 EUR Yetişkin - 50 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)

Bu turumuzda Viyana merkezine 20-25 dakika uzaklıkta bulunan Grinzing kasabasının küçük ve şirin tavernalarında, ünlü Şnitzellerinin tadına akordiyon ve keman enstrümanları eşliğinde Avusturya müzikleri ile bakıyoruz. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. (Ulaşım, 3 course akşam yemeği, bir içecek ve rehberlik dahildir)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Viyana Ormanları Turuna katılabilirler. Akşam, dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Viyana Klasik Müzik Konser Turuna katılabilirler. Gecelememiz Viyana’daki otelimizde.

→ Viyana Ormanları Turu | 50 EUR Yetişkin - 25 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)

Bu turumuzda Liechtenstein Şatosu, Mayerling av köşkü, Heilingenkreuz Manastırı, Baden kaplıca şehri, Schönbrunn Sarayı bahçeleri göreceğimiz yerler arasındadır. Önce Liechtenstein Şatosunu ardından bir ortaçağ keşişhanesi olan Heiligenkreuz’u panoramik olarak gezeceğiz. Akabinde “Mayerling Faciası”na konu olan ve bugün Carmelita rahibelerinin yaşadığı manastır konumunda bulunan Mayerling av köşkünü yine panoramik olarak göreceğiz. Daha sonra küçük ve şirin bir kaplıca şehri Baden. Turumuzun en son durağı Kraliçe Sisi’nin Sarayı olan Schönbrunn sarayının muhteşem bahçelerinde serbest zaman. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. (Ulaşım ve rehberlik dahildir)

→ Viyana Klasik Müzik Konser Turu | 60 EUR Yetişkin - 50 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)

Otelimizden aracımızla çıkarak dünyaca meşhur ve her yıl milyonlarca turisti Viyana’ya çeken Viyana Konser gecelerine önceden yaptırdığımız rezervasyon ile katılacağız. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. (Bilet müsaitliğe bağlı olup ulaşım, A kategori konser bileti ve rehberlik dahildir)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz. Güzergahımız üzerinde Orta Avrupa’nın en zengin başkentlerinden biri olan panoramik Bratislava Turunu gerçekleştireceğiz. Şehir turumuzda, Bratislava Nehri kıyıları, Yahudi Soykırım Anıtı, St. Martin katedrali, Mozart'ın 6 yaşında, Liszt'in de 9 yaşında ilk konserini verdiği saray binaları, Michael Kulesi, eski şehir meydanı, Slovak Devlet Tiyatro Binası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Budapeşte’ye doğru yola devam ediyoruz. Varışımızla beraber panoramik Budapeşte Şehir Turuna başlıyoruz. Şehir turumuzda Kahramanlar Meydanı, Andrassy Caddesi, Opera ve Parlamento Binaları, Zincirli Köprü, Buda Kalesi, Mathias Kilisesi ve Elizabeth Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize varışımıza takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam, dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra yemekli, içkili, müzikli ve eğlenceli Çigan Gecesi Turuna katılabilirler. Gecelememiz Budapeşte’deki otelimizde.

→ Akşam Yemekli Çigan Gecesi Turu | 65 EUR Yetişkin - 50 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)

Bu turumuzda gideceğimiz şarap mahzeninde hem sınırsız yerel şarapların, hem enfes yemeklerin, hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkaracaksınız. Sizlerde şovun bir parçası olabilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. (Ulaşım, 3 course akşam yemeği, limitsiz içecek ve rehberlik dahildir.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Estergom - Visegard - Szentendre Turuna katılabilirler. Gecelememiz Budapeşte’deki otelimizde.

→ Estergom - Visegard - Szentendre Turu | 50 EUR Yetişkin - 30 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)

Turumuza Macaristan’ın ilk başkenti ve Roma Kilisesi’nin merkezi olan Estergom ile başlacağız. Esterom Bazilikası, Estergom Kalesi gezilecek yerler arasındadır. Estergom gezimiz sonrası Tuna Nehri’nin en güzel manzaralarından birine sahip olan Visegrad Tepesi’ni ziyaret edeceğiz. Turumuza sanatçılar kasabası olarak da bilinen, dar sokakları ve mimarisi ile tipik Akdeniz kasabası havasını yansıtan Szentendre ile devam edeceğiz. Burası Macaristan’ın en çok turist çeken ve Budapeşteli’lerin yazlık evlerinin olduğu kesimdir. Burada el işi örtüler, porselen-cam eşyalar, şarap, oyuncak bebekler ve ahşap hediyelik eşyalar bulabileceğiz. Turumuzun ardından otelimize dönüş. (Ulaşım ve rehberlik dahildir)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, transfer saatine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Tuna Nehri Tekne Turuna katılabilirler. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1038 sefer sayılı uçuşu ile saat 20.20’de İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 23.25’te İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

→ Tuna Nehri Tekne Turu | 30 EUR Yetişkin - 25 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)

Otelimizden aracımızla ile teknemize bineceğimiz rıhtıma hareket. Şehrin simgesi olan Tuna Nehri üzerindeki bir saatlik tekne gezisi turumuzda, bir adet alkollü/alkolsüz içecek ve Türkçe anlatım eşliğinde Budapeşte’nin en önemli tarihi binalarını ve köprülerini görebilecek ve tarihçelerini dinleyebileceğiz. Şehrin en güzel fotoğraflarını bu turumuzda çekebileceğiz. (Ulaşım, tekne, 1 adet içecek ve rehberlik dahildir)

Tur Kalkış Noktaları
  • 06:55 Türk Hava Yolları (TK1767) l İstanbul Havalimanı - Prag
  • 20:20 Türk Hava Yolları (TK1038) l Budapeşte - İstanbul Havalimanı
Genel Bilgiler

Önemli Not: Pandemi sürecinde ziyaret edilecek ülkelerin, giriş protokol için istenen belge, pcr test ve ücretlerinden, ülke giriş–çıkış prosedürlerinden, ülkelerin aşı şartlarından, ziyaret edilecek ülke–bölge tasarrufunda olması dolayısıyla, Yurtdışıtatilim'nin sorumluluğu bulunmamaktadır.
“Bu turumuz da vize hizmeti verememekteyiz, geçerli vizesi olan veya yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz için satışı yapılmaktadır. Vize işlemlerini kendisi yapmak isteyen misafirlerimiz için turun konakladığı programa göre evrak verilecektir.”
Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin aktarılması gerekmektedir.
Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekir.
Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiyedir.
Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.
Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Mimimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlı olmaktadır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market, Alışveriş merkezi Vb.)
3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçük olabilir.
2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak verilmektedir.
Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasında olmaktadır.
Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmakta olup, birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılması mümkün değildir.
18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması kesinlikle zorunludur.
Turlar farklı acente turları ile birleştirilebilir.
Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik yapılabilir.
Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabidir.
Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilememktedir. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise, pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcularımıza aittir.
Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşlara alınmayabilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcularımıza aittir.
Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekir.
T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekir.
Turun iptali durumunda vize ücreti iade yapılmaz. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan yurtdisitatilim.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.
Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.